Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Pytanie o SEIKO SNZH55K1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo miło z ich strony, zegarki z tymi werkami to już a cyrka 300$ można kupić. mam nadziej, że przyjdzie czas, ze nikt nie kupi świadomie łocza bez stop sekundy i dokręcania. Nie damy się dymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło z ich strony, zegarki z tymi werkami to już a cyrka 300$ można kupić. mam nadziej, że przyjdzie czas, ze nikt nie kupi świadomie łocza bez stop sekundy i dokręcania. Nie damy się dymać :)

Stop-sekunda- ok, przydatna. (Na 7S26 można zatrzymać sekundnik, wymaga to delikatnej operacji koronką. Nie wiem też, czy jest to bezpieczna operacja) Ale dokręcanie? Kto tego używa? To niezdrowe dla zegarka i dodatkowa komplikacja mechanizmu. Jeśli chcesz dokręcać- kup sobie czystego mechanika, nie automat. Jeśli szanujesz automat - nie dokręcaj go ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dokręcanie? Kto tego używa? To niezdrowe dla zegarka i dodatkowa komplikacja mechanizmu. Jeśli chcesz dokręcać- kup sobie czystego mechanika, nie automat. Jeśli szanujesz automat - nie dokręcaj go ręcznie.

 

 

co za bzdety

ja używam, bo czasem mi stanie jak długo nieużywany :)

 

 

P.S. gdyby było to niezdrowe, to producent nie dawałby takiej opcji, a przede wszystkim zakazałby robienia tego w instrukcji, za to w instrukcjach które posiadam/posiadałem było stało jak byk - jeśli zegarek się zatrzyma, nakręcić koronką (oris podaje nawet, że ma to być 12 obrotów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop-sekunda- ok, przydatna. (Na 7S26 można zatrzymać sekundnik, wymaga to delikatnej operacji koronką. Nie wiem też, czy jest to bezpieczna operacja) Ale dokręcanie? Kto tego używa? To niezdrowe dla zegarka i dodatkowa komplikacja mechanizmu. Jeśli chcesz dokręcać- kup sobie czystego mechanika, nie automat. Jeśli szanujesz automat - nie dokręcaj go ręcznie.

 

nie wiem czy bzdura, bo słyszałem to od kilku zegarmistrzów w Poznaniu, że coś się tam wyrabia (co nie powtórzę, bo nie pamiętam) - zakładam, że znają się bardziej na swojej robocie niż Ty @Jaro_swatch

cytuję: "nie po to producent zrobił go automatem, żeby nakręcać/dokręcać go codziennie, oczywiście można gdy leży długo nieużywany" - z drugiej strony czy to wielki problem pomachać sobie automatem 3 sekundy, żeby wystartował ?

więc czy brak stopsekundy i dokręcania jest nabijaniem ludzi w butelkę czy może odwrotnie - dokładanie ich na siłę, aby podnieść cenę, żeby ludzie mogli wzdychać jakie to funkcje mają w swoim zegarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Oris daje taką możliwość i nawet sam niejako nakazuje w przypadku zatrzymania (piszę o najbardziej popularnych ETAch i Sellitach), a jacyś zegarmistrze uważają, że to szkodliwe, a za to inni uważają, że to nieszkodliwe... a że znają się bardziej ode mnie na swoim fachu - nie wątpię, mimo, że różne bzdety już od nich słyszałem

 

na tym forum opinie także są dwie - można dokręcać, albo nie można; jest jeszcze trzecia najbardziej bezpieczna, którą powtarzają np. zawodowi zegarmistrze czy dystrybutorzy (z tego forum) - "możesz sobie dokręcić, ale nie za często", nie chce mi się szukać odnośników

