Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yanek

Nowe automaty Lorusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pojawiły się nowe automaty od Lorusa.

 

RL427AX9

RL427AX9G_4m.jpg

 

Macałem i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Koperta stalowa, polerowana, na moje oko rozmiar ok. 40mm. Szkło mineralne. Wodoszczelność 50m. Zakręcany przeszklony dekiel. Przeszklenie mogli sobie darować, bo mechanizm całkowicie goły. A propos mechanizmu, to podejrzewam że to jakiś klon sprawdzonego mechanizmu Seiko 7S36 - wszak Lorus to marka Seiko.

Najlepsze - cena w salonie jakieś 389zł.

 

Są też inne wersje kolorystyczne:

- biała tarcza, czarny pasek, czarne wskazówki

RL425AX9G_4m.jpg

 

- czarna tarcza, czarny pasek, stalowe wskazówki

- różowe "złoto"


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Za te pieniadze chyba nic lepszego, oryginalnego z mechanizmem Seiko i gwarancja 2 lata sie nie kupi :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a widziałeś okaz z czarną tarczą na żywo? Pytam czy jest czytelny, bo jakie bym zdjęcia nie znalazł to na każdym mam wątpliwości co do jego czytelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Jak mogą być nieczytelne srebrne indeksy na czarnej tarczy? :mellow:

IMO ta wersja jest najczytelniejsza

 

17175_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale ciężko jest się wypowiadać na temat czytelności. To bardzo subiektywne odczucie. Dla mnie było ok, na pewno nie tak jak biała wersja, ale całkiem nieźle. Tyle, że co dla mnie jest ok, dla Ciebie może już takie nie być...


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Najlepiej podjechać do jakiegoś Time Trendu i oblookać live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechać do jakiegoś Time Trendu i oblookać live.

No i tak zrobiłem oraz podzieliłem się moją subiektywną oceną czarnej tarczy.

Zdjęcie pokazane przez Ciebie pokazuje wyraźne indeksy, ale nie w każdym położeniu i oświetleniu zegarka będą takie czytelne. Popatrz na indeks godziny 9: jest w połowie błyszczący i wyraźny a w połowie ciemny i wtedy "zlewa się" z tarczą. Poza tym jakby była tarcza jednolita (kolory i faktura powierzchni) to byłoby to czytelniejsze. Takie moje zdanie jest i tyle :). Wiadomo, że każdy inaczej postrzega przedmioty, dlatego najlepiej osobistym oglądaniem wyrobić sobie zdanie dot. czytelności modelu. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, żeby zegarek w dowolnej wersji cieszył nabywcę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zegarek RL427AX9 i szczerze polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z mechanicznymi zegarkami.

Bardzo ładnie wykonany i cieszy oko do dobrej koszuli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne zegareczki! Ne wiem czemu ale ostatnio Lorusy zaczęły mi się strasznie podobać! Do tego super jakość za super cenę (jakość SEIKO wkońcu). Chyba w przypływie gotówki zakupię takiego mechanicznego Lorusa bo bardzo fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo ten Lorus z czarną tarczą jest niestety słabo czytelny. Jaśniejsze prezentują znacznie bardziej okazale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.