Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enzo

Omega vs. Rolex

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Omega :(

Rolex Sub nigdy mi sie nie podobał po pierwsze dla mnie za mikry po drugie

co druga firma robi klona tego modelu :D

 

To żadne argumenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie argument :( to mam nosić to co wg mnie jest brzydkie ?

tylko dla nazwy ROLEX :D mam nadgarstek 20.5cm i tak "mikrus" wyglada smiesznie :D

Ja rozumiem ,że jedni lubia Rolexy

powiem szczerze ,że nawet gdyby wyszedł model który by mi odpowiadał i stac mnie było na niego to bym go nie kupił , po prostu ta marka ma dla mnie jakies takie dziwne skojarzenia

Wg mnie ok 50% włascicieli rolka ma go tylko dla tego bo to Rolex... szczególnie te żółte ze świecącymi pizdrykami hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie argument :( to mam nosić to co wg mnie jest brzydkie ?

tylko dla nazwy ROLEX :D mam nadgarstek 20.5cm i tak "mikrus" wyglada smiesznie :D

Ja rozumiem ,że jedni lubia Rolexy

powiem szczerze ,że nawet gdyby wyszedł model który by mi odpowiadał i stac mnie było na niego to bym go nie kupił , po prostu ta marka ma dla mnie jakies takie dziwne skojarzenia

Wg mnie ok 50% włascicieli rolka ma go tylko dla tego bo to Rolex... szczególnie te żółte ze świecącymi pizdrykami hihi

 

Nie chodziło mi o Ciebie ;) Dla kolegi, który pyta to żadne argumenty. Musi przymierzyć a czy mu się podoba to sam wie najlepiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie idziesz do sklepu i przymiarka na nadgarstek

bo po fotach to raczej bym nie radził kupowac ani omegi ani rolka

moze nawet inna marka sie spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Omegę. Jakoś Rolexy jeszcze do mnie całkowicie nie przemówiły. Nie bardzo wiem jaka jest różnica pomiędzy nowym a tym pokazanym Rolexem.

Na pewno minusem u Rolexa jest dla mnie brak daty, plusem "prestiż i mechanizm".

Przy Omedze plusem wygląd,datownik, minusem ostatnie opinie o jakości.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nie kupiłbym ale wolałbym mechanizm 8500 Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nie kupiłbym ale wolałbym mechanizm 8500 Omegi.

Dlaczego wolisz 8500 niz 3135?

 

Niewątpliwie 8500 to bardzo dobry kaliber, nawet wydaje się konstrukcyjnie lepszy. Ale żeby zobaczyć jaki jest dobry trzeba trochę poczekać. Sam jestem ciekaw jak będzie się sprawował po 15 latach pracy. 3135 to stary wyga, 8500 to młodzieniaszek, który byc może utrze nosa staruszkowi :rolleyes: Jednak póki co wolę sprawdzony werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo prozaicznego powodu: 8500 ma 60-godz. rezerwę chodu, 3135 zdaje się, że 50. Odkładasz Omegę na weekend w piątek wieczorem i w poniedziałek rano dalej chodzi, Rolex może nie dać rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wspomniałeś o rezerwie to tylko nadmienię, że w 3135 pełny naciąg sprężyny osiągniesz bardzo szybko a 8500 te 60h już nie będzie takie proste. Także liczby liczbami a praktyka już jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jednak bliższy moim wymogom jest 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spasuje z Omega. Mam juz dosyc tej marki i podejscia Swatch Group do klienta. Tak wiec zostaje mi chyba wybor miedzy dwoma Subami: 14060m i 116610ln. Jak bede mial mozliwosc to oczywiscie przymierze oba. W tej chwili wady i zalety obu modeli to dla mnie:

 

14060m:

+bardziej podoba mi sie design koperty

+fajniejsza tarcza,symetryczna bo bez okna datownika

+oldschoolowy design calosci - fajny i ponadczasowy

 

-bransoleta i jej zapiecie

-troche nie widac za co placi sie te 23kzl (w sensie konstrukcji i materialow)

 

116610ln:

+lepszy werk

+lepsza bransoleta i swietne zapiecie z mikroregulacja

+wiekszy "wypas" jesli chodzi o konstrukcje

+/-ceramiczny bezel - nie rysuje sie, ale jak sie ukruszy to wymiana bije po kieszeni

 

To tyle jesli idzie o moje priorytety - jakkolwiek nadal nie moge sie zdecydowac :rolleyes: Moze faktycznie przymiarka rozwieje watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A myślałeś o nowym Speedmasterze? Byłem dziś oglądać, jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet pięć minut bym się nie zastanawiał , tylko brałbym Rolex z ceramiką !

 

Dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku - myslalem, ale przymierzylem i nie na moja reke (44mm koperta i zintegrowany pasek). Poza tym stylistycznie do mnie nie gada - tarczki chrono imho za male i brakuje mi trzeciej, jest jakos pusto na tarczy. Ale zgodze sie, ze wykonanie niezle, chociaz ten wystajacy szafir na spodzie fajnie wyglada, ale przez to koperta dziwnie lezy na rece, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Do mnie zagadał, ale skoro do Ciebie nie. Bierz tego :)

4892083502_5dc4a3ce28_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o nowym Speedmasterze? Byłem dziś oglądać, jest rewelacyjny.

