Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Julian

Wybór pióra.

Rekomendowane odpowiedzi

Motto klubu ;) A te?

 

 

Marlen Odyseus Black Fountain Pen

000000767.gif

 

 

Sailor 1911 Classic Series Black Rhodium Trim Fountain Pen

000000810.gif

 

Sailor Professional Gear Yellow with Silver Trim Fountain Pen (tylko może czarny :))

000001412.gif

 

000000825.gif

Edytowane przez klapouch

Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marlen Odyseus wygląda jak Montegrappa Miya

Na allegro do 800zł co jakiś czas się pojawiają.

http://allegro.pl/search.php?from_form=1&sg=0&string=montegrappa&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0

 

Sailor 1911 wygląda jak Mont Blanc, czy to dobrze czy źle, oceń sam.

Sailor Professional jak Pelikan M z końcówką ..5.

Coś za dużo tych podobieństw.

 

Przy kupnie musisz sprawdzić, jak pióro układa się w dłoni; jak się nim pisze.

 

Jeżeli to ma być za 800zł to raczej Montegrappa, ale odczucie to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem tylko w tym, że o ile montegrappę mogę bez problemu obejrzeć i dotknąć o tyle z tym sailorami może być problem. Nie wiem gdzie w Poznaniu mógłbym się do nich przymierzyć :/ To że są podobne sugerujesz, że "zżynają" z innych marek jak dajmy na to ... MM ;) ? Chodzi mi o to czy to podobna liga wzorowania się, czy po prostu luźna inspiracja? Jak powiedziałem nie znam się specjalnie na piórach i nie wiem czy te które wskazałem są warte uwagi jeśli chodzi o jakość wykonania, bezawaryjność itd.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie w wyżej podanych Sailor. Nie znam tym piór - możliwe, że pisze się nimi świetnie a stalówkom (być może) nic nie można zarzucić ale... wyglądają nie lepiej od piór po kilkanaście złotych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o marce Marlen? Pióra wyglądają na dobre, Odyseusz jest śliczne, mają 18k stalówki, ale pudełka jak od chińczyków za 50 zł... :-/ Nie chciałbym "utopić" pieniędzy w jakimś bublu...


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o marce Marlen? Pióra wyglądają na dobre, Odyseusz jest śliczne, mają 18k stalówki, ale pudełka jak od chińczyków za 50 zł... :-/ Nie chciałbym "utopić" pieniędzy w jakimś bublu...

 

Marlen to pióra niby amerykańskie ale robione nie wiadomo gdzie. Rozmawiałem w listopadzie ubiegłego roku z wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Pióra generalnie ładne ale z ich pisaniem jest różnie. Choć miałem w dłoni pióro, które ładnie pisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marlen to pióra niby amerykańskie ale robione nie wiadomo gdzie. Rozmawiałem w listopadzie ubiegłego roku z wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Pióra generalnie ładne ale z ich pisaniem jest różnie. Choć miałem w dłoni pióro, które ładnie pisało.

 

Idealne byłoby Nakaya z wykończeniem Urushi. Tylko ta cena...:lol:

 

decaaka.jpg

 

Chyba jednak będzie jakiś Faber Castel. Za w miarę rozsądne pieniądze fajny, młodzieżowy design, a ja przecież jestem młodzież :lol: Drewno, stal, jedyny minus to stalowa stalówka. Grafy niby mają złotą, ale za to są dość dziwnie długie. Cała reszta w podobnym przedziale cenowym chyba jednak za bardzo elegancka...

Edytowane przez klapouch

Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze temat ciekawy pozwolicie ze wtrace swoje 2 grosze - od lat uzywam pior kiedys mialem starego Pelikana takiego co trzeba bylo zasysac atrament( nie wiem czy to ma jakas fachowa nazwe ) ost uzywam Watermana nie wiem jaki model ale w pewnym sensie wersja limitowana bo zrobiona w ilosci 100sztuk dla firmy w ktorej pracuje nie jest to napewno jakis mega drogi model ale pisze sie wspaniale i od 2 lat nie ma problemow (tylko lac i pisac :)

 

 

podobaja mi sie bardzo Visconti no ale cena :) moze kiedys na 25 pracy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem tylko w tym, że o ile montegrappę mogę bez problemu obejrzeć i dotknąć o tyle z tym sailorami może być problem. Nie wiem gdzie w Poznaniu mógłbym się do nich przymierzyć :/ To że są podobne sugerujesz, że "zżynają" z innych marek jak dajmy na to ... MM :) ? Chodzi mi o to czy to podobna liga wzorowania się, czy po prostu luźna inspiracja? Jak powiedziałem nie znam się specjalnie na piórach i nie wiem czy te które wskazałem są warte uwagi jeśli chodzi o jakość wykonania, bezawaryjność itd.

 

Wypowiem jako użytkownik 2 piór Sailora - Sapporo 1911 i Classic 1911.

