Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Rolex vs JLC vs... Rolex :)

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szukam zegarka z białą tarczą.

To może UN Maxi Marine Diver Chronometer z białą tarczą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osjd, no tak, ten jak najbardziej pasuje, ale już Explorer II średnio.

 

PustyRZE, nie ma już raczej zegarka, którego nie brałem pod uwagę, i z tych bardziej sportowych pasuje mi tylko Explorer i AP RO. Natomiast z tych bardziej eleganckich, to moim faworytem jest 8 dniowy Portofino, ewentualnie Portugalczyk.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

To może coś mniej obcykanego?

 

0,1020,1487834,00.jpg

 

zeitwinkel-273-fond.jpg

 

Albo Grand Seiko siakieś?

 

415936-four-gmts-chopard-grand-seiko-rolex-ulysse-nardin-gsgmtsbgm0013aw7ez.jpg

grand_seiko_gmt_sbgm001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeitwinkel robi bardzo ładne zegarki, kiedy byłem w zeszłym roku w Niemczech, miałem okazje pierwszy raz zobaczyć je na żywo i odrazu mnie zainteresowały, jednak są zbyt klasyczne, w tej stylistyce brałbym jednak coś innego. Grand Seiko owszem, ale tylko Hi-Beat 36000 - jest kozak, ale nie potrafie wytłumaczyć dlaczego nie biore go pod uwagę. Mimo, że naprawde mi się podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Szkoda, że nie bierzesz Grand Seiko pod uwagę, ale moim zdaniem ten powyższy GS GMT bije na głowę Explorera II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle zupełnie odwrotnie :rolleyes:

 

Kiedy mierzyłem GSy nie było między nami chemii, choć naprawde ładne są to zegarki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czasem fajny zegarek nam "nie leży" i sami nie wiemy czemu.

Michał a tak troszku z innej beczki,mam wrażenie,że bawisz się z nami... Masz Rolexa, to teraz pomyśl o AP RO!

(lub coś w tym stylu...)I popraw ankietę na zegarki o których faktycznie myślisz czyż nie? :rolleyes:


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Albo GS Spring Drive jako technologia.

 

Rolexa już masz i możesz mieć ich ile zechcesz. Ale to już będzie nuda, nuda Panie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu miałem podobny dylemat;

 

jlc; gdyby zrobili go ze stali, zmieniki koronki - wyglądają jak w chińczyku

 

Explorer II: to była moja najkrótsza miłość zegarkowa. Mimo zalet; świetny komfort noszenia, genialna czytelność, jest po prostu nudny; brak w nim jakichkolwiek smaczków, pomarańczowa wskazówka jest po 3 dniach irytująca. Zanim go kupisz- przymierz kilka razy :rolleyes:

 

Zielony sub: to mój plan na ten rok :(


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech postawiłem na Suba, bo pozostałe mi w ogóle nie podchodzą, a gdyby do gry wszedł

czwarty zawodnik(ten zawodnik), to faktycznie wiadomo byłoby kto wygra :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe GS GMT :

sbgm025aa.gif

 

 

(zdjęcie pożyczyłem od Higuchiego)

Jeśli chodzi o wybór zegarka - Rolex Explorer II nie bierze mnie w ogóle. Explorer I dużo bardziej. Między Submarinerem a Navy Seals - wybór zależy od Kupującego. Jeśli podobają Ci się zabawki militarystów, byłeś harcerzem, lubisz spocić się biegając po lesie - JLC będzie idealny. Jeśli chcesz mieć prosty, obrzydliwie znany, elegancki a zarazem niebywale praktyczny czasomierz, który można zaryzykować też do marynarki - wybierasz kolor zielony. I ja tego właśnie wybieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście te koronki w JLC mogłby być inne, bardziej stonowane. Choć nie przeszkadza mi to aż tak bardzo i uważam, że jest to jeden z ciekawszych diverów na rynku. Na żywo robi na mnie lepsze wrażenie niż choćby Blancpain FF. Rafał, bardzo ciekawą rzecz napisałeś z tą wskazówką GMT, faktycznie po czasie ta wskazówka zamiast wciąż cieszyć może zacząc denerować, nie jest to tak stonowane jak w Rolexie GMT Master II, czy choćby Paneraiu 320, gdzie wskazówka GMT jest kwintesencją tego zegarka. Wezme to pod uwagę - dzięki.

 

ps. gwałcicie mnie tym AP RO :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henieks, nie widze zdjęcia.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nikt nikogo nie gwałci...

Znamy Cię nie od dziś...

Chłopie weź się w garść i kurna zrób prawdziwą ankietę!!

To mówiłem ja...

 

PS. żeby było ciekawie daj do AP RO coś jeszcze żeby był wybór!

Teraz spadam do pracy,ale zrób porządną ankietę i daj mi linka :rolleyes:


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy narazie jedna ankieta, z niczym mi sie nie pali :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie może nie,ale ja lubię Twoje ankiety... Chociaż popatrzę na zegarki marzeń...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie może nie,ale ja lubię Twoje ankiety... Chociaż popatrzę na zegarki marzeń...

Jeżeli lubisz moje ankiety, to będziesz miał okazje się jeszcze dzisiaj wykazać, bo zostałem poproszony o założonie ankiety w czyimś imieniu, także będziemy wkrótce wybierać Ingenieury :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przycinało. Przerzuciłem na mojego Dropboxa. (Zapewne nielegalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, jakie ma wymiary ten zegarek?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, jakie ma wymiary ten zegarek?

 

39mm średnica.

14mm grubości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, maleństwo. Gdyby miał 41-42mm :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, maleństwo. Gdyby miał 41-42mm :rolleyes:

To pozostają Spring Drive SBGE001

SBGE001.jpg

44mm.

Ja z GS wybrałbym jednak coś z serii SBGH - ciekawy werk Hi-Beat.

SBGH001.jpg

Lecz to nadal 40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale pomimo szczerych chęci Seiko odpada.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wybralbym submarinera. Dla mnie to nurek, którego trzeba miec. ja mialem watpliwosci w wyborze zegarka na zawsze, wahalem sie miedzy Zenithem el primero a takim zielonym subem wlasnie. Wybor padl na Zenitha, takiego jak Twoj zreszta:), ale zielony sub na pewno zagosci na moim nadgarstku, choc nie wiem kiedy:/...

 

Pozdrawiam Michal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.