Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

A na stalówce jest napis "germany iridium point" ? Średnio widać na zdjęciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waterman Allure to wg mnie najlepiej piszące pióro za najmniejsze pieniądze - stosunek jakość vs cena świetne :D wytrzymałość ogromna - mój jest wołem roboczym pracującym tam gdzie pewnych piór bym nie zabrał, poprzez co Allure dorobił się konkretnego otarcia lakieru na skuwce (od kulkowego Sonneta do szkicowania, którego jednak lakier jest idealny :D ) ale mimo tego Allure pisze wciąż świetne :D jedyna jego wada to że po jakimś czasie łapie luzy na skuwce - wyczuwalne ale przy normalnym codziennym użytkowaniu nie rzuca się to w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego wszystkim polecam Charlestona! laka nie zdarcia, stalówka 18 karatowa, i zakręcana skuwka - wszystko co można chcieć od pióra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na stalówce jest napis "germany iridium point" ? Średnio widać na zdjęciu..

 

Na stalowce ma nastepujace napisy:

Cross, 18K 750 jakis znaczek i M

 

Nic wiecej nie ma :D


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego wszystkim polecam Charlestona! laka nie zdarcia, stalówka 18 karatowa, i zakręcana skuwka - wszystko co można chcieć od pióra!

No Charleston to bardzo fajne pióro ale to już inna półka cenowa niż Allure :D po za tym zakręcane nie zawsze jest lepsze - jak ktoś często zatyka i odtyka to zakręcane potrafi doprowadzić do szału :D zakręcane jest świetne w chwilach kiedy można się delektować pisaniem a nie kiedy robota pali się nam w rękach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watermany Allure są bardzo fajne, kiedyś miałem chrapkę na taki długopis..

 

Moim koniem roboczym jest Waterman Hemisphere. Pisałem nim 3 lata na studiach - tekst, rysunki, wykresy, wzory. Pióro dość mocno eksploatowane, a do dziś trzyma się bardzo dobrze. Wszystkim poszukującym czegoś do codziennego pisania, polecam Hemisphere.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię przymiarkę do kupna pióra i zastanawiam się nad WATERMAN HEMISPHERE kolega wyżej chwali sobie, a przeglądając oferty można w całkiem dobrej kasie kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim koniem roboczym jest Waterman Hemisphere. Pisałem nim 3 lata na studiach - tekst, rysunki, wykresy, wzory. Pióro dość mocno eksploatowane, a do dziś trzyma się bardzo dobrze. Wszystkim poszukującym czegoś codziennego do pisania polecam Hemisphere.

 

w całości się pod tym podpisuje, używalem 8 lat. chociaz nie mam szczescia do tego pióra bo już dwa egzemplarze zgubilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję mój nowy nabytek: Waterman Hemisphere - miał być Expert, ale Hemisphere trafiło się na Allegro za 80zł razem z wysyłką, więc się skusiłem ;) Fajnie lekko się nim pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 80!? Kurcze, gratuluję czujności ;) Sam czaiłem, ale musiałem przegapić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w wersji "Star light" - czyli srebrny błyszczący; co prawda bardziej podoba mi się srebrny mat - ale nie ma co wybrzydzać hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja właśnie się przymierzam do zakupu pióra.

Wypadało by tu nadmienić że nie używałem tego typu "pisadła" od ponad 15lat.

Zależy mi na tym aby pisało cienką linią.

 

Jak narazie mam dwa typy:

SHEAFFER JAVELIN <F> oraz

WATERMAN HEMISPHERE <F>

 

które z nich byście polecali?

a może coś innego z tego przedziału cenowego? (ok. PLN 100,-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cieńka linia i te dwa pióra to tylko Sheaffer. Waterman'a Fka pisze stosunkowo grubo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalówki w piórach japońskich piszą ok 1 stopień grubości cieniej w porównaniu do europejskich konkurentów. Pilot 78g to dość dobre piórko jak na pióro za niecałe 10$, któe napewno będzie pisało cieniutko i gładko. Wadą może być mała pojemność tłoczka i mała dostępność naboi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Dzień dobry. Używam na co dzień pospolitego pióra Parker Vector i jednego naboju od kilku (a może już nastu) lat. Napełniam go strzykawką (insulinówką), co nie jest bardziej czasochłonne jak napełnianie tłoczka. I ma swoje plusy - mogę kombinować z atramentami, a stalówkę mam zawsze czystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Waterman Serenite:

74-01.jpg

 

atrament:

Waterman+Havana001.jpg

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już mam.

 

Jako że miałem wczoraj urodziny to w drodze powrotnej z pracy postanowiłem zrobić sobie prezent i kupiłem Sheaffera Javelin.

Trochę się bałem że będzie drapał papier (takie bywały opinie) ale pisze się nim naprawdę lekko i gładko.

Może moja opinia wynika z braku skali porównawczej.

Tak mi się spodobało że już zastanawiam się nad kolejnym piórem ;) ale może najpierw zegarek...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki atrament polecicie? Koniecznie ciemno-granatowy (ale nie czarny). Liczy się dla mnie najwyższa jakość i by dość szybko sechł...

 

Coś lepszego od Noodler's?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pan Igor

I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki atrament polecicie? Koniecznie ciemno-granatowy (ale nie czarny). Liczy się dla mnie najwyższa jakość i by dość szybko sechł...

 

Coś lepszego od Noodler's?

 

Pozdrawiam

 

 

Poczytaj, popytaj:

http://www.piorawieczne.fora.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Waterman Serenite:

To bardzo piękne pióro.

Chcę coś teraz kupić bo padł mój stary Parker ale jednak biorę po uwagę niższe rejony cenowe niż Serenite.

Słabo znam się na piórach i byłbym wdzięczny za jakieś sugestie od kolegów bardziej siedzących w temacie.

Chciałbym wybrać stylistycznie coś nietuzinkowego - jak Serenite chciażby - tzn. mniej "dziadkowo/prezesowego". Lubię design prosty (czasami wręcz ascetyczny) ale jeśli to możliwe oryginalny.

Z góry dzięki za pomoc.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś teraz kupić...

...Chciałbym wybrać stylistycznie coś nietuzinkowego ...

...Lubię design prosty (czasami wręcz ascetyczny) ale jeśli to możliwe oryginalny

 

jak czytam takie posty to mi się Nakaya na myśl nasuwa

 

dimension2.jpg

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, piękne pióra:) warte i godne polecenia

 

ps. warto dodać że pióra nakaya z postu Piotra są w cenie .. no prawie sumo - od 380 do 460 $...

Edytowane przez corten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, piórem pisze się dobrze w warunkach sterylno-biurowych, do innych warunków niezbędny jest długopis. Szukam fajnego stalowego długopisu, dobrze piszącego, wytrzymałego i na lata. Czy możecie coś polecić w tej sprawie?


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.