Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BRABUS

Submariner vs Omega vs Milgauss

Submariner vs Omega  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jestem zdecydowany na Suba

 

A więc:

1.GMT Master II

2.Sub

3.Sub

:P


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na minus:

szybko się znudzi

 

ale wtedy chętnie odkupię :P

A po tygodniu bedziesz szukal kupca. Mialem ten zegarek, po kilku dniach nie moglem na niego patrzec. Kupil go kolega z Forum i bylo to samo. Z kilkoma innymi osobami tez. Ten zegarek nie ma nic wspolnego z uniwersalnoscia. Pomaranczowe wskazowki i zielony szafir eliminuja go z wiekszosci stroi. Zielony szafir wydaje sie na poczatku byc fajnym smaczkiem, a za chwile mialem przekonanie ze wyglada jak szklo z denka butelki po tanim winie. Mozna go miec jako moze dziesiaty zegarek, ale nie na codzien. Z tej trojki tylko SUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to z tej trojki SUB


Sprzedam Omega Speedmaster Professional 3570.50.00 z 06/2011, 10/10 na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub mi się bardziej podoba niż DeepSea, którego również mierzyłem i oczywiście jest tańszy. Ok koledzy, będzie czarny Sub :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z tych trzech to Sub , nie pasuje ci GMTII ? wg mnie bardziej uniwersalny

 

Nie pasuje ze względu na polerowaną część bransolety i 100M. Do bezela też do końca nie jestem przekonany......Za to zielona wskazówka miażdży :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeżeli chcesz dokupić 112, to idealnie będą z Submarinerem do siebie pasowały te zegarki, będą się uzupełniać. Bądz co bądz spory Panerai + olbrzymia PO ? Bez sensu (poza tym miałeś już starą PO) Milgauss? Już lepiej, ale przydałby Ci się dla uzupełnienia jakiś bezelek, więc wybór jest wydaje mi się oczywisty - tylko Submariner. Zresztą z tego co pamiętam, to zawsze chodził za Tobą ten zegarek. Kupuj, ja też czekam na rolka :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje ze względu na polerowaną część bransolety i 100M.

Mnie się ta bransoleta strasznie podoba, a co do głębokości, to z tego co wyczytałem na innych forach, to te zegarki w gruncie rzeczy mają taką samą.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeżeli chcesz dokupić 112, to idealnie będą z Submarinerem do siebie pasowały te zegarki, będą się uzupełniać. Bądz co bądz spory Panerai + olbrzymia PO ? Bez sensu (poza tym miałeś już starą PO) Milgauss? Już lepiej, ale przydałby Ci się dla uzupełnienia jakiś bezelek, więc wybór jest wydaje mi się oczywisty - tylko Submariner. Zresztą z tego co pamiętam, to zawsze chodził za Tobą ten zegarek. Kupuj, ja też czekam na rolka :)

 

Tak zrobię, to już przesądzone. Nawet żona przełknie te 2000Euro :P:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję słusznego wyboru :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba pozamiatane, ale co tam ;-) Z tych propozycji chyba jednak Rolek. W sumie klasyk, chociaz wole Suby vintage (wogole Rolki vintage) i chyba najbardziej uniwersalny. Milgauss jest ok, ale jako ktorys tam zegarek. Nowa PO... i to jeszcze w chrono... Tak jak mi sie z poczatku nie podobala nowa wersja tak teraz zaczynam ja lubic i chyba postawie wyzej niz stara. Chrono jest absurdalnie grube, wyglada jak klocek, ale ogolnopojety "wypas" w wykonaniu i materialach widac z kilometra. Generalnie uwazam, ze nowe PO mocno odskoczylo w jakosci (oczywiscie jesli wszystko jest zrobione jak trzeba i nie ma niedorobek co sie, niestety ostatnio w Omedze dosyc czesto zdarza :P ) i nie zdziwie sie jesli wiekszosc osob wybrala by nowe PO zamiast Suba. Do tego zwykla wersja jest tansza o ponad 10kzl od Suba. Rolek to niby Rolek, ale jakosciowo nowe PO to, imho to samo a roznica w cenie duza.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy ciągłe powtarzanie jeden przez drugiego "co się w Omegach często zdarza".

