Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mattej

czytniki ebooków

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu, toteż zakładam. Stoję właśnie przed wyborem takiego urządzenia i nie mogę się zdecydować na przekątną - 6, 7 czy 10". Teoretycznie niektóre ebooki są optymalizowane pod readery 6", wiec ta 10" to głównie usprawnienie przy bardziej wymagających .pdf

Na żywo sprawdzę, wtedy coś więcej napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W logo był artykuł chyba miesiąc temu.

 

Ogólnie kupuja czytnik wiążesz się z jakąś tam platformą książkową.

Wiele ma problemów z pdf.

 

Ja bym szedł w kierunku Amazona.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle 3, ekran 6" i nie potrzeba więcej :blink:

Zajrzyj na Amazona, ceny niższe niż na alledrogo, a przesyłka w 3 dni :lol:


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ebooków tylko i wyłącznie 6" Kindle. PDF? Czytam sporadycznie, na tablecie. Ale tylko dlatego, że nie mam Fire ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle czyta pdf'y bezproblemowo, ostatnia ksiazke jaka przeczytalem byla w pdf


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy kindle 4 to moim zdaniem najlepszy wybór.

Rewelacyjna czytelność ekranu, lekki, solidnie zbudowany, na baterii można przeczytać 2-3 książki. Odkąd go mam, praktycznie nie czytam papierowych książek.

Każdego pdfa przekonwertujesz za pomocą darmowego programu Calibre.

Pamiętaj jednak, że czytnik e-booków najlepiej nadaje się do zwykłego tekstu, jeśli chcesz oglądać grafikę, dużo wykresów, schematów itp. to oczywiście się da, ale nie będzie to ani przyjemne, ani wygodne.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znoszą oczy takie czytanie? Bo też się przymierzam powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kindle nie ma podswietlenia wiec czyta sie jak zwyczajny papier, dla oczu nie ma roznicy

 

 

Każdego pdfa przekonwertujesz za pomocą darmowego programu Calibre.

 

A po co konwertowac? Przeciez pdfy dzialaja


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zdecydowanie Onyxa 61s. Czyta wszystko i ekran Perl to jest to. 6" za 670 zł. Mysle ze warto. Miałem 10" i 6" wydaje mi się wygodniejsze w podrózy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onyx x61s ma równie czytelny ekran jak kindle , gwarancja w Polsce , obsługuje więcej formatów.Też właśnie miałem podobny dylemat w temacie zakupu kolejnego czytnika (kompletuję dla całej rodzinki) i wybrałem onyxa. Po kilku dniach użytkowania mogę go śmiało polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onyx x61s ma równie czytelny ekran jak kindle , gwarancja w Polsce , obsługuje więcej formatów.

POdoba mi się bardziej Onyx X60, głównie z uwagi na kolorystykę. A .pdf racja, i tak jeżeli są wykresy, z reguły potrzebny jest kolor, a wtedy nie e-ink, tylko.. netbook.

post-45708-0-12222300-1327748516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem i z Onyxa i z Kindl'a i jeśli chodzi o ekrany, to nie mogę się przyczepić. Ale ergonomia przewijania stron np. przy trzymaniu jedną ręką - zdecydowanie Kindle. To wbrew pozorom przy częstym "kartkowaniu" ważny detal. Dostępność futerałów, też na korzyść Kindla, nawet noname'y są całkiem porządne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kindle nie ma podswietlenia wiec czyta sie jak zwyczajny papier, dla oczu nie ma roznicy

 

 

 

Dzięki, nie ogarniam tematu.. dlatego to dla mnie mega ważne info :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam zdecydowanie Onyxa 61s. Czyta wszystko i ekran Perl to jest to. 6" za 670 zł
Onyx x61s ma równie czytelny ekran jak kindle , gwarancja w Polsce

Jeśli tak samo, to po co przepłacać ;)

Gwarancja na Kindle też działa w Polsce, i jeszcze tak sprytnie, że najpierw przysyłają nowy czytnik, a dopiero po tym odsyłasz uszkodzony :)


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze zdecydowany. W dotykowym Kindle nie ma fizycznych przycisków. A wersja z fizycznymi przyciskami nie jest dotykowa, trzeba chyba poprzez ekran przerzucać strony.

