Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Dokładność chodu w Seiko 5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze śledzi ten temat, ale napiszę... Dziś około południa, mój Seiko 5 padł ;). Coś w nim gruchocze i zatrzymuje się co jakiś czas. Myślę, że coś sie urwało. Miejmy nadzieję, że serwis naprawi w ramach gwarancji.

 

daj znać co to było....widocznie od samego początku coś było nie tak... a wydawałoby się że Seiko to takie niezawodne solidne zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas felerna ta twoja "piatka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

chciałem zamieścić kilka zdań na temat mojej 5 Sports Map Meter.

Po przeczytaniu świetnej recenzji kolegi Tsuki (dziękuję) zakup poczyniłem 28 grudnia 2011r. Pierwszy pomiar dokładności 7S36 - odchyłka w granicach -1,5 minuty na dobę poważnie mnie zmartwiła ;)

Zegarek od zakupu codziennie jest noszony (ok. 12h), zdejmuję tylko do snu i po ponad miesiącu radochy zszedłem do równych -15 sekund na dobę. Taki wynik jest już do zaakceptowania. Tak jak już wielu kolegów pisało, u mnie również na dokładność chodu ma wpływ pozycja leżakowania - moje cudo odłożone płasko na deklu późni się najmniej wspomniane -15s.na dobę. Wciąż będę obserwował i na pewno się odezwę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze śledzi ten temat, ale napiszę... Dziś około południa, mój Seiko 5 padł :). Coś w nim gruchocze i zatrzymuje się co jakiś czas. Myślę, że coś sie urwało. Miejmy nadzieję, że serwis naprawi w ramach gwarancji.

Śledzi, śledzi :D i wpółczuje- nic tak nie psuje humoru jak nowy nabytek, z którym trzeba się rozstać.

Czy zegarek pojechał już do serwisu ? Daj znać jak poszło.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzi, śledzi :D i wpółczuje- nic tak nie psuje humoru jak nowy nabytek, z którym trzeba się rozstać.

Czy zegarek pojechał już do serwisu ? Daj znać jak poszło.

W poniedziałek prawdopodobnie pojedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś jeszcze śledzi ten post, moja 5 jak kupiłem śpieszyła 10 s na 24 h, a teraz po miesiącu noszenia spadło do około 6 s na 24 h, myślę że to nie koniec. Pozdrawiam wszystkich.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po dwóch miesięcy użytkowania jestem generalnie zadowolony, chód zegarka zdarzył się unormować, robi teraz średnio 3s na 24h. Jak dla mnie rewelacja. Jest to mój pierwszy mechanik i nie mam jeszcze doświadczenia, dużo czytam na tym forum i dziękuję za dobre rady.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja ''5'' po ponad roku użytkowania zaczęła zwalniać. Nie wiem co miało na nią zły wpływ, nie uderzyłem nią ani nie spadła. Nagle zauważyłem odchyły -30/-35 sek na dobę. Wysłałem 2 razy do serwisu (gwarancja) i dostałem z powrotem z orzeczeniem, że zegarek  działa zgodnie z założeniami producenta, jest w pełni sprawny itd. Oczywiście nie jest to prawda bo według producenta odchyłki dobowe to +20/-15 sek. (mechanizm 7s36c). Co radzicie teraz zrobić? Mam oddać kolejny raz i upierać się przy swoim? Dodam, że zegarek noszę plus dokręcam rotomatem co raczej nie ma żadnego wpływu na pracę mech.

 

p.s. zegarek gdy chodził normalnie przez ten rok robił około 1min na plus po tygodniu, także różnica jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po dwóch miesięcy użytkowania jestem generalnie zadowolony, chód zegarka zdarzył się unormować, robi teraz średnio 3s na 24h. Jak dla mnie rewelacja. Jest to mój pierwszy mechanik i nie mam jeszcze doświadczenia, dużo czytam na tym forum i dziękuję za dobre rady.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Witam!

Mija trzy miechy i zszedł mi + - 1 s na 24h.

Mogę stwierdzić z pełną stanowczością, mogę polecić ten zegarek każdemu, to prawda że zegarek musi się dotrzeć (ułożyć).

Jak za cenę takiego mechanizmu to chyba nic lepszego nie znajdziecie. Dziękuję za polecenie tego modelu wszystkim na tym forum. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Seiko snzh53 użytkowany od tygodnia robi dziennie -7s. Na ręku 8-12 godzin na dobę, odkładany w tej samej pozycji na bransolecie. Zobaczę jak będzie dalej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monster na 4r36 czyli to co siedzi też w serii 5 potrzebował się ułożyć. Zacząłem go nosić na początku czerwca gdzie robił +15, teraz odkladany "poziomo napisem seiko" robi -2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.