Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie - ja od 8 lat różne Javeliny Sheaffera, dość gruby ale świetnie leży w ręce, moim zdaniem cena do jakości rewelacyjna - wół roboczy jak znalazł.

 

Co chcę sobie długopis zmienić - to kurcze - zawsze coś ma nie tak w porównaniu z tym zwykłym Oszczepem (a jak już dobiorę taki co ma wszystko ok - to cena taka, że pisać nim strach...) i tak już od lat z Javelinkami.

 

Kilka razy na lotnisku przy security check kazali mi pokazywać co mam w torbie a jak zobaczyli 3 Javelinki równiutko obok siebie to celnik zrobił tak: "Aaaa.... - to tylko długopisy...".

Jak dopytałem że niby co miałoby to być innego - to mi powiedział, że w ich maszynce prześwietlającej przypomina amunicję... ;)


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thom - do bojowych zastosowań idealnie nadaje się

Lamy Safari : http://www.coolhunting.com/giftguide/images/lamy_safari.jpg

Lekkie, wytrzymałe, mocna stalówka i świetnie pisze. No i tanie. Minus - tylko naboje Lamy albo tłoczek.

Ja jak już wziąłbym pióro kulkowe ale wiem, że w niektórych sytuacjach ciągłe zdejmowanie nasadki może być co najmniej kłopotliwe.

W długopisach - nie pomogę, nie znam się. Aczkolwiek każda firma wytwarzająca pióra ma w swojej ofercie jakiegoś długopisa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie z pytaniem czy ktos z szanownych forumowiczow ma Mont Blanc 146 - przymierzam sie ale nie jestem do konca pewny?

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thom - do bojowych zastosowań idealnie nadaje się

Lamy Safari : http://www.coolhunting.com/giftguide/images/lamy_safari.jpg

Lekkie, wytrzymałe, mocna stalówka i świetnie pisze. No i tanie. Minus - tylko naboje Lamy albo tłoczek.

Ja jak już wziąłbym pióro kulkowe ale wiem, że w niektórych sytuacjach ciągłe zdejmowanie nasadki może być co najmniej kłopotliwe.

W długopisach - nie pomogę, nie znam się. Aczkolwiek każda firma wytwarzająca pióra ma w swojej ofercie jakiegoś długopisa...

 

Naboje Lamy i Parkera mają identyczne głowice mocujące i wybranych modelach można ich używać wymiennie. Jak narazie tylko Studio nie chciało się zakręcić z nabojem parkera, ale Safari jest szersze więc nie powninno być komplikacji.

 

 

podobnie z pytaniem czy ktos z szanownych forumowiczow ma Mont Blanc 146 - przymierzam sie ale nie jestem do konca pewny?

pozdr

R

 

Ja mam, nie można powiedzieć że jest złe ale za te pieniądze można już znaleźć coś lepiej piszącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które kupiły (upolowały...) na Allegro Waterman Hemisphere. Czy nie macie zastrzeżeń co do jakości wykonania? Nie wiem czy tak tanie pióra podrabiają, ale moje jest wykonane miernie i mam pewne obawy. Skuwka wchodzi trochę krzywo i wydaje zgrzyt, a sam napis France na złotej obwódce nie jest umieszczony centralnie tylko trochę niżej. Miałem już takie pióro 2 lata temu i nie zauważyłem takich usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak tanie pióra podrabiają

Podrabiają. Kupiłem kiedyś na alledrogo Parkera Vectora (sic!)... :rolleyes:


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o technikalia, polecam zapytać speców na piorawieczne.fora.pl

 

EDIT: @damiance - patrz wyżej :blink:

Edytowane przez anduril

Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o pomoc do znawców.

 

Mogę kupić pióro które mi się podoba - Pelikan M 625 oberżyna za 900 PLN (nowe)

 

co w tej cenie można kupić innego dobrej jakości , może o ciekawszym designie?

 

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Visconti i to był dobry wybór :angry:

post-3351-0-91688300-1331285490.jpg

Edytowane przez jacus

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Visconti i to był dobry wybór :angry:

 

 

Bardzo ładne.

 

Brakuje zdjęcia stalówki i koloru atramentu na papierze... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ja może nie do końca w temacie. Z racji zawodu piszę i to dużo tylko ołówkiem. Szukam automata o technicznym wyglądzie - kanciasty, bez drewna, złota, wywijasów, zdobień itd, aby wygląd kojarzył się z zawodem inżyniera.