 

w każdym razie nie kupiłem jednego seiko, który bardzo mi się podobał, z mechanizmem Cal.4R15, własnie dlatego, że brakowało mu dokręcania (nie wiem czy stop sekundy także), a swoje zegarki dokręcam jak jest potrzeba, bo producent daje taką możliwość, nie zakazuje (a wręcz przeciwnie) i daje gwarancję 2-3 lata na zegarek, więc nie boi się mojego "dewastacyjnego" obchodzenia z mechanizmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zegarmistrzem. Jednak, o ile mi wiadomo, dokręcanie zegarka automatycznego to rozwiązanie "awaryjne", gdyż zegarek jest dostosowany do nakręcania balansem i nakręcanie ręczne powoduje przyśpieszone zużycie jakichś elementów. Stąd np. powstały rotomaty a nie jakieś mechanizmy do nakręcania przez koronkę - a przecież byłoby łatwiej i szybciej. Oczywiście - można to dokręcanie zrobić lepiej lub gorzej. Gdzieś czytałem (chyba na chrono24) że omega montuje dodatkowe sprzęgiełko i wszystko przebiega wtedy bezboleśnie. Myślę, że to wybór między TRWAŁOŚĆ a KOSZT i WYGODA. Seiko wybrało tak, a ETA - tak. Lecz trudno powiedzieć, że jedno lub drugie rozwiązanie jest lepsze. 7S26 uchodzi jednak za "geniusza" prostoty (->niski koszt), trwałości i niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem, ale zaobserwowałem ciekawą sprawę. Jeśli zegarek jest dokręcany, czyli sprężyna ma więcej powera to chodzi dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakąś stronę gdzie będzie można się coś więcej o nim dowiedzieć, jaki mechanizm itp. Bo właśnie go zamówiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąteczka dobra jak każda inna. Mechanizm 7S36. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ściągnąłem instrukcję od mechanizmu 7s36, który wg was stoi w tym zegarze, a tam jest napisane, że jest water resist 200M, a na zdjęciach w tym wątku i w sklepach widać 100M, co jest grane ?? Może to inny mechanizm jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm montowany jest w ogromnej ilości różnych modeli i niektóre z nich mają WR200. Zapewne po prostu trafiłeś na instrukcję w wersji przeznaczonej do takich właśnie modeli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mechanizm to nie cały zegarek.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów zegarków jestem nowym użytkownikiem mam nadzieje mile spędzić tutaj czas.

 

Chciałbym sie dowiedzieć czy w tym modelu seiko obraca się bezel ? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że to całkiem fajny zegarek jest - i mnie się podoba... nawet miałem tyle że SNZH57.

Co do wykonania to faktycznie nie ma się za bardzo do czego przyczepić może poza "inną" praca bezele niż i innych diverowatych jakie posiadam - po prostu jakoś dziwnie klikał, co wcale nie znaczy że źle.

 

Co do dokręcania - wahnik w mechanizmie 7S36 (podobnie jak większość mechanizmów japońskich) dość łatwo nakręca sprężynę - wystarczy lekki ruch zegarkiem żeby sekundnik ruszył, a po założeniu zegarka na rękę bez problemu i dość szybko jest w stanie nakręcić sprężynę na maxa, nie to co w ETA i jej satelitach, gdzie zdarza się że przez cały dzień pracy przy komputerze nie jestem w stanie maksymalnie nakręcić sprężyny - dlatego dokręcanie tutaj absolutnie nie jest potrzebne.

 

Co do stop sekundy to posiadam tą funkcje w większości moich zegarków i nigdy jakoś mi w niczym nie pomogła... zegarki nosze naprzemiennie i zwykle ten który zakładam na rękę i tak "stoi" tym samym ustawienie go zgodnie ze wzorcem nie jest w żaden sposób utrudnione bez tej funkcji, ale wiadomo kwestia gustu i poglądów...

 

Wracając do zegarka - mnie zakup wyszedł 450zł więc jak za taką kasę to uważam że nic lepszego w tym stylu nie można kupić... no chyba że Parnisa Diver'a - ten ma stop sekundę i dokręcanie :)

 

ffc20041.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezel jest obrotowy.

witam wyslalem zegarek do serwisu w ramach gwarancji a co jeśli oni będą twierdzić że bezel się nie obraca i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.