Nie zgodzę się z opinią że są odtwórcze - owszem powielają pewne klasyczne wzorce ale skąd wniosek że wzorce te stworzyła tylko firma

Mont Blanc? Nowatorskich piór które kreują nowe kanony było zaledwie kilka w historii jak choćby Parker 51 który wyprzedził epokę

i jest jak Lenin - "wiecznie żywy".

Sailor to firma z tradycjami, robi doskonałe pióra - mają charakter a co ważniejsze w tej klasie cenowej trudno je pobić zarówno

jeżeli chodzi o ogólną jakość wykonania jak i walory użytkowe. Faktycznie specjalizuje się w klasycznych piórach

lecz jeżeli ktoś woli pióra bardzie nowoczesne polecam produkty Pilot/Namiki jak Capless, Bamboo czy Falcon który łączy klasykę i nowoczesny styl

a co ważniejsze i praktycznie niespotykane obecnie ma elastyczną stalówkę.

Niestety większości z tych piór nie obejrzysz w Polsce a nawet w Europie.

Na pewno Sailor 1911 Classic w rozmiarze F czy Pilot/Namiki Falcon F nib można kupić bez oglądania i nie być rozczarowanym

efektem użytkowym (pisanie nimi jest niesamowitą frajdą) - co do wyglądu zdjęcia powinny wystarczyć.


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby nie wiem co, będę miał kiedyś Sailora B). Albo 1911 albo Sapporo. Jak na razie muszę zadowolić się dwoma Parkerami, dwoma Sheafferami, starym Chinolem i rozwalonym Watermanem.

Edytowane przez tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-7884-0-02831600-1331581945.jpg

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję temat, ale może ktoś mi pomoże. Szukam etui na pióro + ew. długopis. Jest duża oferta na rynku, ale dokładnie chodzi mi o etui z dziurkowanej skóry, coś w stylu pasków "Rally"

SSCN9626.JPG

 

dzisiaj temat odżył jak zobaczyłem u koleżanki takie, tylko niestety w kolorze kermita, więc szukam dalej :D widział ktoś takowy, lub w ten deseń?

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Pióromaniacy - chodzę z córką na warsztaty kaligrafii. Piszemy piórem (obsadka + stalówka) maczanym w kałamarzu.

Wybór stalówek i możliwość w związku z tym dopasowania narzędzia do stylu pisma są wręcz nieograniczone. Czy pióra "gotowe" także są dostępne z "miękkimi" stalówkami? Takimi, w których grubość linii zależy od siły docisku stalówki?

Chętnie bym takie pióro sobie kupił - ale w kilku (w tym bardzo renomowanych) salonach w Wwie tylko wielkie oczy robili na moje pytanie. Skąd wziąć pióro ze stalówką typu flex albo superflex?


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "gotowych" piór o super elastycznej stalówce zobacz pióra Pilot ze stalówką falcon. Sprzedaje takie na Ebayu godny polecenia Japończyk o nicku engeika, pewnie nie tylko on, ale jego polecam. Możesz znaleźć filmik na You Tube pokazujący właściwości takiej stalówki, teraz nie znajdę żadnego, bo na służbowym komputerze mam blokadę. Wpisz w google np. Pilot Falcon.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piór obecnie produkowachych trudno jest o prawdziwy flex . Przetestowałem dużo piór z współczesnych możesz popróbować Pelikana M215 ( ja w swoim zamontowałem stalówkę irydowa i jestem bardzo zadowolony) oraz pióra MontBlanc 145(tzw. Chopin). Ale te pióra bardziej określił bym jako miękkie . Jeśli chcesz prawdziwy flex poszukaj używanego pióra z lat 30 np. EVERSHARP lub SHEAFFER chociaż pióra Pelikana i Mont Blanc tez można zaliczyć do flekujących. Jeśli zaś byś chciał pióro do domowego zacisza to może zestaw do kaligrafii, ew Rotring Calligraphy Pen można kupić z różna stalówka F,M,B, BB oraz ścięte OF,OM,OB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z myślą podobna jak w temacie gier może pochwalmy się nasz kolekcją piór.( Nie chciałem zakładać nowego tematu )

Przedstawiam swoja kolekcje piór z których jestem najbardziej zadowolony. Posiadam jeszcze parę Parkerów którymi pisze oraz Watermany ale jakoś nie użytkuje ich.

Mont Blanc John Lennon

dsc01183xb.th.jpg

Mont Blanc "Tribute to Mont Blanc"

dsc01184j.th.jpg

dsc01186yy.th.jpg

Mont Blanc 149

dsc01190us.th.jpg

Mont Blanc 145 Chopin

dsc01191s.th.jpg

Pelikan M215

dsc01192ui.th.jpg

Oraz na zakończenie 145 z zegarkiem Mont Blanc Star 4810

dsc01194q.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piór obecnie produkowachych trudno jest o prawdziwy flex.

...możesz popróbować Pelikana M215 (ja w swoim zamontowałem stalówkę irydowa i jestem bardzo zadowolony)

oraz pióra MontBlanc 145(tzw. Chopin).

