Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mattej

czytniki ebooków

Rekomendowane odpowiedzi

@spartan & @grzegorzps

dzieki za info!


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, hm...

 

Ja używam iPada.

 

Zalety: Duży ekran, mnogość formatów, które obsługuje, "epickie" międzymordzie użytkownika :(, można używać nie tylko do czytania książek :rolleyes:

 

Wady: Cena zakupu, brak obsługi flash, w porównaniu z klasycznymi czytnikami krótki czas pracy na bateriach.

 

Parafrazując klasyka: minusy nie przesłaniają plusów.

 

Jak ktoś ma nadmiar gotówki i znajomych w USA (sporo niższa cena niż w PL) to polecam


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim rzucę monetą, to zapytam bardziej wtajemniczonych, może ułatwią mi wybór.

 

Chcę sprezentować mojej lubej czytnik e-booków.

Ma to być jak najtańsze urządzenie e-ink, którego nie będzie się bała nosić w torebce.

Na placu boju pozostały 2 czytniki: Onyx A62S (350zł) i Pocketbook 611 (370zł).

Kwestia posiadania / nie posiadania wi-fi czy dotykowego wyświetlacza mało mnie obchodzi.

Co najwyżej na korzyść Onyxa przemawia możliwość odtwarzania audiobooków (choć do odsłuchu mp3 nadaje się również milion innych urządzeń).

 

Podpowiedzcie jak z jakością i trwałością takich czytników, której z marek można bardziej zaufać?

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie bierzesz pod uwagę Kindla z Amazona, który kosztuje 280 zł z wliczoną przesyłką?


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że ten na Europę nie kosztuje 280zł.

Amazon dolicza zaliczkę na cło/vat i już nie jest tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa no jeśli tak to faktycznie lipa, w zeszłym roku jeszcze niczego nie doliczali...


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju pozostały 2 czytniki: Onyx A62S (350zł) i Pocketbook 611 (370zł).

...

Podpowiedzcie jak z jakością i trwałością takich czytników, której z marek można bardziej zaufać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat posiada od roku czytnik Pocketbook 611 i jest bardzo zadowolony.

Czytnik działa bez najmniejszych problemow.

Kupię, jak tylko ogarnę pilniejsze (gwiazdkowe :) ) wydatki.

...Zwłaszcza, że cena w empiku jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj natrafiłem na niego przypadkiem w Empiku i byłem zaskoczony ceną o 20-30% niższą niż gdziekowleik indziej.

 

Powoli zbieram informacje.

PB 611 szybciej staruje, szybciej "kartkuje" i PB jako jedyna firma czytnikowa daje 2 lata gwarancji.

Brak dotykowego wyświetlacza (Onyx ma dotykowy), nie wiem czy traktować jako minus, patrząc pod kątem ewentualnego upuszczenia / niedelikatnego traktowania.

Czytałem kilka porównań z Kundlem Classic i ogólnie nawet z nim nie stoi na przegranej pozycji, choc nie ma Pearla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa dotykowy ekran w technologii e-ink, sprawdzałeś?

Sprawdzałeś? Ekran czytnika jest matowy, jak się zacznie po nim jeździć palcem, to się miejscami wyślizga i wybłyszczy...

Generalnie, to moja jedyna obawa, bo obsługa dotykowa ekranu jest wygodniejsza...

Ale obsługa klawiszami nie jest specjalnie skomplikowana i można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 2-3 tygodnie temu zamówiłem kindla za 370 zł, wersja z reklamami (kompletnie nie są denerwujące). czytnik jest naprawdę rewelacyjny, szybko przerzuca strony, przyjazny w obsłudze i z fajnych materiałów. wcześniej używałem onyxa boox. z ręką na sercu mogę każdemu polecić kundla.

 

a, i 6" w zupełności wystarcza.


