Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Omega vs. Rolex

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ten Rolex i ta Omega, to zdecydowanie Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex.

wiosna kolejny wzrost cen (info z TRF).

 

Ile dzisiaj kosztuje 14060m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram Rolka! obowiazkowy nuras! Mistrz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Henieks

 

Eee... bo ksiaze ma jeszcze Omege z "lepszych czasow" - teraz to juz same dziadowstwo robia :)

 

Co do Suba - zawsze byl do dla mnie ideal prawdziwego nurka do noszenia na codzien i nie, nie jest to przelotna fascynacja :) Najchetniej kupil bym jakiegos Suba vintage, tylko to juz nie jest uniwersalny zegarek codzienny a raczej przemiot kolekcjonerski no i trzeba miec duuuzo $$ na taka zabawe. Generalnie chce miec niezawodny i sprawdzony zegarek na wiele lat a nie technologiczny fajerwerk z wiecznymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3
Generalnie chce miec niezawodny i sprawdzony zegarek na wiele lat a nie technologiczny fajerwerk z wiecznymi problemami.

 

Chyba zapominasz, że mechanizm to tylko mechanika precyzyjna i w każdej chwili może się coś "ukręcić". Nieważne czy to Submariner za 30k, czy Seiko za 1k.

 

Chcesz mieć niezawodny zegarek na wiele lat to kup Oceanusa czy Seiko z utwardzanego tytanu, z radiem i solarem i nie będziesz mieć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

Ile dzisiaj kosztuje 14060m ?

 

23000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bierzesz oczami (czyli, to co Ci wizualnie odpowiada), to bierz co chcesz :)

Jesli zas chcesz czegos wiecej jak np. historii, wiedzy o mechanizmie czy chocby o jakosci wykonania, to... tylko Rolex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to oczywista oczywistość :) ...mimo, że uważam że jest za gruba i bym jej z tego względu także nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... jak to jest z ta jakoscia wykonania. Przegladnalem troche zdjec 14060 i oprocz tego, z lekka smiesznego za ta cene zapiecia bransolety dostajemy np. maskownice bransolety w formie zagietej blachy :) Bardzo mi sie ten Sub podoba, ale w kontekscie ceny troche zaczynam powatpiewac za co place. Ok, mechanizm, historia itp., ale to juz nawet nie nowa a stara Planeta nie miala takich "kwiatkow" jak ten Sub.

 

Myslalem tez nad dorzuceniem do modelu 116610, ale mam mieszane odczucia co do nowej koperty z szerokimi uszami. Jakos to tak srednio wyglada, no i troche w tym modelu zbyt duzo "blingu" jak na toolwatcha (podobne obiekcje mam co do nowej PO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to oczywista oczywistość :)

Ale "oczywistosc" jesli chodzi o design czy mechanizm? :)

Bo jesli o mnie chodzi, to w tym wypadku zarowno mechanizm z wlasnej manufaktury, jak i historia przemawiaja jednoznacznie czyli za Rolkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, mechanizm, historia - Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Omega nie ma In-house?

Piękne zdobienie mechanizmu pewnie też za Rolkiem :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz dorzucić do nowego Suba to po prostu musisz go na żywca zobaczyć. Jeżeli sie spodoba a finanse pozwalają to nie ma tematu. Jeżeli masz blisko do Opola możesz pomacać mojego Suba.

 

Widzę, że Wro więc blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jestem nawy na Waszym forum ale śledze od dawna.

Mam ten sam problem co Ty. W niedziele byłem w silezii- tam u Kruka jest 14060m i mozna go przymierzyć. Kawałek dalej jest sklep(chyba W.Krzys) gdzie można przymierzyć Omege.

I chyba sie zdecyduje....moj glos to no wlasnie...Rolex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Omega nie ma In-house?

A ma?????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Omega. Ten Rolek, to do szklanej gabloty - żeby pięknie wyglądał. Na codzień zdecydowanie PO.

Ale to tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Z ta wybitna jakością wykonania Rolexa to proszę nie przesadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma?????? :)

 

a czym jest 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a czym jest 8500?

 

Luksusową odmianą ETY, robioną tylko dla Omegi. Było o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale o czym my piszemy? Enzo dopuszcza możliwość zakupu nowego Suba a tu wiele zarzucić nie można. Jeżeli ten zegarek odpowiada komus stylistycznie to wybór jak dla mnie jest oczywisty. Krystek po co komu w Subie super zdobiony mechanizm??? Werk wg Rolexa ma być dokładny i trwały a taki właśnie jest 3135, który i tak dobrze wygląda. To jest przemyślany i perfekcyjnie wykonany wół roboczy. Wybór zależy od oczekiwań przyszłego posiadacza. Każda manufaktura idzie swoim torem i nie można tego negować, natomiast mozna wybierać. Ja nie widzę póki co minusów w swoim Subie.

 

+wykonanie, naprawdę nie ma sie do czego przyczepić

+idealne proporcje i rozmiar, zegarek bardzo wygodny w użytkowaniu

+świetna bransoleta, pełne ogniwa(14060M ma środkowe puste), łatwa regulacja długości, zapiecie

+mechanizm-dopracowany, dokładny, parachrom

+świetna niebieska luma

+WR

+prestiż, wysokie ceny na rynku wtórnym

+ceramiczny bezel i jego idealna praca

 

Wygląd to juz rzecz gustu, na pewno Sub nie rzuca sie w oczy tak jak np Panerai czy nawet PO. Dla mnie jest to zaleta a dla kogos innego będzie wadą. Jedyna rzeczą nad którą się zastanawialem to jak by wyglądało czarne okno datownika z białymi cyframi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex. Ale w wersji z datą (i lupką :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze Rolex.

 

Planeta wg. mnie przereklamowana. Ladna jest, ale na zdjeciach jak juz sie ja przymierzy i ponosi chwile czar znika. Czlowiek sam zadaje sobie pytanie - na to wydałem tyle kasy?? Wskazowki ma brzydkie, reszta ujdzie. Liquidmetal albo nowa planeta też. Ale jeśli mialbym wybierac to bym wybral rolexa albo panerai.

 

Rolex ma to do siebie ze za 50 lat jak wystawisz na allegro2050.pl to nadal bedzie w cenie. Design Rolexa jest ponad czasowy. Kolega ma z 1962 roku i nadal wyglada ekstra. Wcale nie mozna mu zarzucic ze jest nie modny/brzydki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pytanie retoryczne. Rolex - ponadczasowy klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać co chcę dostać na prezent: Rolex czy Omega to wybrałbym Rolexa .

Ale Omega też piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Omega :(

Rolex Sub nigdy mi sie nie podobał po pierwsze dla mnie za mikry po drugie

co druga firma robi klona tego modelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.