Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Breitling

Jak założyć wskazówki w zegarku

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem forum i jednoznacznej odpoweidzi nie znalazłem, a raczej chce zapytać o wasze doświadczenia. Jak zakładacie wskazówki do zegarka, jakie są wasze metody i czym to wykonujecie. Kiedyś próbowałem to zrobić i lekko skrzywiłem wskazówkę. Teraz chcę umyć tarczę w jednym z moich zegarków. Ze zdjęciem nie mam kłopotu, ale założenie nie jest proste


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki wciskamy nabijakiem nr. 144

post-859-0-15069300-1326326197_thumb.jpg

w poniższy sposób

post-859-0-49580400-1326326197_thumb.jpg

Gdy ktoś nie ma kompletu nabijaków, może w prosty sposób wykonać sobie taki nabijak, wiercąc odpowiedniej średnicy otwór w drewnianym patyku, plastikowym wałku itp.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo Piotrze, zawsze się zastanawiałem do czego służą urządzenia takie jak to z nrem 144. Przydatna informacja :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki wciskamy nabijakiem nr. 144

attachicon.gifUntitled-Scanned-01.jpg

w poniższy sposób

attachicon.gifUntitled-Scanned-02.jpg

Gdy ktoś nie ma kompletu nabijaków, może w prosty sposób wykonać sobie taki nabijak, wiercąc odpowiedniej średnicy otwór w drewnianym patyku, plastikowym wałku itp.

Jaka jest średnica otworu w tym nabijaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnic jest wiele, bo i nabijaków tyleż samo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten o numerze 144 - czy nie mają zunifikowanej średnicy otworu? A jeżeli nie, to czy mógłby ktoś zmierzyć z konkretnego egzemplarza i podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który? Wybieraj...

post-27317-0-09197000-1478291342_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowy komplet Bergeona, ale w każdym innym znajdziesz takie nabijaki. Jaką masz średnicę końcówki ćwiertnika, czy też osi minutowej, bo nie wiem jaki to zegar...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem. Na razie amatorsko przygotowuję się do rozebrania/złożenia zegarka i pomyślałem, że wytoczę sobie taki nabijak, bo sądziłem, że jest jeden rozmiar. Po Twoim zdjęciu już wiem, że jest cały zbiór tych narzędzi. Póki co ,zorganizuję sobie jakiś sztywniejszy patyk z dziurką  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... kup sobie poza tym komplet nabijaków, bo to się zawszę przydaje...

 

Wiem, że nie są tanie ale taniej już nie będzie...

 

Na ebay'u jest sporo kompletów pod nazwą "watchmakers staking set" np.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ,zorganizuję sobie jakiś sztywniejszy patyk z dziurką  B)

 

Końcówka wkładu do długopisu, albo trzonek patyczka kosmetycznego działają całkiem dobrze :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Narzędzie rozpracowane to teraz sposób. Wskazówkę wciskamy do końca(z wyczuciem oczywiście) czy na coś zwracamy uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę wciskamy "do końca", ale ten "koniec" to ma dwa przypadki. Jeden kiedy jest specjalne wytoczenie i tak bywa na ćwiertniku. Drugi to na równo z rurką, a nie do oporu na tarczy i tak bywa w kole godzinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.