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6" z 3g i powiem ze do ebookow dla kindla jest super bo skalowanie dziala. gorzej jak jest pdf. za male litery. ale za to dlugo trzyma bateria i zonie miesci sie w torebce.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis reklamy można w prosty sposób usunąć, wystarczy podłączyć kundla do PC i usunąć odpowiedni folder (domyślnie ukryty)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis reklamy można w prosty sposób usunąć, wystarczy podłączyć kundla do PC i usunąć odpowiedni folder (domyślnie ukryty)

Haha!

I już wiadomo dlaczego na allegro można kupić wersję bez reklam w cenie poniżej kosztów prywatnego importu.

 

Canis, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, że Twój Kundel nie będzie miał gwarancji Amazona, a co najwyżej gwarancję sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony zdecydowanie polecam Kindla. Aktualnie moja żona używa Kindle Touch a ja Kindle Keyboard. Touch ma ekran dotykowy a Keyboard nie, mimo to oba uważam za wygodne w obsłudze, jak kto lubi. Najfajniej by było gdyby oba kundle miały i to i to (tak mam np w czytniku Sony PRS ale on 3 lata temu kosztował 900 zł i ma gorszy ekran). Moim zdaniem najważniejszy w czytaku jest wyświetlacz, musi być co najmniej pearl, czytników z gorszym ekranem nawet nie warto rozważać. Z moich doświadczeń Kindle mają najlepszy stosunek jakości do ceny plus rewelacyjna gwaracja Amazonu. Keyboard ma jeszcze (póki co) darmowy internet 3 g w 100 krajach. Gdy wyjeżdżasz za granicę nie do przecenienia. Polecam też fajnego bloga o czytnikach z którego można się dużo dowiedzieć;

 

http://swiatczytnikow.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, że Twój Kundel nie będzie miał gwarancji Amazona, a co najwyżej gwarancję sprzedającego.

 

a czy gdziekolwiek napisałem, że zamierzam usunąć reklamy? Nawet je lubię : )


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to, że kundel z reklamami przeznaczony jest wyłącznie na rynek amerykański i jego gwarancja jest nieważna w Europie, a jeśli coś się z nim stanie to wszystko zależy od sprzedającego, albo naprawi go na własny koszt albo wyśle do pośrednika w USA który ten czytnik wyśle do naprawy gwarancyjnej, ale wiadomo że to koszta przesyłek które w zasadzie równoważą cenę samego urządzenia. Ale ja bym się raczej o naprawy nie martwił - wśród znajomych mam 5 kundle (w tym jeden używany przeze mnie ponad rok) i jeszcze żaden się nie popsuł :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze kundel sie skefi to wysylka do usa 20 zl. w druga strone gratis. jak masz po tyle kundle to ja poprosze 4 od razu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku wysyłka do sprzedawcy, sprzedawca wysyła do USA do pośrednika, pośrednik do Amazona, a Amazon z powrotem do pośrednika, pośrednik do sprzedawcy a sprzedawca do właściciela :P Wysyłka do stanów UPSem to jakieś 160 zł, chyba że kogoś satysfakcjonuje 4-5tyg oczekiwania to można wysłać jako ubezpieczoną paczkę. Ja wysyłałem do USA paczkę pocztą, o masie poniżej 1KG, priorytetową i zapłaciłem 90 zł.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2kg masz list. priorytet expres z trackingiem kosztowal 25 zl. odsylalem aparat do panasonica


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze kundel sie skefi to wysylka do usa 20 zl. w druga strone gratis. jak masz po tyle kundle to ja poprosze 4 od razu.

Czytałem, że ludzie, którzy zakupili w Polsce Kindle z reklamami, mają problemy z reklamacjami, gdyż Amazon nie chce wysyłać zamiennika na adres zagraniczny.

Jeżeli polski sprzedawca "jest wporzo", to załatwi reklamację za pośrednictwem kolegi w USA.

Ale tutaj pojawiają się dodatkowe koszta wysyłki w 50 stron, ryzyko ponownego oclenia, itd.

