Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Julian

Wybór pióra.

Recommended Posts

Posted (edited)
3 godziny temu, Topaz napisał(-a):

Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.

Encre Noire od Lalique – faktycznie może mieć „dziwnie pachnący odcień" jak na atrament ;)

Jeśli chodzi o czarny to używam Pelikan Edelstein ONYX i mi pasuje ;)

Edited by piotrnad

Montblanc Mystery Black - świetna głębia i to co lubię szybko schnie

@Czujnik, @Szolders, @Pamiko, dziękuję za podpowiedzi, Encre Noire to niewinny żart na prima aprilis

50bd840086797a68med.jpg

@piotrnad dobrze go posumował - „dziwnie pachnący odcień" .

Ale dziękuje wam za podpowiedzi, bo chociaż czarnego prawie nie używam to propozycje są ciekawe. Dla mnie absolutnie czarnym jest nieśmiertelny chiński HERO Black.  

Posted (edited)
Polecacie jakiś dobry czarny atrament. szukam czegoś super czarnego. Ja używam ostatnio Encre Noire od Lalique, ale odcień mi nie pasuje.

No to jak EN nie spełnia wymagań to podam adres na PW i chętnie Cię od niego uwolnię bo to jeden z moich ulubionych 
Brat używa Permanent Black Montblanc. Jest bardzo czarny, świetnie kryje, ma dobry przepływ, ale relatywnie długo schnie. No i raczej do codziennego pisania bo nieużywany długo potrafi przyschnąć.
Ja wybrałem De Atramentis Archive Ink. Schnie w zasadzie od razu, pięknia głęboka i nasycona czerń nawet ze stalówką F Sailora.

1283e9ac2c38958a56d5ddb385fb8215.jpg&key=85197fc47c2d205b4b8ddef865d710c669f688c3f4d54c42708bfdb70f8ef1af

Edit:
Tutaj moje ulubione połączenie w temacie
czerni.

561a9c940e061d5d1f8f6088220b857d.jpg Edited by adiblue2

Sailor 1911L Ringless Blackout 21K H-F

...pióro mocniejsze jest od miecza*

*"wyłącznie jeśli miecz jest bardzo mały, a pióro bardzo ostre"
Terry Pratchett "Blask Fantastyczny"

fb0e8f9849d59409bf70ec5a4c8b6144.jpg&key=88c927a42ee36dd48bca509ec3d3dcef99bb1f33d57ead1d3a79c88ac0f2def0

Taki zestaw na dzisiaj Jinhao 159 i Citizen Marinaut.

658d226ed3440609med.jpg

Jedzie do mnie dokładnie takie samo Jinhao, ale zaczynam mieć obawy czy dojedzie. Do Polski, od momentu zakupu dotarło w pięć dni, a w Polsce Amba go wzięła. Od miesiąca w statusie widnieje komunikat,  że jest w doręczeniu.

6 godzin temu, van gunt napisał(-a):

Jedzie do mnie dokładnie takie samo Jinhao, ale zaczynam mieć obawy czy dojedzie. Do Polski, od momentu zakupu dotarło w pięć dni, a w Polsce Amba go wzięła. Od miesiąca w statusie widnieje komunikat,  że jest w doręczeniu.

Dojedzie, moje czołgało się 3 tygodnie

Mnie się Kaweco świetnie sprawdzało, złego słowa o nim nie nie powiem. Niestety zgubiłem, ale myśle o tym żeby odkupić sobie to pióro.

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Szanowni formumowicze, szukam pióra dla żony. Dotychczas używała Watermann Perspective (czerń i złoto), ten zestaw kolorystyczny jest OK, może też być białe lub perłowe. Co polecilibyście do 1000 zł? Raczej funkcja reprezentatywna niż co codziennych notatek.

Kup żonie pelikana. Będzie zadowolona. Jak dobrze poszukasz to spokojnie pięknego z dwukolorowa stalówka znajdziesz. Szukaj w sklepie timetrend.pl. Oni są właścicielami salonów kaligraf i czasami można tam kupić za pół ceny ekstra pióro.

Dzięki za propozycję, póki co stanęło na zamówieniu przedniej części do dotychczasowego pióra, zdziwiłem się, że jej koszt to około 20% ceny nowego pióra, a przecież dochodzi jedynie sama obudowa... ale może taka polityka firmy.

Podpowiedzcie jakiś fajny granatowy atrament. Żeby nie wpadał w zielony ani szary.

Fajny - rozumiem, że mniej popularny, ale nadal ciekawy - Diamine Majestic Blue, Aurora Blue, Cobalt Blue Graf von Faber Castell

Dzięki! Chyba najbardziej Cobalt Blue wpadł w oko. 

rozumiem, że to klasyk od Kaweco?

Czas zmienia perspektywę