Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Rolex vs JLC vs... Rolex :)

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, czytam wszystko co tylko napiszesz na swojej stronie, to również już czytałem, za co oczywiście dziękuję :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. uważacie, że można założyć nowego Explorera do eleganckiej koszuli, czy wg. Was jest to zbyt sportowy zegarek?

 

Rolex to jest takie zwierzę, które wszędzie pasuje. Właśnie za sprawą swojej wybitności, świetnych mechanizmów, precyzji wykonania detali i całego swojego wkładu w zegarmistrzostwo. Czy założyłbyś do koszuli tego divera JLC? Zdecydowanie nie! A Rolexa tak. Ale.... Jeśli jesteś właścicielem kilku różnych zegarków, również bardziej typowych do garniturów czy koszul to chyba lepiej założyć te do tego celu, a Rolexa do mniej formalnego stroju. No jak by to było - ma facet kilka fajnych zegarków, a do garnituru zakłada rolka? :(

 

Tak w ogóle to chyba wciąż jesteś pod wrażeniem jakości wykonania swojego ostatniego zakupu i dlatego myślisz o innych rolexach. Poczekaj trochę aż emocje opadną, nie kupuj następnego rolexa, jest tyle na świecie fajnych zegarów i miliony rolexów :)

 

A co koledzy sądzicie o JLC Master Compressor Chronograph 2 ?

A Tobie się on podoba czy tak cudujesz? :) Jakieś to wszystko w nim takie mało czytelne, do tego ta skośna data :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz (zorka), trudno się nie zgodzić z tym co napisałeś o Rolexie, i o dopasowaniu do ciuchów, i o mjej fascynacji tymi zegarkami. Oczywiście z zakupem mi się nie śpieszy, narazie się tylko powoli przymierzam. Być może faktycznie zaraz ochłone, i znów powróce myślami do czegoś bardziej klasycznego, wieczorowego. Jeżeli mam być szczery, to na chwile obecną skłaniam się najbardziej mimo wszystko ku Explorerowi, ale to się jeszcze zobaczy. Zapewne za radą Rafała pomierze jeszcze kilka razy te zegarki, no i pewnie powróce myślami do AP RO. Co do tego Chronografa od JLC, to jest to jeden z nielicznych zegarków tej manuafktury, którego nie widziałem na żywo, dlatego opinia na jego temat mnie bardzo interesuje. No i skłamałbym jakbym napisł, że mi się nie podoba :rolleyes: Tą skośną date rzeczywiście mogli sobie już podarować.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za radą Łukasza.. może coś oryginalnego czego nie masz, widać że lubisz chrono, więc może Parmigiani Kalpagraph, albo Cartier Santos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zaproponowane przez Ciebie zegarki mi się w ogóle nie podobają. Jeżeli prostokąt, to tylko i wyłącznie Reverso :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale pomimo szczerych chęci Seiko odpada.

 

Michał...mam wrażenie że popadłeś w gigantomanię...że teraz to już liczą się tylko Rolki, AP a za chwilę Patki ...

Seiko koniowi z pod ogona nie wypadło :)

A z ciekawości...gdzie przymierzałeś zegarki Grand Seiko ?? Byłeś w Japonii ?

 

I tak kupisz zielonego Rolka...bo ma wielu naganiaczy i ma kolor jak dywany na Kremlu... :rolleyes:

Ta ankieta ma Cie tylko upewnić w wyborze którego już dokonałeś w podświadomości :(

 

Posiadając Rolexa będziesz posiadaczem Rolexa...posiadając GO, Vacherona, Grand Seiko będziesz kimś więcej :) niż tylko posiadaczem rozpoznawalnego drogiego zegarka....takie jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąc kim by się stał mając GSa na ręku??? Bardzo mnie to ciekawi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak CI przejdzie mania na marki, to wtedy pogadamy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspominałeś coś o białej tarczy, co prawda inna bajka ...

 

post-10615-0-65731800-1327942238_thumb.jpg

 

gdyby jego wr było bardziej praktyczne, sam poważnie zastanawiałbym się nad kupnem :rolleyes:


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie mam nic do Seiko, poprostu nie czułem chemii mierząc te zegarki. Mierzyłem w Londynie. Co do Twojego ostatniego zdania, to ja jednak wole pozostać sobą :rolleyes:

 

Rafał, Cartier odpada - nie bierze mnie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadając Rolexa będziesz posiadaczem Rolexa...posiadając GO, Vacherona, Grand Seiko będziesz kimś więcej :rolleyes: niż tylko posiadaczem rozpoznawalnego drogiego zegarka....takie jest moje zdanie :(

 

