Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Dokładność chodu w Seiko 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam Seiko FF. Jestem porażony dokładnością chodu. Wynosi ona bowiem... około + 2 minut na dobę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przesada.Powiedzmy: góra + 20 - 30 sekund.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

moja "5" na 7s36b robi dzień w dzień dokładnie +8s/24h

Na początku noszenia były rozbieżności, ale obecnie, po prawie 3 miesiącach chód zegarka się unormował i jest stabilny.

Mniej się spieszy jedynie wtedy, gdy dłużej leży w określonej pozycji.

Przy takiej odchyłce jak w Twoim zegarku, przyczyną może być sklejony włos. Tu najzwyczajniej wizyta u zegarmistrza i po kłopocie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja "5" 7s26b przez pierwsze 3 tyg robila +8s, teraz 4 tydzien robi juz tylko +6s czyli jest dobrze moglo by spasc jeszcze troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni wg mnie to zbyt mało by być zaniepokojonym. Pamiętajcie, że mechanizm musi się ułożyć, oliwa rozsmarować, itd. Jeżeli powiedzmy po dwóch tygodniach problem nie zniknie, ani nie zmianią się objawy wtedy będzie trzeba wybrać się do zegarmistrza. Przyczyna może być prozaiczna, może wystarczy odrobinę poprawić fabrykę- dodać oliwy, lub usunąć jeżeli było jej za dużo, lub była w nieodpowiednim miejscu (sklejony włos).

Moje PIĘĆ zaraz po zakupie robiło ok. +-90sek./doba, ale właśnie po okresie ok. 10-14 dni wszystko się unormowało do kilku/kilkunastu sekund w zależności od ułożenia zegarka w nocy (dekiel, szkiełko, boki.

Moja rada- na razie noś jak najczęściej zegrek i conocna kuracja w rotomacie- jeśli posiadasz (pod kątem ułożenia się mechanizmu) i na razie się nie przejmuj, po dwóch tygodniach zrób dokładny test odchyłu i wtedy zdecydujesz czy wizyta u zegarmistrza Cię nie ominie.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady! Na razie zrobię tak, jak radzi Jose Morales, czyli jeszcze zaczekam i poobserwuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej w swiecie porownujsz czas na zagarku z czasem aktualnym i widzisz roznice jak korzystam z tej strony Mój odnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej w swiecie porownujsz czas na zagarku z czasem aktualnym i widzisz roznice jak korzystam z tej strony Mój odnośnik

Taki sam jak w Windowsie. :)

Tylko sprawa jest taka, jak nastawić tak dokładnie zegarek jeżeli nie ma "stop sekundnika"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawa jest taka, jak nastawić tak dokładnie zegarek jeżeli nie ma "stop sekundnika"?

Zasadniczo nie trzeba ustawiać zegarka, żeby przeprowadzić test dokładności.

Jeśli dzisiaj spieszy np +14sek, a jutro +17sek, to znaczy że przyspiesza +3sek na dobę.. nieprawdaż?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Seiko SKNE61 robi -7s/24h. Przez pierwszy miesiąc robił od 7 do 15 sekund na minus, ale mogło to być też zależne od tego, że odkładałem go jak leci, czyli nie w jednej pozycji. Teraz zawsze nockę spędza tarczą do góry i odchyłka jest stała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żebyś testy przeprowadzał zawsze z tym samym czasem oryginalnym- tzn. jeżeli ustawiałeś zegarek z komputerem to po upływie określonego czasu sprawdzaj też tylko z komputerem. Identyczna sytuacja z telegazetą, itp. Jak dowiesz się ile wynosi odchyłka to wtedy żeby spróbować ją zniwelować spróbuj odkładać na noc zegarek raz na deklu, raz na szkiełku, na każdym z boków żeby dowiedzieć się jak zegarek zachowuje się w każdej z tych pozycji. Potem tą wiedzę będziesz mógł wykorzystać np. tak: Zegarek w ciągu dnia spieszy się powiedzmy ok.7 sekund, a Ty odkładasz go w sprawdzonej wcześniej pozycji w której odrobinę się późni. W rezyltacie da to mniejszą odchyłkę dobową. Pomyślnych testów !!!


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, około 10 dni od zakupu, moje seiko robi około 1 minuty do przodu extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, około 10 dni od zakupu, moje seiko robi około 1 minuty do przodu extra.

To jeszcze trochę za dużo.Pisałeś że robił 2 minuty do przodu,więc poprawa

też jest duża.Napisz za parę dni jak chodzi,ciekawy jestem czy jeszcze coś

się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z początkową odchyłką wszystko idzie ku dobremu.

Nosić, czekać, obserwować...

i na razie nie denerwować się. :)

Ale ja się denerwuję, bo mój stary Poljot chodzi lepiej :/ Cieszyłem się – ech kupię sobie SEIKO, japońskie.. pewnie ostre jak Katana. A naraze bardziej się nadaje do wbijania gwoździ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja "5" spadla juz do 5s/doba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dni od zakupu–––––––––––––50s/24h

ciągle daleko do satysfakcji. Bardzo daleko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dni od zakupu–––––––––––––50s/24h

ciągle daleko do satysfakcji. Bardzo daleko :/

Cierpliwości,jest poprawa i to duża :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 dni od zakupu - nadal 50 s/dzień. Żadnej poprawy. Pojedzie do zegarmistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 dni od zakupu - nadal 50 s/dzień. Żadnej poprawy. Pojedzie do zegarmistrza

Słuszna decyzja,taka wizyta napewno mu dobrze zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek 3 lutego ustawialem swoja "5" woeczorem miale zakrapiana imprezke i spac poszedlem z zegarkiem na reku. W sobote jakie bylo moje zdziwienie gdy sprawdzalem czas i okazalo sie ze "5" trzyma czas idelanie, w zwiazku z tym od piatku chadzam spac z zegarkiem na reku i dzis po 4 dniach "5" dalej trzyma czas co do skundy, zero odchylek normalnie jak jakis kwarcyk :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja piątka snk809 późni się 1 sek na dobę, dokładność jej nie jest dla mnie jakimś specjalnym priorytetem ale jestem mile zaskoczony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze śledzi ten temat, ale napiszę... Dziś około południa, mój Seiko 5 padł ;). Coś w nim gruchocze i zatrzymuje się co jakiś czas. Myślę, że coś sie urwało. Miejmy nadzieję, że serwis naprawi w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.