...poszukaj używanego pióra z lat 30 np. EVERSHARP lub SHEAFFER chociaż pióra Pelikana i Mont Blanc tez można zaliczyć do flekujących.

...do domowego zacisza to może zestaw do kaligrafii, ew Rotring Calligraphy Pen można kupić z różna stalówka F,M,B, BB oraz ścięte OF,OM,OB.

 

Wow, no i niby jestem mądrzejszy, ale ani kroku dalej...

Pióra do kaligrafii miewałem różne, zarówno ArtPeny Rotringa jak i zestaw Shaeffera - ale miały one stalówki ścięte - gdzie grubość kreski zależna jest od kąta prowadzenia linii (albo trzymania pióra), ale nie od nacisku - trudno takimi pisać np. ozdobną kursywą angielską. Są idealne do bardziej klasycznych krojów pisma.

 

Pióra z lat 30, modyfikacja czy wymiana stalówki - czyli innymi słowy albo oldtimer albo tuning czy custom - nie jestem pewein, czy o to mi chodziło. Gdzie się kupuje 80letnie pióra i jak sprawdzić ich stan? Kto modyfikuje stalówki? Kurczę, a chciałem po prostu wejść gdzieś do sklepu i kupić towar z półki, wcześniej wypróbowawszy, który mi najbardziej odpowiada...

 

Kupić Falcona przez internet? Ale tu znów - czym się różni Pilot ze stalówką FA od Namiki SF, SM albo SB?


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach wejść do sklepu i kupić pióro flex to raczej niemożliwe na pewno w Polsce. Popatrz na mój post wyzej dokładnie tekst i szlaczek pisany Pelikanem M215 kupiłem pióro oraz osobno stalówkę do pelikana . W Pelikachach wymiana stalówki następuje przez odkręcenie jednej i wkręcenie następnej. Możesz pójść do sklepu i zbadać miękkość przez nacisk stalówki na blaszkę płytki paznokciowej ; sam zauważysz które z jaką łatwością się rozchodzą i przy jakim nacisku. Kupno przez Internet to już raczej jak masz coś dokładnie sprawdzonego . Co do zestawu do kaligrafii to bawiłem się Pelikanem i ewidentnie zmieniał się pod wpływem nacisku. Trochę starych piór jest na znanym polskim portalu aukcyjnych w większości są już po wizycie u ?Pen-doctora? gumki wymienione wszystko do natychmiastowego użytku. Wg mnie mankament starych piór nie wszystkich ale sporej ilości to ze potrafią chlapnąć w najmniej odpowiednim momencie. Gróbość stalówek nie jest uniwersalna F-k?a od Pelikana jest inna niż Faber Castella czy Watermana. Tak więc ja bym się przeszedł i sprawdził miękkość osobiście nie wszędzie pozwolą ale niemiałem z tym problemu albo niech pióro zmoczą w atramencie i popisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić Falcona przez internet? Ale tu znów - czym się różni Pilot ze stalówką FA od Namiki SF, SM albo SB?

FA to właśnie stalówka Falcon (bardzo elastyczna). SF, SM, SB to inne oznaczenia stalówek. S jak soft, czyli miękka, ale nie aż tak miękka i elastyczna jak Falcon. Ta druga litera to oznaczenie grubości kreski od najcieńszej do najgrubszej: F - fine, M - medium, B - brush (ale SB nie widziałem). Jest za to SFM, czyli soft fine-medium.

Pilot i Namiki to ta sama firma, występuje zamiennie pod obydwoma nazwami, chyba w zależności od tego na jaki rynek.

 

To stalówki Pilota:

Kind_Nib.jpg

 

A tu filmik ze stalówką Falcon (FA)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z forumowiczów używa może Aurory Talentum? Jak z jakością u Aurory w stosunku cena/jakosc porównując do znanych ogolnie parkerow/watermanow itp? Może macie jakieś lepsze typy w cenei do 1000 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z forumowiczów używa może Aurory Talentum? Jak z jakością u Aurory w stosunku cena/jakosc porównując do znanych ogolnie parkerow/watermanow itp? Może macie jakieś lepsze typy w cenei do 1000 zl?

Uzywam od kilku lat Aurory Talentum. Bardzo dobra jakość. IMHO lepsze od znanych ogólnie Parkerów i Watermanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za OT, ale duża część Furumowiczow "komplementuje" długopisy tak, jak "komplementuje" kwarce, więc nie mogłem się powstrzymać i poniżej fotka moich trzech zegarków KWARCOWYCH i mojego ulubionego i używanego od ok 10 lat DŁUGOPISU MB Meisterstuck :-)

pozdrawiam,

Tomek

p.s. wiem, że ten pasek zupełnie nie pasuje do ceramicznego Tissota - musze mu cos wymyslić ... :-)

post-47341-0-93152700-1332418568_thumb.jpg

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany od 10 lat? Szmat czasu. Widzę po zdjęciu, że długopis trzyma się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecicie mi jakies pioro do 150zl?

Fajnie jakby bylo i na naboje i na tloczek. Jesli nie to moze byc sam tloczek. Naboj odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.