Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin_L

Jaki zegarek do tenisa + squasha + pływania + nurkowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek
Ta dyskusja przypomina trochę fanatyków sportowych samochodów, którzy zadali sobie nagle pytanie:

Jakiego samochodu używać do przewozu towrów ?

Jeżeli ma być porządnie to powinna być ciężarówka.... i tyle.

Nie ma mechanicznego zegarka, który dorówna elektronice - tak wychodzi z praw fizyki.

Możecie potupać nóżkami i głosno krzyczeć, ale tego faktu nic nie zmieni.

 

Słusznie, ja w tej mierze używam prostego Casio G-Shock, nie szkoda, a czasami można skorzystać z innych funkcji, no nie do zniszczenia podczas gry. Do nurkowania, ale na prawdę do nurkowania, czyli poniżej 10 m lepiej zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt nurkowy (choroba kesonowa!), a nie chronometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się zdecydować, ale: w najbliższym czasie będę służbowo na południu Niemiec. Jest szansa na zwiedzenie sklepów w Monachium i sprawdzenie oferty.

 

Czy znacie jakieś dobre adresy w tym mieście? Sprawdzałem w necie, ale nic przykuwającego uwagę nie znalazłem.

 

Michalop, czy jako mieszkaniec Germanii (Munster) możesz coś zasugerować?

 

Pozdrowienia,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nadal nie kupiłem tego, o so mi choziło,

 

ale za niecałe 100 zł mam rozwiązanie tymczasowe (mam nadzieję, ze jak wszystkie prowizorki nie zamieni się na stałę rozwiazanie).

 

lx6001bvef2py.th.jpg

 

Casiok LX-600-1BVEF

Naprawdę mi się podoba :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz jak to mówia serce nie sługa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

do pracy trzeba będzie zakładać marynarkę z dłuższymi rękawami :wink: ale za to w trakcje uprawiania wymienionych dyscyplin będzie można skoncentrowac się na sporcie a nie ochronie czasomierza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo, do pracy to mam sikory na pokrętełko.

 

Ale powiem Wam, że jak grzebałem przy samochodzie i kilka razy uderzyłem zegarkiem podczas szamotaniny, to stwierdziłem, że z tą tymczasówką źle nie zrobiłem.

 

No to Zdrowych Wesołych !!! :(:)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GORKI 8

JA uzytkuje G-SHOCK'A i musze przyznac ze to prawdziwy twardziel!

miałem na swoim koncie kilka zegarków i zaden nie moze się z nim równać. w jego przedziale cenowym i nie tylko na prózno szukać dla niego konkurencji. ten zegarek jest na prawde ''szokujący""

muszę jesce powiedzić ze zegarek ten miał bez mojej wiedzy mój młodszy brat który postanowił się nim trochę pobawić rzucając w góre i opuszczając na ziemie obijając o sciane a nawet zamrazając w zamrazarce i kącąc juz ze zakończenie tej histori jest szczęsliwe bo G-SHOCK ten ciągle mi służy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszę temat, może ktoś go pociągnie, może jakies nowe informacje się pojawiły i ktoś się podzieli. W sumie też zamierzam w jakiejś przyszłości (raczej dalszej niż bliższej, choć jak mi odbije to kto wie...) zakupić kolejny (po Amfibii) zegarek nurkowy, czy nurkopodobny... Ma być:

 

- automat

- duży (co najmniej 40 mm), im większy tym lepszy,

- wodoszczelny co najmniej 100 M, ale 200 i więcej mile widziane ... Chodzi o to żeby na 5- 6 metrów można było zejść bez stresu.

- cena - ok. 350 $ - 1100 zł - coś koło tego...

- design - ekstremalny :twisted: raczej wulgarny, ostry, albo prosty do bólu.

- może być z drugiej ręki (nawet z przyczyn ekonomicznych jest to wskazane)

 

Niestety, moje sympatie dryfują w stronę zegarków raczej mało dostępnych... Na razie najprawdopodobniejszy jest zakup któregoś potwora Seiko (czarnego lub pomarańczowego).... ALE!

 

- Wzdycham do Marathona... droższy i bardziej niedostępny... grzebałem w sieci i cisza... czy jest jakieś miejsce (sklep, sprzedawca) gdzie można to ustrojstwo kupić? Czy e-bayowe polowanie to jedyna droga? Czy są one może w normalnej sprzedaży w USA? ...

 

- podobają mi się ostatnio niemieckie Sinn-y... Ta nazwa... :twisted: i design piękny. Ale coś mi się zdaje że przydrogie zdziebko. No włąśnie... na stronach cen nie ma :/

 

- Czy znacie może jakieś propozycje zegarków, poza tymi, które się już w tym wątku pojawiły? I wiarygodne adresy sprzedawców?

 

dzięki ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał, trochę się zdziwiłem odświeżeniem mojego tematu.

 

Do rzeczy: niedawno kupiłem Pomarańczowego Potwora, który jest mi pocieszeniem w ciężkie dni ;) Kupiłem do u Jona Shaffera na stronie www.watchcat.com

 

Wszystko było OK, więc gościa mogę polecić.

