Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mizu80

Zegarek mechaniczny a MROZY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Czy podczas siarczystych mrozów, takich jakie mamy ostatnio, należy jakoś szczególnie uważać na zegarki?

Ostatnio robiłem coś wieczorem koło domu jak było ok. -15 i dopiero po jakimś czasie się zorientowałem że zegarek wyjechał mi z rękawa.

 

A tak z innej beczki to zauważyłem że w zimie przy niskich temperaturach zaczyna wyraźnie się opóźniać.

Miałem za zwyczaj +5 s na dobę, a teraz albo jest na zero albo -2s (śpi na plecach ;)).

I własnie nie wiem czy to wina mrozów czy przegląd się zbliża. W tym roku moja PO kończy 5 lat :D

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że zegarek mechaniczny może "zwolnić" w czasie mrozów. Pomimo tego, że ręka ogrzewa kopertę od strony dekla, ze względu na ograniczone przewodnictwo, mechanizm schładza się, smarowanie może zgęstnieć. Bardziej obawiałbym się noszenia zegarka kwarcowego, niskie temperatury bardzo źle wpływają na baterie, co może skutkować szybszym rozładowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta lubi zimę najbardziej na świecie ;)

2mplfoto.jpg

a tak poważnie to nosząc zegarek na ręce, i zakładając, że temperaturę ciała masz w normie :D to nic złego stać sie nie może. Zegarki takie jak PO przystosowane są do przebywania w niskich temperaturach, skoro szczycą się WR 600m.

raczej wątpię w to, że zegarek tak znacznie spowolniłby chód ze względu na spadek temperatury na zew., no chyba, że "śpi na plecach" na świeżym powietrzu :o


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarcowe casio brata klęka na mrozie...staje bo mu za zimno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;)

 

A ja właśnie się przerzuciłem na Mudmana.

 

karol1302 - super zdjęcie. Moja PO śpi na plecach w pudełku :D

Napisałem to dlatego, że dotąd na plecach zawsze przespieszała ok +5s/dobę a teraz mam na zero albo ok. -2 s.

 

Chyba gdzieś koło wakacji pojedzie na przegląd 5 letni.

 

Pozdro

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....na mrozie mi nigdy nie staje ;):D:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Dobrego smaru używasz ;)

 

To, że Omega lekko zwolniła to zasługa smaru, który przy -15 może lekko zmieniać swoje właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smary gęstnieją, i powinien trochę zwolnić. Jak na singapurskim forum torturowali Seiko SKX007, to zwolnił (o ile dobrze pamiętam) kilkanaście sekund podczas zaledwie dziewięciu godzin zamrożenia.

No ale z drugiej strony, co innego 9 godzin w kostce lodu, a co innego na ciepłej ręce.

 

Tak czy inaczej, mechanikowi nic nie grozi na mrozie, o ile ma dobrą wodoszczelność.

Gwałtowna zmiana temperatury, przejście z mrozu do ciepłego pomieszczenia, grozi nagłą kondensacją pary wodnej wewnątrz zegarka, który nie ma należytej wodoszczelności. Dlatego radzę oszczędzać zimą vintagowe staruszki na emeryturze, które zazwyczaj nie mają żadnej wodoszczelności, wiatr wdziera się wszystkimi dostępnymi otworami i hula pomiędzy zębatkami ;) Po co im jakieś mrozy, niech sobie odpoczywają w domowych, cieplarnianych warunkach.

 

Co do PO, to nie wiem po co takie pytanie. Przeca to rasowy nurek, stworzony do takich warunków. Dla morsa też by się nadał. Zakładać i siup do przerębla :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Dzikom i Sokołom też nie straszne mrozy ;)

 

lod7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)świetne zdjęcie i podsumowanie tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Omegą też przed laty jakieś foolishness wyprawiali.

Jakiś producent powinien w końcu wyprodukować lodówkę z zamrażalnikiem z funkcją rotomatu ;)

 

P1020234.jpg

 

...i dopiero po jakimś czasie się zorientowałem że zegarek wyjechał mi z rękawa.

To straszne. Sprawdź czy ręka nie kwalifikuje się do amputacji, bo to bardziej prawdopodobne niż to, że zegarek jest do naprawy :D

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic spoko :) Paniki nie ma. Zastanawiałem się tylko czy to normalne że tak zwalnia w zimie czy po 5 latach zaczyna się już przecierać.

No to co? Robimy kostki lodu z Omeg? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Na zagranicznych forach zamrażanie Rolexów czy Omeg jest często spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekmp3 dobre zdjęcie, od razu te zegarki trochę bardziej mi się spodobały :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Bardzo dobre ale niestety nie moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Gerlacha, jak się domyślam :)

Seiko OM nie odczuwa jakoś mrozów, ale DOXA już strasznie. Gdy spadł pierwszy śnieg (okolice Barbórki) noszony po 5-6 godzin dziennie na ręku na zewnątrz, potrafił mi opóźnić o kilka minut, a wskazówki chrono same chdziły (1 godzina na chrono, w ciągu ok. 3 godzin). Zamarły również przyciski. W te mrozy już go nie noszę, leży w ciepełku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja PO do grudnia robiła +2 na dobę, od mniej więcej 2-3 tygodni jest... 0! Dokładna jak szwajcarski zegarek :) Też sądzę, że to od temperatur na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planeta lubi zimę najbardziej na świecie :(

2mplfoto.jpg

piękne zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w lodzie zwykle działają na wyobraźnię, bezapelacyjnie są efektowne, jednak temperatura zmiany stanu skupienia wody na krystaliczny to średnio 0C, a to co aktualnie dzieje się za oknem to prawdziwa katorga dla zegarka, tak ok. -30C to już nie żarty. Póki co Airman 2000 daje radę, trochę go męczę w warunkach arktycznych i jak szedł 10-12 sek. na dobę tak idzie sobie dalej :(


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.