Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sfrog

Kiedyś to umieli tłumaczyć jak działa zegarek...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

szukając czegoś w czeluściach Internetu, trafiłem na ciekawy filmik, na którym tłumaczą jak działa zegarek. Stary filmik bardzo i jakość nie najlepsza, ale sposób realizacji i jakość tłumaczenia 10/10. Filmik można znaleźć tutaj:

(po angielsku).Polecam szczególnie ludziom, którzy doppiero zaczynają swoją przygodę. Wszelkie "nowoczesne" tłumaczenia typu "Full HD 3D super turbo for dummies" przy tym nadają się do kosza.

 

Pozdrawiam

SFrog

 

ps. nie jestem pewien czy to najlepsze miejsce na ten wątek - w razie czego proszę o przeklejenie. Wydaje mi się, że do kącika zegarmistrzowskiego zagląda najwięcej "zielonych" i "chcących" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten był poprzedni który oglądałem. Też ciekawy, ale 9/10 max, wchodzi w szczegóły automatu i jak dla mnie nie jest tak "czytelny". Po obejrzeniu tego starego doznałem jakby objawienia ślizgając się po prawach fizyki :) Aż mnie korci żeby taki duży model zbudować :D .

 

Pozdrawiam

SFrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten stary filmik, jeden z najlepszych jakie widziałem.

Dobrze, że go podlinkowałeś, to powinna być lektura obowiązkowa na wejście.

Powinniśmy zebrać parę podobnych filmów w jednym temacie i przykleić go, żeby każdy mógł łatwo poszerzyć swoje wyobrażenie o zegarku mechanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten stary filmik, jeden z najlepszych jakie widziałem.

Dobrze, że go podlinkowałeś, to powinna być lektura obowiązkowa na wejście.

Powinniśmy zebrać parę podobnych filmów w jednym temacie i przykleić go, żeby każdy mógł łatwo poszerzyć swoje wyobrażenie o zegarku mechanicznym.

 

Ten stary filmik faktycznie genialany. Zbieram budziki i chciałabym nabyc wiedzy praktycznej. Może znacie jakis podstawowy podręcznik, z którego sie dowiem jak przysłowiowa "krowa na rowie" o zasadach działania mechanizmów zegarowych, tak aby samemu móc się za takowy mechanizm zabrać, sprawdzić, może w przyszłości (daaalekiej) naprawić?

pozdrawiam

kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten stary filmik faktycznie genialany. Zbieram budziki i chciałabym nabyc wiedzy praktycznej. Może znacie jakis podstawowy podręcznik, z którego sie dowiem jak przysłowiowa "krowa na rowie" o zasadach działania mechanizmów zegarowych, tak aby samemu móc się za takowy mechanizm zabrać, sprawdzić, może w przyszłości (daaalekiej) naprawić?"

 

Wydaje mi się, że są dostępne podręczniki szkolne do zegarmistrzostwa, autorstwa b. Podwapińskiego. Na początek najprościej zadzwonić kilka razy po porady, w czasie samokształcenia. Po trzech miesiącach intensywnego samokształcenia powinny ukazać się rezultaty w postaci rozebrania i złożenia mechanizmu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten stary filmik faktycznie genialany. Zbieram budziki i chciałabym nabyc wiedzy praktycznej. Może znacie jakis podstawowy podręcznik, z którego sie dowiem jak przysłowiowa "krowa na rowie" o zasadach działania mechanizmów zegarowych, tak aby samemu móc się za takowy mechanizm zabrać, sprawdzić, może w przyszłości (daaalekiej) naprawić?"

 

Wydaje mi się, że są dostępne podręczniki szkolne do zegarmistrzostwa, autorstwa b. Podwapińskiego. Na początek najprościej zadzwonić kilka razy po porady, w czasie samokształcenia. Po trzech miesiącach intensywnego samokształcenia powinny ukazać się rezultaty w postaci rozebrania i złożenia mechanizmu. Pozdrawiam

 

Witam ponownie, dziękuję za odpowiedź. Szukałam juz Podwapińskiego, niestety dostępne egzemplarze sa bardzo drogie, ale widzę, że chyba nie ma wyjścia i będe musiała go nabyć. A po porady to juz chyba zadzwonić hmmm, ale do kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziękuję za odpowiedź. Szukałam juz Podwapińskiego, niestety dostępne egzemplarze sa bardzo drogie, ale widzę, że chyba nie ma wyjścia i będe musiała go nabyć. A po porady to juz chyba zadzwonić hmmm, ale do kogo?

Spróbuj zajrzeć tu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/850-e-ksiazka-roku-archiwum-zegarmistrzostwa-9000stron-n/page__p__4956__fromsearch__1entry4956 i skontaktować się z Piotrem (nie wiem czy to jeszcze jest aktualne).


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sFrog] genialny ten filmik znalazłeś. Super!

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[sFrog] genialny ten filmik znalazłeś. Super!

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Witam Wszystkich,polecam bardzo ciekawy film (wersja z tłumaczeniem na jęz. polski)chyba z 2006 roku.

"Piękna sztuka zegarmistrzostwa". Polecam wszystkim miłośnikom najlepszych zegarków naręcznych. Podaje linka

http://www.kinomania...strzostwa/39679[/u

 

Na stronie Kinomaniak trzeba się zarejestrować (bezpłatnie) podając tylko adres mailowy.

Rejestracja trwa chwile i film jest do obejrzenia w wersji on-line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmy powinny wyświetlać się zaraz po pieszym logowaniu użytkownika i zaakceptowaniu regulaminu ;), szkoda że dopiero teraz na nie trafiłem. Może warto podlinkować temat?

Edytowane przez Mariusz Kowalczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te filmy powinny wyświetlać się zaraz po pieszym logowaniu użytkownika i zaakceptowaniu regulaminu ;), szkoda że dopiero teraz na nie trafiłem. Może warto podlinkować temat?

 

Film znalazła moja córka kinomaniaczka. Pomysł podlinkowania uważam za niezły. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

Filmy fantastyczne pierwszy i załączony przez Litor. Wyjaśniają wszystko dogłębnie i w bardzo przejrzysty sposób zgadzam siż  z Panem Kowalczykiem że, powinny być obowiązkowe podczas rejestrowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.