Ile takich Omeg z niedoróbkami widzieliście na własne oczy?

To, że Jacek widział jakieś zwalone Omegi nie oznacza, że tego jest dużo.

Przeczytaliście na forum o źle zrobionej 300m i na tej podstawie piszecie, że to się coraz częściej zdarza?

Ps. Jeżeli do koszuli na pewno brałbym pod uwagę Hour Vision. Na pewno jest bardziej uniwersalna niż Milgauss. Suba bym na pewno do eleganckiej koszuli nie założył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba bym na pewno do eleganckiej koszuli nie założył :D

 

Zapewne widziałeś Krystian to zdjęcie, moim zdaniem wygląda super :

 

28783u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie śmieszy ciągłe powtarzanie jeden przez drugiego "co się w Omegach często zdarza".

Ile takich Omeg z niedoróbkami widzieliście na własne oczy?

To, że Jacek widział jakieś zwalone Omegi nie oznacza, że tego jest dużo.

 

Nie tylko Jacek. Zapytajcie Mikołaja N, zapytajcie kolegi enzo!

Jak to możliwe, że przychodzą pod zamówienie dwa zegarki i oba zwalone, Krystek? Przypadek?

Oczywiście, nie jest tego dużo, ale za takie pieniądze i w tak teoretycznie szanowanej marce to wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przeczytalem tylko widzialem na wlasne oczy: 2x nowy Bond, 4 razy rozne wersje starej PO, 2 Speedmastery - wszystko to rozne niedorobki, od krzywo przyklejonych indeksow, przez nierowne szlify na kopertach. Krzywo zamontowanych bezeli nie bede liczyl bo to juz prawie "standardowa" wpadka (i akurat nie tylko u Omegi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy ciągłe powtarzanie jeden przez drugiego "co się w Omegach często zdarza".

Ile takich Omeg z niedoróbkami widzieliście na własne oczy?

To, że Jacek widział jakieś zwalone Omegi nie oznacza, że tego jest dużo.

Przeczytaliście na forum o źle zrobionej 300m i na tej podstawie piszecie, że to się coraz częściej zdarza?

Ps. Jeżeli do koszuli na pewno brałbym pod uwagę Hour Vision. Na pewno jest bardziej uniwersalna niż Milgauss. Suba bym na pewno do eleganckiej koszuli nie założył :D

 

Tylko jest jeden problem, ja lubię być jednozegarkowcem a w koszuli cały dzień nie chodzę. Muszę mieć zegarek uniwersalny i koniecznie na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HV jest uniwersalna. Moim zdaniem na bransolecie spokojnie możesz ją założyć do dżinsów i koszulki itd., a na pasku idealna do garnituru.

 

Nie tylko Jacek. Zapytajcie Mikołaja N, zapytajcie kolegi enzo!

Jak to możliwe, że przychodzą pod zamówienie dwa zegarki i oba zwalone, Krystek? Przypadek?

Oczywiście, nie jest tego dużo, ale za takie pieniądze i w tak teoretycznie szanowanej marce to wstyd.

 

Ok, mam pytanie, czy widzieliście te same egzemplarze, czy każdy widział inny i wszystkie miały te niedoróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

HV jest uniwersalna. Moim zdaniem na bransolecie spokojnie możesz ją założyć do dżinsów i koszulki itd., a na pasku idealna do garnituru.

 

 

 

Ok, mam pytanie, czy widzieliście te same egzemplarze, czy każdy widział inny i wszystkie miały te niedoróbki?

