Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meinard

Seiko czy Orient?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić niedrogi automat, w którym będę mógł na co dzień chodzić - praca biurowa, stacjonarna, więc nie będzie narażony na zniszczenia raczej. Zależy mi na zegarku na bransolecie, raczej z okrągłą tarczą, o klasycznym wyglądzie. I raczej fabrycznie nowy. W cenie 200-300 zł dostanę chyba japońca, więc myślałem nad Seiko:

http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-5-automat-snka19-firma-vat-i2055358535.html

Lub Orientem: http://allegro.pl/orient-automatic-z-data-hit-cenowy-wysylka-gratis-i2049327799.html

 

Bardziej podoba mi się Orient, ale który Wy byście doradzili? Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zegareczki sa OK, kup ten ktory bardziej Ci sie podoba. Jedyny plusik w strone Seiko to taki ze jest bardziej popularny i jesli kiedys Ci sie znudzi to Seiko szybciej znajdzie kupca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jest bardziej popularne.

Jeśli podoba się Orient to nie ma się nad czym zastanawiać- pierwsze decyzje są zawsze najlepsze. :P

Jakość obu przytoczonych zegarków bardzo zbliżona- długowieczne, sprawdzone mechanizmy. Obydwa stylowe. Będą chodzić do końca świata i o jeden dzień dłużej. :)

Firma Orient od 2009 roku jest własnością Seiko.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ,cacy tylko troszeczkę malutkie te zegareczki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala cena maly zegarek, zalezy od lapki ja mam 17cm i "piata" wcale zle nie wyglada. Poza tym podobno "rozmiar sie nie liczy tylko jakosc" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Orienta, ale nie koniecznie ten model który podałeś. Orient jest względem stosunkowo taniego Seiko tańszy i naprawdę przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba prawie identyczne jesli chodzi o design. Ja osobiscie wole seiko, ale cenie orienta bardzo, mam patelnie od tescia, chyba z 70. lat i chodzi jak szatan:-)! Tak jak Kolega powiedział: beda chodzic do konca swiata i o jeden dzien dluzej... Tak ze bierz ten, ktory sie bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko przeszklony dekielek i fajniejsza bransoleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale mnie w Seiko drażni strasznie jedna rzecz. Mianowicie ta "5" na tarczy. Strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup oba:D


Zodiac Z08801.Victorinox Swiss Army 241340(orange).Tissot Chrono Pr50Navy.

Orient Elite FET0H002B .Magrette Regattare 500M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale mnie w Seiko drażni strasznie jedna rzecz. Mianowicie ta "5" na tarczy. Strasznie mnie to irytuje.

 

trochę OT, ale zapytam:

A dlaczego kolegę drażni ta "5" na tarczy??

Jest częścią logotypu i określa poniekąd model, wiec o co kaman?

Jest prosta zasada: nie podoba mi się-nie kupuję. proste.

a gusta, no cóż... o tym się nie dyskutuje, więc po co taki komentarz?

Kolega Meinard zapytał, który kupić. Więc skoro konkretne zegarki wskazał, to takie, na które go stać a które mu się podobają - a to już jego prywatna i osobista sprawa. Wobec tego, zapewne zapytał o aspekty praktyczno-techniczne prezentowanych zegarków a nie o zdanie, czy się komu podoba czy nie. To go raczej nie obchodzi.

Bo nie to ładne co ładne a to, co się komu podoba.

Nieprawdaż? Jemu się podobają takie. i już.

A że Seiko "5ką" naznaczone to co??:

-że budżetowy? -z najniższej półki? -tani? -kiepski? -brzydki? -niepopularny?

a może bijący tą "5" w EGO i stąd ta "pogarda" kol. Blake? czy co?

Po kiego grzyba ta uwaga że Cię irytuje? Czy o to pytał? Chyba nie, bo jego najwyraźniej nie irytuje.

Nie rozumiem więc Twego wywodu...

wytłumacz mi proszę, po co był ten Twój tekst, bo on akurat mnie zirytował!?

 

 

Ps.

Mnie "5" nie przeszkadza, natomiast teksty typu kol. Blake irytują, stąd mój post a za OT przepraszam.

A kol. Menard bierz zegar, który Ci się bardziej podoba. Ja mam Seiko i jestem zadowolony. A Orienta nie znam, choć przymierzam się do Blue Mako, bo mi się PODOBA!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wyluzuj trochę to jest forum i chyba miałem prawo tak napisać, skoro ktoś się pyta który zegar wybrać, to chyba każdy może napisać co mu się w danym modelu podoba a co nie? Powtórzę jeszcze raz mi się nie podoba ta "5" dla mnie powinno być tylko logo SEIKO. Nie widzę w tym nic złego (to jest tylko moja opinia!!!). Gdzieś czytałem, że kogoś jakieś napisy też na tarczy drażnią i było ok. Ja nie rozumiem takich kolesi jak ty, nie wiem czy chciałeś czymś zabłysnąć czy co? Następnym razem mniej zabawy w psychologa, bo nie bardzo ci to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego valv... irytujesz się wpisami w postaci mi się 5ka nie podoba a sam doradzasz kup taki, który Ci sie bardziej podoba - a co ma kupic taki co mu sie nie podoba!! Dla mnie to tekst w stylu ja Ci radze rób jak uważasz :rolleyes:

 

meindard: Zerknij tutaj- zegarki proponowane przez usera armal


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wyluzuj trochę to jest forum i chyba miałem prawo tak napisać, skoro ktoś się pyta który zegar wybrać, to chyba każdy może napisać co mu się w danym modelu podoba a co nie? Powtórzę jeszcze raz mi się nie podoba ta "5" dla mnie powinno być tylko logo SEIKO. Nie widzę w tym nic złego (to jest tylko moja opinia!!!). Gdzieś czytałem, że kogoś jakieś napisy też na tarczy drażnią i było ok. Ja nie rozumiem takich kolesi jak ty, nie wiem czy chciałeś czymś zabłysnąć czy co? Następnym razem mniej zabawy w psychologa, bo nie bardzo ci to wychodzi.

