Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rksiak

Orient "patelnia"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegow. Wszedlem niedawno w posiadanie zegarka Orient New Multi-Year Calendar i mam pytanie o oryginalnosc tego zegarka. Zastanawia mnie fakt ze w logo z lwami nie ma czerwonego tla dla literi "O". Aha i jeszcze jedno pytanie gorny przycisk bodajze od kalendarza nie dziala tzn jego wciskanie nic nie daje jesli chodzi o ustawienie tegoz kalendarza, czy jest cos prawdopodobnie zepsute czy poprostu klawisz sie mogl "zastac"? Zdjecia mojego zegarka zamieszczam na dole.

 

dfypab.jpg

 

23ickqu.jpg

 

Jezeli ktorys z kolegow moglby mi odpowiedziec bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z kolegow nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec czy zanoszenie tego zegarka do zegarmistrza i ewentualne smarowanie czyszcenie i "naprawa kalendarza" ma jakikolwiek sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze podróbek Orienta (sam mam Big Mako dlatego na Orienty jestem uczulony) a widziałem za granicą setki podróbek innych marek.

Czy to oryginał musi się wypowiedzieć ktoś kto ma Orienta Multi Year Calender a sporo ich jest wśród forumowiczów.

Uzbrój się w cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginał- jednak wymaga ręki zegarmajstra :( .

Po naprawie i czyszczeniu (nie powinno być drogo) będziesz miał naprawdę fajny zegar :) .


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginał- jednak wymaga ręki zegarmajstra :( .

Po naprawie i czyszczeniu (nie powinno być drogo) będziesz miał naprawdę fajny zegar :) .

 

Można by rzec kultowy zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z kolegow nie jest mi w stanie pomoc? chcialbym wiedziec czy zanoszenie tego zegarka do zegarmistrza i ewentualne smarowanie czyszcenie i "naprawa kalendarza" ma jakikolwiek sens

Takie zabiegi w przypadku używanego zegarka zawsze mają sens, niewiele kosztują a zapewnią Ci spokój na kilka lat. Na odległość nikt nic nie poradzi w sprawie kalendarza- ponieważ czeka Cię i tak wizyta u zegarmajstra (czyszczenie i smarowanie) to i tym się zajmie bez problemu. To popularne mechanizmy i na pewno będzie ok.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.Mam taki model.Ten przycisk służy do przestawiania kalendarza tzw.wiecznego.Datę ustawiasz koronką wyciągając na raz,na dwa czyli do oporu ustawiasz wskazówki.Bardzo dobre zegarki.Mam kilka jeszcze starszych modeli,tamte to prawdziwe patelnie.post-30180-0-07742700-1328966220_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę  po czasie   ale może komuś  się przyda  , nie działający kalendarz to najpewniej  uszkodzenie  wybieraka    który przesuwa kółkiem  z datami wystarczy go rozkręcić i na nowo ustawić lubi czasami wypadać  najlepiej oddać do zegarmistrza  chyba każdy da radę no  i jak ma  budzik swoje lata  lepiej dać  mu trochę  smarowania   będzie wieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.