Więc ja bym nie liczył na to, że będą skorzy do współpracy.

 

PS.

Oczywiście, skoro można jednym prostym ruchem usunąć reklamy z czytnika, to nawet ofert z droższymi niesponsorowanymi kundlami nie możemy być już pewni.

Dla mnie to ważny aspekt, bo do elektroniki ja mam po prostu pecha... <_<

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jaka niespodzianka.

Przeglądając gazetkę Tesco znalazłem "super ofertę" Prestigio PER3464B w cenie 299zł.

Dodatkowo przy zakupie za co najmniej 150zł można sobie wziąć 4 litry Pepsi gratis, więc sam czytnik wychodzi ok. 290zł.

Wyświetlacz e-ink, niektórzy piszą, że Pearl, choć wątpię, gdyż nawet producent w specyfikacji nie podaje takiej informacji.

Poprzedniego wieczoru poczytałem trochę na jego temat, ogólnie niewiele info można znaleźć, najwięcej po rosyjsku.

Piszą, że jest to niezły sprzęt, dla amatora wystarczy.

Zaryzykowałem, kupiłem. :)

Póki co miałem 3 minuty na pierwszy kontakt z urządzeniem i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.

Start urządzenia kilka, może kilkanaście sekund, przeglądanie stockowych lektur w formacie epub szybkie i bezproblemowe.

Żeby mieć więcej czasu do przetestowania muszę poczekać co najmniej do wtorku.

Dopiero wtedy będę mógł sprawdzić działanie np. pdfów i audiobooków.

 

Na allegro ludzie biorą to na tony w cenie 360-380zł.

Jeżeli wykaże jakieś irytujące mnie zachowania, nie będę miał problemu ze zbyciem.

W tygodniu napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to gratuluję zakupu.

Niech służy.

Ja jeszcze muszę trochę poczekać, Firma straszy jakąś premią na koniec roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

 

Pobawiłem się pół godzinki i obserwacje/wnioski następujące:

Menu posiada 7 pozycji:

1. ostatnia książka,

2. historia czytanych publikacji,

3. publikacje elektroniczne,

4. muzyka,

5. zdjęcia,

6. eksplorator,

7. ustawienia.

Punkty 3-6 i tak przenoszą do tego samego eksploratora, więc nie wiem po co to podzielili.

Pewnie żeby ładnie to wyglądało. :D

 

Urządzenie ma 4GB pamięci wewnętrznej + gniazdo micro SD.

Menu ustawienia bardzo skromne - język, czas, kalendarz, automatyczne wyłączanie, kasuj historię, przywróć ustawienia, info o systemie.

4 przyciski kierunkowe + enter + escape.

W zestawie papiery i kabel do ładowania przez USB.

 

Moje spostrzeżenia:

- startuje w 10 sekund,

- odpala nową książkę w 10 sekund,

- kartkuje sprawnie, co kilka stron odświeżając wyświetlacz,

- bezproblemowo odczytuje mp3 (mimo, że producent nigdzie nie pisze o odtwarzaniu tego formatu),

- na głośnika bardzo cicho, na słuchawkach nie sprawdzałem, bo nie mam pod ręką takich z micro jackiem,

- przeglądanie epub bez zastrzeżeń, pdf po powiększeniu również czyta się dobrze,

- urządzenie estetyczne, jakość spasowania zadowalająca,

- w trakcie czytania enterem można zmieniać orientację ekranu

 

Taka uwaga - czytać instrukcję - znalazłem gdzieś w internecie wpis osoby marudzącej odnośnie niemożności powiększenia tekstu w pdf w pokrewnym modelu czytnika tegoż producenta.

W instrucji stoi jak byk "przytrzymać przycisk menu" (po mojemu przycisk enter).

 

Ogólnie na ten moment nie znalazłem powodów do narzekania (trudno marudzic na cichy odsłuch ebooków na głośnikach, wszak to nie jest boombox), jest nadzieja, że pozostanie ze mna na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.