 

Znów OT, ale cóż, widać taki urok niektórych użytkowników tego forum, w sumie specjalistycznego.

Ale spoko, luzuję.

Wasza sprawa co napiszecie - nie obchodzi mnie już to - tylko szkoda, że brak w tym merytoryki a to właśnie mnie irytuje a Was zabolało, że ktoś o tym głośno powiedział.

No ale to nie mnie zależy np. na nabijaniu licznika postów.

Panowie, zaglądając do danego tematu mam nadzieję przeczytać wartościową merytorycznie odpowiedź, bo może też jestem zainteresowany tym tematem. Na prawdę, niech do Was dotrze, że nie tylko mnie nie interesują teksty typu "a mnie się nie podoba to, czy tamto", gdy ktoś pyta o konkrety. To są subiektywne odczucia a nie obiektywne konkrety i one ani nic nie wniosą w temacie ani tym bardziej nie pomogą (chyba że wywołają taki OT jak niniejszy, poruszający problem "spamu").

Więc jak to nazwać?

Ja luzuję.

 

 

PS.

A skoro już i tak OT się zrobił, to dla wszystkich kochanych bystrzaków ;) polska szkoła "óczy" i przepuszcza z podstawówki do gimnazjum.

 

Jeszcze raz przepraszam za OT.

Dobrego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie mogę wystawiać subiektywnych opinii?

 

Sam czytając nie jeden temat, bardziej doświadczeni forumowicze także pisali, że coś ich tam irytuje w danym modelu.

Chociażby w Seiko Monster, ktoś napisał że jego denerwuje, że nie ma stop sekundy. Wg ciebie nabijał posty, może spamował? Bo wydawanie subiektywnych opinii jest nie wskazane wg ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość parcek

Panowie przepraszam za OT ale Was pogodzę, za przeproszeniem, to czyje opinie powinniśmy tu wpisywać?

Swoje a pisanie mi przez kogoś, że nabijam posta również jest nabiciem posta nie wnoszącym nic do tematu.

Obydwa zegarki są podobne lecz wybrałbym Seiko mimo, że i mi się ta 5tka nie podoba a Orient jest ciut za bardzo przekombinowany - mówię tylko o stylistyce.

Niemniej skoro Ci się oba podobają bierz oba.

Ja poczekam aż SARX005 stanieje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest "szukajka" w prawym górnym rogu na forum, takich tematów z podobnymi zegarkami było już trochę. Po co zakładać nowy temat , jak prawie wszystko można znalezć w archiwum. Merytoryczne uwagi też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajaj,z przyjemnością bym sobie chodził z Seiko z "5",gdyby ... był kwarcowy :rolleyes: Czyli mnie to nie czeka. Właśnie o tą piątkę chodzi,to jest ten urok.

Orient też ładny,jaki ostatecznie był wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden na razie, jestem niezdecydowany jak sułtan w nowym haremie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo wiekowego Orienta który przeżył nie jedno rąbanie drewna i nie jeden poważny upadek. Ja jestem za orientem, ale polecam Tobie inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne obie firmy mogą dać wiele radości użytkownikowi. W linku, który przedstawiłeś jest piąteczka i z tego co widziałem ma mechanizm 7S26 stosowany w wielu nawet droższych zegarkach Seiko (choćby Monsterek). Skoro ma sprawdzony i można powiedzieć niezawodny mechanizm to w zasadzie wszystko jest ok. Ogólny design to kwestia wyboru użytkownika, bo przecież stalowa koperta nie pęknie jak plastik, szybka też nie powinna pęknąć sama z siebie :) Jeżeli to nie musi być automat, to zobacz może jakiegoś kwarca Orienta albo Seiko. W tej cenie zapewne dostaniesz jakiegoś przyzwoitego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba Seiko i Orient mają paskudne logo "piątka" i "zwierzaki" które psują te modele...chyba ciut ładniejsze Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba Seiko i Orient mają paskudne logo "piątka" i "zwierzaki" które psują te modele...chyba ciut ładniejsze Seiko

 

Jak wcześniej wyraziłem podobną opinię, oczywiście nie obeszło się bez krytyki kolegi "valv", jak widać nie tylko ja tak samo myślę odnośnie tej "5" na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony praktycznej, można zwrócić uwagę na możliwość zmieniania wedle własnego widzimisię bransolety na pasek w Oriencie,czego nie daje zaprezentowany Seikacz, oraz o wiele wygodniejsza koronka, którą regulujemy czas w Oriencie. Reszta, to kwestia gustu :huh:


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.