Może przeglądając pióra ktoś natknął się na coś w tym stylu.

 

Cena do max 500 zł. Droższe odpadają bo i tak go zgubie :angry: - to kwestia czasu.

 

Stylistycznie odpowiednik Ingenieur Big Chronograph

Edytowane przez PICAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym Rotringiem świetnie sie rysuje przy wszelkich linikach, kurwikach i innych takich ustrojstwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, rzeczywiście wygląda świetnie, tylko obawiam się, że nigdzie nie dostanę. Bardzo lubiłem produkty rotringa, ale wydaje mi się, że został wykupiony przez Parkera a u niego nie widziałem ołowków o takiej stylistyce.

W sklepach widuje albo zwykłe plastiki albo w stylu "piórowym" pasujące do danej serii.

Mam parkera 4 w 1 i szczerze nie polecam. Metalowy, w miejscu trzymania ześlizguje się, a wklady ołówkowe pękają co 2-3mm... niestety nie da się tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotringa można kupić na ebay, za stosunkowo nieduże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cholera jasna - właśnie przedarłem się przez 26 stron i widzę, żem się spóźnił o pół roku :rolleyes:

 

- chodzi mi o akcję zamówienia Falconów Namiki - może ktoś się ostał zainteresowany albo może nawet chętny????


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić długopisy i pióra Watermana z linii Expert.

Kiedyś miałem też pióro Parkera i zawiodłem się na tej firmie. Było to wprawdzie pióro z jakiejś tańszej linii ale niesmak pozostał i Parkera raczej nie kupiłbym ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada/posiadał pióro firmy Lalex?

Kilka dni temu oglądałem kilka modeli Lalexa i jestem ciekaw co myślicie o tej firmie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod - Rotring piękny:) mam pióro rotringa 600 i domyślam się, że ołówek jest tak samo utylitarny. Naprawdę polecam PICAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cobie coś wybrać. Bardzo podoba mi się Aurora Talentum, ale jej cena jest spora (800 zł, chyba, że wie ktoś gdzie można znaleźć taniej). Możecie coś poradzić w podobnej stylistyce w granicach 500-600 zł ? Ważne, żeby miało zakręcaną skuwkę i jakąś fikuśną stalówkę (bogaty grawer najlepiej). Poza tym w zasadzie pełna dowolność, nawet się zastanawiam, czy nie walnąć sobie żółtego albo pomarańczowego :) Nie mam specjalnie pojęcia o piórach; nie wiem czy ta Aurora to odpowiednik omegi, czy Hamiltona, czy jeszcze jakoś inaczej (takie porównanie mile widziane). Jak w tym wszystkim plasuje się montegrappa, Graaf , pelikan ? Może jest jakaś marka, którą kompletnie przeoczyłem? Co do przeznaczenia, to głównie krótkie notatki, podpisy, żadnych elaboratów. Unikamy żółtego złota. To chyba tyle wymagań. No i jeszcze jedno: nie może być Visconti :) Pomożecie :)?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duke-konfucjusz.jpg

Duke Konfucjusz

 

m405czarne.jpg

Pelikan M405- ciekawa stalówka,

Jeśli Pelikan to w wersji- zielono-czarne pasy:

m400_zielone.jpg

 

 

800zł na najtańszą Montergrappę starczy. Na allegro czy ebayu można za tyle kupić tyle, że nie wiem czy można się obawiać podróbek. Poszukaj w zakończonych aukcjach.

 

A Visconti powiadasz...

fullsize4.jpg

 

marka używana przez 2 prezydentów RP...

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei ;) Konfucjusz, który pokazujesz fajny, ale w rzeczywistości ogromny no i to jest imitacja bambusa, a nie bambus.

 

Pelikan jak to pelikan klasyczny do bólu. Ciągle taki sam.

 

Zaś to Visconti znacznie przekracza budżet.

 

Najtańsza montegrappa = kwarcowa constellation?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najtańsza montegrappa = kwarcowa constellation?

 

Przesada- to nie długopis.

 

 

Visconti przekracza budżet, ale to motto klubu.

Poza tym najciekawsze pióro tej marki pod względem designu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.