 

Jeśli chodzi o nowego Bonda to tak, natomiast reszta to zupełnie inne zegarki. Ja nawet nigdy nie zauważałem tych niedoróbek, o których pisał enzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym rolka, ale innego. Pierwszego Explorera. Widziałem go na ręku mojej znajomej i po prostu odpadłem. Ma wszystko to, co Rolex + totalną i absolutną skromność i prostotę w formie. Jeśli 39mm to dla Ciebie nie za mało, ja nie zastanawiałbym się.Dodatkowo - bransoleta cała z wierzchu jest matowa, nie tak jak Milgauss.(Boki są polerowane). Ma jedną wadę - brak daty.Ale -wydaje mi się dużo lepszym, bardziej uniwersalnym wyborem niż Milgauss, będąc dość podobnym do niego. Explorery II jakoś w ogóle mi się za to nie podobają. Podobnie GMT.SUB też jest świetnym zegarem, dlatego zagłosowałem na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym rolka, ale innego. Pierwszego Explorera. Widziałem go na ręku mojej znajomej i po prostu odpadłem. Ma wszystko to, co Rolex + totalną i absolutną skromność i prostotę w formie. Jeśli 39mm to dla Ciebie nie za mało, ja nie zastanawiałbym się.Dodatkowo - bransoleta cała z wierzchu jest matowa, nie tak jak Milgauss.(Boki są polerowane). Ma jedną wadę - brak daty.Ale -wydaje mi się dużo lepszym, bardziej uniwersalnym wyborem niż Milgauss, będąc dość podobnym do niego. Explorery II jakoś w ogóle mi się za to nie podobają. Podobnie GMT.SUB też jest świetnym zegarem, dlatego zagłosowałem na niego.

 

Niestety 39mm to za mało, nawet 40mm w 14060M też marnie wygląda. Nowy Sub ma właśnie to min wizualne dzięki innemu bezelowi i ma też grubsze uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy ciągłe powtarzanie jeden przez drugiego "co się w Omegach często zdarza".

Ile takich Omeg z niedoróbkami widzieliście na własne oczy?

 

Moja PO psuła się kilka razy. Głównie od leżenia w rotomacie... Jej stan pogarszał się po każdej wizycie w serwisie (SGP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, generalnie rzecz biorac... jest okay. Milgauss... tez nieostatni (a bylby jeszcze lepszy gdyby nie ta dziwaczna wskazowka ktora nigdy mi jakos wizualnie w tym zegarku nie podchodzila; no i datownik by sie w tym konkretnie tool-czasomierzu przydal). Jesli wybor z tych trzech, to jest on (moim zdaniem) bardzo latwy: [Nowy] Submariner. Pomijajac juz ze solidna firma, to solidny, zawierajacy swietny mwchanizm, czasomierz. No i klasyczny (ponadczasowy?) design. Nawet nie ma sie (w mojej opinii) co zastanawiac.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 39mm to za mało, nawet 40mm w 14060M też marnie wygląda. Nowy Sub ma właśnie to min wizualne dzięki innemu bezelowi i ma też grubsze uszy.

Tak myślałem. Z drugiej strony - 39 mm Explorer to z pewnością większa tarcza niż 40mm Submariner. Myślałem też nad tą Omegą. Jest to trochę kloc - zegarek. Ale jest też Speedmaster na tym samym werku, zdaje mi się. Wygląda IHMO lepiej, bo i lżej i bardziej klasycznie. Ale - to Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na Suba, ale polecam zielonego wymiata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HV jest uniwersalna. Moim zdaniem na bransolecie spokojnie możesz ją założyć do dżinsów i koszulki itd., a na pasku idealna do garnituru.

 

Popieram. Dla mnie HV w poniższej wersji to jedyna Omega, na którą bym się skusił. No i w tym przypadku niedoróbek znanych z Bonda czy PO raczej nie będzie.

43130412206001-20.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HV jest pięknym zegarkiem,bardzo pieknym.

Jednak startuje w kategorii "DRESS"

Kolega BRABUS szuka chyba czegoś w kategorii SPORT/CASUAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.