Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Omega vs. Rolex

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis krotka pilka z cyklu "Co wybrac?" ;-)

 

Do pojedynku staja: Nowe PO 8500, 42mm, czarny (a raczej "grafitowy") bezel, biale cyfry oraz Submariner 14060m, czyli Sub bez daty, oldschool w wydaniu Rolka z "zaawansowanym technologicznie" zapieciem bransolety pamietajacym jeszcze zamierzchle czasy.

post-1676-0-21810200-1327935034_thumb.jpg

post-1676-0-43121500-1327935153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zająknięcia się - TYLKO ROLEX :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moje zdanie po dzisiejszej rozmowie znasz, poza tym po "przygodach" nie miałbym dylematu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako fan Omegi.... wybieram spośród tych ROLEXA;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch OMEGA - nic jej nie brakuje jakościowo, a jest większa i ma datę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a jest większa

To faktycznie nie lada atut :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Gdyby to był nowy Submariner Supercase to wtedy głos na Rolka, a tak na Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze po pierwotnej przewadze Suba walka sie wyrownala. Do Omegi spadlo mi mocno zaufanie po tych wszystkich niedorobkach, mimo to nadal mi sie podoba, jest juz inna niz stara, bardziej "luksusowa", ale stacila juz ten klimat toolwatch'a. Sub to sub, maly, skromny i niepozorny, klasyk, jedyne co wyglada zenujaco to zapiecie bransolety... te zawijane blaszki na przedluzce nurkowej wygladaja kuriozalnie no i cena wyzsza niz nowej PO za, wydawalo by sie mniejszy wklad technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu Rolex


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mój głos na Omege.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, ale tak naprawdę musiałbyś przymierzyć sobie te dwa zegarki. Może sie okazać, że PO Ci sie bardziej spodoba i "wyższość" Rolexa zejdzie na drugi plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jak chcę sprawdzić datę na zegarku, to akurat jest 15 po... ale i tak zegarek bez daty to dla mnie niedokończony zegarek. Mój głos na Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie bierzesz nowego Submarinera pod uwagę? Chodzi o różnicę w cenie czy design?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Brabus

 

Nowy Sub odpada cenowo. I tak przy 14060 naginam budzet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na stronie wizualnej mimo wszystko i to tej realnej a nie oglądając zdjęcia. Ja pojechałem do Kruka oblukać zegarki i 14060M przy nowym Subie wizualnie blado wypadł, technicznie wiadomo nie ma sie do czego przyczepić ale brak daty i ta "delikatność" mi nie przypasowała. Jednak ja wybierałem pomiędzy Subami, więc sprawa była prosta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Brabus

 

Nowe PO juz mialem na reku - wykonanie (w sensie dopieszczenia szczegolow) wyraznie lepsze niz w starej (nie liczac krzywego bezela ;) ), fakt, ze jest to spory kloc, rozmiar niby nie za wielki (42mm) ale wysokosc juz prawie 16mm i spory ciezar. Generalnie zegarek jest masywny i, nie wiem czy dla mnie nie az nadto. Mam watpliwosci jak sie sprawdzi w codziennym noszeniu.

 

Rolka nie mam gdzie przymierzyc :D Zostanie mi chyba wybrac sie do Katowic bo, jak napisales moze byc rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Brabus

 

Rolka nie mam gdzie przymierzyc ;) Zostanie mi chyba wybrac sie do Katowic bo, jak napisales moze byc rozczarowanie.

 

Pod warunkiem, że w Katowicach akurat będą mieć dany model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekraczasz budżet, aby kupić rolka? To nieracjonalne. Ten zegarek jest świetny, ale dla mnie sens jego zakupu jest taki, że cena nie ma dla Kupującego większego znaczenia. Jeśli "musisz go mieć" - może odłóż zakup o 3 miesiące, zobacz, co się stanie. Z pewnością nie kupuj "tymczasem" Omegi, bo tylko na tym stracisz.(Chyba, że omega będzie drożeć szybciej od Roleksa, co nie jest takie nieprawdopodobne) Jeśli nie jest to przelotna fascynacja Subem - kupisz go. Jeśli potrzebujesz prestiżowego zegarka - są tańsze alternatywy. Książę nosi omegę 300m - to chyba nie jest to obciach.

article-0-079EC50B000005DC-321_468x668.jpg

 

Wybór, patrząc tylko na zegarki - nie prosty. Omega jest stylistycznie i technicznie bardziej dopracowana. Ceramiczny bezel, co-axial, data, większy rozmiar, masywna i dopracowana bransoleta. Rolex - 30 lat temu byłby "boski", lecz dzisiaj jest już trochę podstarzały. Małe szkiełko, wąskie wskazówki, metalowy wkład bezela - to może Cię z czasem uwierać. Ostatnie odświeżenie ominęło zdaje się ten model. Ale - to on słynie z dokładności i niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe PO juz mialem na reku - wykonanie (w sensie dopieszczenia szczegolow) wyraznie lepsze niz w starej (nie liczac krzywego bezela :) ), fakt, ze jest to spory kloc, rozmiar niby nie za wielki (42mm) ale wysokosc juz prawie 16mm i spory ciezar. Generalnie zegarek jest masywny i, nie wiem czy dla mnie nie az nadto. Mam watpliwosci jak sie sprawdzi w codziennym noszeniu.

Też miałem nowe PO w ręku i też ogólnie całość jak dla mnie była na plus, tylko, że ja mierzyłem dużą, więc ten rozmiar już zabijał nadgarstek-

bardzo ciekaw jestem jak nowe 42 leży- może to wreszcie Omega którą chciałbym naprawdę mieć :)

 

 

 

Rolka nie mam gdzie przymierzyc :( Zostanie mi chyba wybrac sie do Katowic bo, jak napisales moze byc rozczarowanie.

Jesteś z wro w sensie z Wrocka? Jakbyś faktycznie miał zamiar ich odwiedzić, to może razem zrobilibyśmy sobie kiedyś wycieczkę :) :) :)

Chętnie bym sobie też poprzymierzał Rolki- może jeszcze któryś z Kolegów też by się chciał wybrać i byśmy sobie wspólny wyjazd zorganizowali-

wcześniej nigdy nie było jakoś ciśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.