Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

TAG Heuer vs ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy wpis tutaj i przygotowuję się merytorycznie do skoku na zegarek w perspektywie max 12-18 miesięcznej. Budżet jest zależny od czasu, za jaki kupię, im później, tym większy :lol:, ale max, co wytrzyma moje poczucie przyzwoitości to 10k. Szukam zegarka, który zarazem byłby „obiektem” wysoce zegarmistrzowskim, „kawałkiem solidnej roboty” ale miałby w sobie też coś niecodziennego, nietuzinkowy nowoczesny design. Ważna jest dla mnie marka. I tak, choć niewątpliwie zegarki Tissot dobrymi są, to jednak unikałbym produktów, które można kupić niemal każdej galerii handlowej. Ma mieć w sobie rys wyjątkowości. bardzo podobają mi się zegarki Panarei, ale są dla mnie zdecydowanie zbyt drogie.

 

W oko wpadła mi linia Monaco TAG Heuer: TAG HEUER MONACO AUTOMATIC WW2110.FC6171

i byłby to właśnie zegarek, na który bym odkładał, gdyby nie to, że natknąłem się na zegarki Oris:

 

ORIS TT3 DAY DATE 73375897714RS

ORIS TT3 DAY DATE 63575897064RS

ORIS BC4 POINTER DAY 64576174154LS

ORIS CHRONORIS 67275644154LS

 

W moim odbiorze jednak Tag Heuer jest popularniejszą marką (co daje nadzieję na łatwiejszy dostęp do serwisu), ale wyrażnie droższą. Obie firmy podkreślają swoją innowacyjność i profesjonalizm? Jak sądzicie, które lepsze? Z wymienionych modeli, lub, tak ogólnie. Tzn w przdziale do 10k gdzie można liczyć na lepszy produkt? T Heuer czy Oris?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo - jak będziesz chciał kupować zegarek za 18 miesięcy, to wszystko, w tym także Twój światopogląd i gust będą mogły zmienić się diametralnie

po drugie secundo - zegarek z 4. linku jest limitowany, a z 2. i 3. linku są ze starej kolekcji, są na wyprzedaży obecnie i za 18 miesięcy raczej nie będą już dostępne...

 

reasumując - jak będziesz chciał kupić zegarek, to wtedy wnikliwie przejrzyj rynek i napisz, bo teraz, to możemy sobie "pogdybać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

po pierwsze primo - jak będziesz chciał kupować zegarek za 18 miesięcy, to wszystko, w tym także Twój światopogląd i gust będą mogły zmienić się diametralnie

po drugie secundo - zegarek z 4. linku jest limitowany, a z 2. i 3. linku są ze starej kolekcji, są na wyprzedaży obecnie i za 18 miesięcy raczej nie będą już dostępne...

 

reasumując - jak będziesz chciał kupić zegarek, to wtedy wnikliwie przejrzyj rynek i napisz, bo teraz, to możemy sobie "pogdybać"

 

Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo - jak będziesz chciał kupować zegarek za 18 miesięcy, to wszystko, w tym także Twój światopogląd i gust będą mogły zmienić się diametralnie

po drugie secundo - zegarek z 4. linku jest limitowany, a z 2. i 3. linku są ze starej kolekcji, są na wyprzedaży obecnie i za 18 miesięcy raczej nie będą już dostępne...

 

reasumując - jak będziesz chciał kupić zegarek, to wtedy wnikliwie przejrzyj rynek i napisz, bo teraz, to możemy sobie "pogdybać"

 

Macie rację:lol: Nie do końca wziąłem pod uwagę rzeczy, o których piszesz, ale mimo to moje pytanie też nie jest pozbawione sensu.

Po pierwsze napisałem, że to max 18 miesięcy, może się zdarzyć, że kupie jeszcze w styczniu lub lutym

Po drugie, choć poglądy i gust może isę nieznacznie zmienić, to w ogólnym zarysie pozostanie taki sam, tzn zawsze lubiłem tego rodzaju gadżety, bo to po prostu męska rzecz, męskie zabawki ;)

Po trzecie i najważniejsze liczyłem na odpowiedż, która firma tak ogólnie jest lepsza. Oris wydaje mi się teraz bardziej unikatowy, Czy te czerwone malowanie rotora oznacza, że cały werk jest autorski? Niby to mało istotne z punktu widzenia dokładności (gdyby o nią chodziło, poprzestałbym na kwarcowym), ale jak pewnie wszyscy rozumieją, chodzi o ten nieuchwytny i nieracjonalny aspekt wyjątkowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

MacAron - TH to marka wyższej klasy niż Oris, nie mnie jednak kup to co się Tobie podoba. W podobnym przedziale cenowym i u TH i u Orisa masz mechanizmy ETA.

Jeśli chodzi o te Orisa - czerwony wahnik to znak rozpoznawczy marki, opatentowany. Mechanizmy Orisa to ETA, Sellita w wersjach standardowych lub modyfikowanych przez Orisa. Poza tym LJP lub np. werki z modułami Dubois Depraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym LJP lub np. werki z modułami Dubois Depraz.

 

Nie wiem tylko co to znaczy :lol: Ale dzięki za odpowiedź. Czyli, przy założeniu, że 2 zegarki obu firm podobają mi się jadnakowo, to kupując Orisa zapłacę mniej za porównywalny technicznie mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem tylko co to znaczy :lol: Ale dzięki za odpowiedź. Czyli, przy założeniu, że 2 zegarki obu firm podobają mi się jadnakowo, to kupując Orisa zapłacę mniej za porównywalny technicznie mechanizm?

 

LJP - to firma produkująca mechanizmy La Joux Perret.

Co do mechanizmów musisz podać konkretny przykład z każdej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.