 

Ha! A nie mówiłem wczoraj :) No ale i tak brałbym Rolexa - to inna liga niż Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No ale i tak brałbym Rolexa - to inna liga niż Omega.

W przypadku tego modelu jestem w stanie napisać (bo przez usta raczej mi nie przejdzie :)), że "polemizowałbym".:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego modelu jestem w stanie napisać (bo przez usta raczej mi nie przejdzie :)), że "polemizowałbym".:(

 

Jedyne co to Speedmaster ale w Co Axialu - takiego oglądałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

 

+1 czyli nie ma nad czym się zastanawiać. Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Rolex zawsze będzie Rolexem, a Omega to nigdy niewiadomo w jakim segmencie rynku wyląduje :D Może nagle SG stwierdzi, że teraz pora na drogie Certiny a z Omegi zrobi kwarcową budżetówkę? :(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex wg mnie wygrywa ponieważ to idealny zegarek na codzień.Jest lekki,wygodny i nie oszukujmy się bardziej prestiżowy od omesi,dla mnie to ma także znaczenie.W tym modelu jest werk 3130 pozbawiony daty,ale przez to zegarek jest nieco niższy.Miałem ten model i porównywałem go z rolkiem z datą ,dla koneserów ten model jest ciekawszy ponieważ pierwsze rolexy submarinery nie miały daty.Na pierwszy rzut oka omega rozwala rolka transparentnym deklem pod którym kryje się efektowny werk,ale po jakimś czasie stygniesz i pytasz się sam siebie po co w diverze szkło zamiast stalowego dekla.To tak jakby żołnierzowi założyć koronkowe majtki,a nie ciepłe kalesony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka omega rozwala rolka transparentnym deklem pod którym kryje się efektowny werk,ale po jakimś czasie stygniesz i pytasz się sam siebie po co w diverze szkło zamiast stalowego dekla.To tak jakby żołnierzowi założyć koronkowe majtki,a nie ciepłe kalesony :)

Cytując seksmisję - To może nie był najlepszy przykład.

Oba to takie divery, że w 99,9% przypadków głębokość wannowa w zupełności wystarczy.

Akurat szklany dekiel omegi fajny. Ale- co tam dekle, nie o to tu chodzi. Podoba Ci się rolek - to go kup. Widzę, że użytkownicy Omegi i Rolexa są nie do pogodzenia. Dlaczego?

1.Przepaść jakościowa. Z tego, co piszecie, co druga omega psuje się po miesiącu, a każdy rolex chodzi z dokładnością 0,5 sekundy na dobę przez co najmniej 50 lat. Z drugiej strony - Omega to naprawdę masywny zegarek a w rolexie bransoleta wykończona giętymi blaszkami, (faktycznie - Orient Star chyba daje z wyglądu solidniejszą bransoletkę)

2. Rolex - stary grat z jeszcze starszym werkiem, czyli... superklasyka, "zawsze modna".

3. Omega - świetny, naprawdę nowoczesny ih house werk - albo - "trochę podrasowana ETA".

 

Można tak dalej.

Jakie zalety ma Omega? Jakie wady? A Rolek?

Nie można by jakoś tego skanalizować, ustalić, co jest ważne w zegarku i jak to wygląda w danym modelu?

Jakie są targety tych zegarków? Do którego należy enzo?(Twórca ankiety).

To zależy też od typu zegarka, ceny.

To tez kwestia doboru wag.

Co ja uważam za istotne?

Rozmiary

Kształt.

Ciężar.

Wykonanie.

Ogólne wrażenie.

Wygoda noszenia.

Możliwość adaptacji/uniwersalność.

Dokładność

Wyposażenie (Szafir, AR,zawór helowy, luma itp)

Werk

Serwis

Spadek wartości/ łatwość zbycia

Prestiż - tu rozdzieliłbym na prestiż zegarmistrzowski i ogólne postrzeganie marki/modelu.

Inne wady/zalety.

 

Moje 3 grosze. Moim ulubionym i jedynym, jaki miałem okazję z bliska oglądać, rolexem był Explorer wersja pierwsza. Jego tarcza jest z pewnością większa od submarinera. Natomiast jest to z pewnością jeden z bardziej dyskretnych i uniwersalnych zegarków, co mi bardzo odpowiada. Spośród wymienionych - naprawdę trudno mi wybrać. Zakładam jednak, że trzeba mieć dużego pecha, aby trafić na felerną omegę (choc może jest to bardziej prawdopodobne niż u konkurenta), więc wybieram PO. Jest nowocześniejsza i z wyglądu i od środka, a całość prezentuje się spójnie i współcześnie. Natomiast - współczuję Enzo. Bo jesteś jak na wojnie - cokolwiek wybierzesz - to drugie będziesz musiał w logiczny sposób znielubieć, a to wcale nie takie proste. Oba zegarki są wyśmienite. Znalazłeś już pewien kanał nielubienia- serwis Omegi. Ale nie daj się zwieźć. Na świecie jest bardzo wielu jej zadowolonych użytkowników. To klasyczny FUD - Fear, Uncertainty and Doubt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodając trzy grosze , "blaszkowa" bransoleta w Rolku to już przeszłość , aczkolwiek i te stare świetnie sobie radziły i się nie psuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jedyne co to Speedmaster ale w Co Axialu - takiego oglądałeś?

 

Tak, pisałem o tej nowej 44mm z tym nowym werkiem (9300 chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.