 

Ponieważ zaś trochę z nim korespondowałęm, to przed chwilą wysłałęm do niego maila z zapytaniem o Marathona, i jeżeli go nie ma, to czy może załatwić. Jak odpowie, to dam Ci sygnał na PM.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin!

 

Właśnie jestem po małym "net-tripie" (w godzinach pracy, a jakże ;) ) ... coś mi się zdaje że jednak na "Czarnuchu" się skończy... Za 180$ biegają, a to cena w miarę i stosunkowo przystępna... Chociaż nie wiem za ile ewentualnie możnaby Marathona dostać... W necie widziałem sporo kwarcowych, ale automata nie było. Zobaczymy co Jon napisze :P


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katalog ściągnąłem - 167 stron. Fajne opisy, tabelka z wszystkimi danymi odnośnie zegarków... Niestety, cen nie znalazłem ;) Widocznie jakoś dziwnie je zakamuflowali, albo ja zły katalog pobrałem... Poszukam jeszcze.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiścienie ma ! ja ściągałem w zeszłym roku i ceny były. (w tym dostałem nowy wraz z zegarkiem)

 

jeśli chcesz , to mogę seskanować i przesłać lub wstawić.

może tylko wybrane modele. kilka stron to jednak jest!

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, to ja już zadam pytanie o konkretne modele ;) ale to nie dziś już bo własnie się zaczął młyn w robocie. Dzięki!


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
jeśli chcesz , to mogę seskanować i przesłać lub wstawić.

może tylko wybrane modele. kilka stron to jednak jest!

piotrek

 

a ja bym bardzo poprosil jesli mozna :roll:

756, 756 UTC, 356 Flieger i z ciekawosci Frankfurt Finance.

Wystarcza same ceny bez zdjec na PM

 

Dzieki z gory

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

756 - 1020 / 1175 euro

756C czarny - 1055/1230

756 UTC - 1280/1435

756 UTC C - czarny 1315/1490

756 diapal (UTC) - 1420/1670

356 flieger - 700/795

356 UTC - 960/1055

356 flieger II - 800/895

frankfurt finanzplatzuhr - 2250

frankfurt finanzplatzwecker (budzik) - 2950

 

* ceny w euro , pierwsza to cena ze sórzanym paskiem , druga - z bransoletą

 

 

piotrek

 

P.S. realna cena w sieci za 756 bez śladów użytkowania to ok 800 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, kolejne wieści. Znalazłem miejsce gdzie można zakupić Marathona:

 

http://www.gr8gear.com/index.asp?PageActio...amp;ProdID=3871

 

500 $ to chyba jednak za dużo... Marathon nie zając :) No chyba że dostanę jakiś strzał gotówki... Kurs dolara wciąż korzystny... Ale mimo wszystko Seiko ze swoimi 180 $ na razie rządzi. Pytanie - pojechany Black Monster czy bardziej klasyczny "Diver"? :lol: Bede myślał :lol:

 

Sinn... Coś czuję że też będzie poza zasięgiem cenowym. Z wstępnego oglądu - interesowałby mnie Hydro i Pilot`s Watch (nie wiem czy po germańsku to nie flieger?) . I z ciekawości - EZM.... Przegapiłem jakiegoś mechanicznego "sportowca" z oferty?

 

I jeszcze jedno - Invicta... Można dorwać za 99$, przy czym cena katalogowa ponad 300$... Patent jakby znajomy :) Ale recenzje zegarki zbierają niezłe. Rolexowaty w stylu... Hm... Zna ktoś firmę?

 

Ale mieszam...


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagi mają coś w sobie, ten jest całkiem fajny... Ale .... To kwarc. W tej cenie (prawie) mam Marathona. I to zasadniczo przesądza sprawę :lol:

 

Czarny Potwór wciąż straszy na horyzoncie

 

post-269-0-76440200-1330475718.jpg

 

ale nadchodzą i inne zwierzaki z Japonii. Z tej samej stajni:

 

post-269-0-23587200-1330475720.jpg

 

I ze stajni innej:

 

post-269-0-72050900-1330475721.jpg

 

orientlotnik6ns.th.jpg

ten ma 44 mm średnicy :lol: ...

 

 

Orienty mają wskaźnik rezerwy, a kosztują podobnie...

 

A co tam, pomyślę jeszcze, mam czas 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to podaj ceny na przykład Sinna Hydro automatycznego... Generalnie - który z Sinnów spełnia kryteria - automat / 200 M / < 40 mm. Pilot`s? Hydro? EZM3? Tyle wiem... Ten Twój chronograf jest piękny, ale cena poza zasięgiem :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... czytanie ze zrozumieniem idzie mi czasem ciężko :lol: szczególnie jesli chodzi o tabelki :)

 

No więc nadal Samuraj walczy z Potworem :lol:

 

Bo Orient to jednak.... brzyyydal..... za mało ekstremalny 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.