Zgadzam się! Nie chodzi o seiko. Chodzi o to, że rolek to po prostu banał. Mogę sobie wyobrazić tylko jedną sytuację, kiedy zakup tego zegarka miałby sens. Gdybym potrzebował zegarka - woła roboczego, który gości u mnie na ręce przez 300 dni w roku, a moja praca wymagałaby więcej ruchu, niż przewracanie kartek i wciskanie klawiszy, gdybym był dajmy na to kucharzem albo serwisantem silników okrętowych, chociaż twórcą eventów. Faktycznie - w pozostałych przypadkach, mając jakąkolwiek wiedzę o zegarkach - wybrałbym coś mniej banalnego. Dlaczego? Zegarek ten jest genialny ale w ... swojej surowości. Tego szukałeś? Na dodatek rodzi problemy - wiele osób, tylko z powodu tego zegarka będzie Cię miało za palanta. Tak po prostu jest i nic na to nie poradzisz. To, co piszę, nie jest przy tym złośliwe. To, co Marco napisał - wynika z tego, by Ci ulżyć, a nie pogrążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Rolexa ma nawet pan Józek - zaopatrzeniowiec w spożywczaku, a GS kto ma, no kto? :(:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wstyd i hańba Rolexa nosić :rolleyes: Ręce opadają i komentować się odechciewa. Pozdrawiam uprzejmię i dziękuję wszystkim za pomoc, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexa ma nawet pan Józek - zaopatrzeniowiec w spożywczaku, a GS kto ma, no kto? :):rolleyes:

Podobno jego pomocnik, który rozładowuje towar :(

 

 

Z tych trzech zaproponowanych zdecydowanie Explorer II. Znasz moje zdanie na temat tego Rolka, sam byłem prawie na niego zdecydowany, jednak ostatecznie wygrał GMT :) nadal jednak uważam, że to super zegarek, który na żywo robi świetne wrażenie.

A że byłby to Twój drugi Rolex? To żaden powód do ujmy, a raczej do dumy : :)

 

Zielony SUB nie zrobił na mnie na żywo żadnego wrażenia, może zachwyca na renderach, ale w rzeczywistości już mniej.

JLC w tym zestawieniu wypada najsłabiej, co prawda widziałem tylko na wystawie, nie mierzyłem, ale mając wybór między nim, a Rolexami nie zastanawiałbym się ani chwili. :)

No i te koronki, w tym co napisał o nich artme jest sporo racji :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór ograniczam do dwóch zegarków, mianowicie na ringu pozostają Explorer i Navy Seals :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz JLC. Masz ładnego Rolka, kupisz drugiego i co rano będziesz miał problem z wyborem :rolleyes:

Poza tym - IMO - biała tarcza w tego typu zegarkach wygląda słabo. Ale ja się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz JLC. Masz ładnego Rolka, kupisz drugiego i co rano będziesz miał problem z wyborem :rolleyes:

Bądz co bądz jest to jakiś argument :(


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a Blue Submariner?? Podobaja Ci sie przecież te bransolety blink blink ;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile kosztuje niebieski Submariner? ;) To białe złoto.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,co masz na myśli mówiąc

jak CI przejdzie mania na marki, to wtedy pogadamy ;)
?

Michał, niestety Rolex ma tak jak BMW po mimo,że to super marka (moim zdaniem) to obarczona "złym mniemamiem"


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC albo Explorer - zielony Sub będzie dla mnie zawsze pozbawiony smaku - sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze bmw obarczona zlym mniemaniem tylko to niestety sa fakty na calym swiecie tymi autami jezdza normalni ludzie ale w polsce w przewazajacej wiekszosci jezdzi ta marka bydlo najgorszego sortu... lyse lby, biale czapeczki, wiesniaki ktore chca sie dowartosciowac itd... trafiaja sie tez normalni uzytkownicy znam paru ale to mniejszosc! ta marka przyciaga palantow jak lep muchy ;)

z rolexem tak zle nie jest jak z bmw bez porownania :D

rolex bedac pop zegarkiem zawsze bedzie kontrowersyjny.

 

ale tu nie chodzi o to.... chodzi o to ze rolka moze miec kazdy kogo stac... a grand seiko ma ten kogo stac i w dodatku interesuje sie zegarkami i nie idzie po najmniejszej linii oporu:)

poza tym w gs jest zwyczajnie wiecej do ogladania to moim zdaniem lepiej wykonane zegarki i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zielony Sub odpada.

To jestem jedak za JLC bo ten Explorer jest wstretny i taki GS go lyka lekko ;)

Kolega w pracy ma (niedawno sie dowiedzialem, ze tez jest takim maniakiem zegarkowym) wiec mialem okazje go obadac na zywo - robi cholerne wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, po czym wnosisz, że GSy są lepiej wykonanymi zegarkami od Rolexów? Bo ja jakoś tego nie zauważyłem, i nie opieram swojej opinii na zdjęciach z internetu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór ograniczam do dwóch zegarków, mianowicie na ringu pozostają Explorer i Navy Seals ;)

Jak tak to zagłosuję na JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.