Dochodzi jeszcze iRiver Story HD, ale po co mi fizyczna klawiatura. Są jeszcze Sony 7".

Edytowane przez Mattej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie ogarniam tematu.. dlatego to dla mnie mega ważne info :]

 

To tzw e-ink Pearl (elektroniczny atrament), obecnie stosowana technologia w czytnikach. To teraz podstawa jezeli planujesz zakup, bo nie wszystkie czytniki to maja. Marek jest od groma i jeszcze wiecej, ale generalnie walka toczy sie miedzy Amazon Kindle i Barnes&Noble Nook. Reszta tylko cos tam probuje dogonic, mniej lub bardziej ambitnie.

Edytowane przez spartan

A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam sony prs 600 już od ok. 3 lat, teraz jest już zacofany technologicznie ale cały czas dobrze mi służy, poza tym uzywam tez tabletu sony s, takze mysle ze propozycje od sony tez mozna rozwazyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z tabletu Galaxy 10.1. Mogę korzystać zarównoz pdf, jak i innych standardów ebooków. Może cena nie taka, ale chodzi mi teraz głównie o fakt tego, że ekran 10 cali sprawdza się kapitalnie, a jasne podświetlanie nie męczy wzroku, tak jak papier przy kiepskim świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekran 10 cali sprawdza się kapitalnie, a jasne podświetlanie nie męczy wzroku, tak jak papier przy kiepskim świetle.

 

A na zewnatrz nic nie zobaczysz, bo jest jak lustro i tyle z tej mobilnosci. Cos za cos. No i bateria max 8-9 godzin

Edytowane przez spartan

A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kindle wszystko co Cię interesuje można przeczytać na tym blogu: http://swiatczytnikow.pl/

Jeśli planujesz wiele pdfów z wykresami i schematami, to zdecydowanie 10". Jeśli interesuje Cię jedynie tekst, to 6" załatwia temat. Cena $109 za podstawową wersję urządzenia jest śmiesznie niska.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam zastanawiam sie nad czytnikiem, najlepiej e-ink.

 

Robie palikacje radcowska i czesto musze czytac ustawy, w tym na zajeciach.

 

Ze wzgledu na czeste zmiany prawa nie oplaca sie kupowac ksiazkowych wersji lub robic wydrukow i je nosic ze soba. Najlepsza opcja to czytnik pdf/doc.

Z tego co sie orientuje to Kindle i inne czytniki "firmowe" dzialaja tylko w oparciu o platforme sklepowa. Tzn nie da korzystac z plikow sciagnietych z neta i wgranych. A moze sie myle?

 

Czy ktos z Was ma moze jakis godny polecenia czytnik 10"


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to Kindle i inne czytniki "firmowe" dzialaja tylko w oparciu o platforme sklepowa. Tzn nie da korzystac z plikow sciagnietych z neta i wgranych. A moze sie myle?

 

Da sie. Pod podlaczeniu do kompa dziala jak pendrive. Wrzucasz co tam chcesz i mozesz czytac

Edytowane przez spartan

A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam zastanawiam sie nad czytnikiem, najlepiej e-ink.

 

Robie palikacje radcowska i czesto musze czytac ustawy, w tym na zajeciach.

 

Ze wzgledu na czeste zmiany prawa nie oplaca sie kupowac ksiazkowych wersji lub robic wydrukow i je nosic ze soba. Najlepsza opcja to czytnik pdf/doc.

Z tego co sie orientuje to Kindle i inne czytniki "firmowe" dzialaja tylko w oparciu o platforme sklepowa. Tzn nie da korzystac z plikow sciagnietych z neta i wgranych. A moze sie myle?

 

Czy ktos z Was ma moze jakis godny polecenia czytnik 10"

 

Mam Kindle DX 10" (dokładnie 9,7").

Wygoda czytania rewelacyjna. Duży plus za autorotację - bardzo wygodne przy pdf i przeglądaniu sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.