Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Walter_87

Brajbling - Show

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie

Przeglądam forum szykując się do zakupu zegarka. Czytam pilnie posty z radami i niestety, jesli nie będziecie zaznaczali na zdjęciach, lub w paru słowach pisali po czym poznać że to podróbka to słaba nauka płynie z waszych wpisów. Między specjalistami to wystarczy zdjęcie, ale zawodowcy nie muszą już oglądać kolejnych "oryginałów" na forum. Zakładam, że piszecie nie by się pochwalić dobrym okiem i czujnością, ale by pokazać żółtodziobom jak ja, na co zwracać uwagę.

Bardzo przydatne są takie wątki, tylko pamiętajcie, że trzeba wskazać palcem co jest nie tak.

Edytowane przez Akman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zgoda, ale większość tutaj pokazywanych to po samych fotkach widać jak znikome jest wykończenie zegarka, jak masz wątpliwości to pytaj a przede wszystkim porównuj fotki z oryginałem i w razie wątpliwości podpytuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

Przeglądam forum szykując się do zakupu zegarka. Czytam pilnie posty z radami i niestety, jesli nie będziecie zaznaczali na zdjęciach, lub w paru słowach pisali po czym poznać że to podróbka to słaba nauka płynie z waszych wpisów. Między specjalistami to wystarczy zdjęcie, ale zawodowcy nie muszą już oglądać kolejnych "oryginałów" na forum. Zakładam, że piszecie nie by się pochwalić dobrym okiem i czujnością, ale by pokazać żółtodziobom jak ja, na co zwracać uwagę.

Bardzo przydatne są takie wątki, tylko pamiętajcie, że trzeba wskazać palcem co jest nie tak.

 

Według mnie, to roszczeniowy ton pierwszgo postu na forum i pisanie, że pomoc jakiej udzielają inni użytkownicy jest słaba, jest jeszcze słabsze. Użytkownicy pomagają swoją wiedzą, żeby wykryć podróbkę. Opisywanie za każdym razem wszystkich różnic mija się z celem, bo żaden jednopostowiec, który zarejestruje się tylko po to, żeby zapytać "orginał czy podruba, ile warty" o Rolniksa, którego kupił za 200pln i tak nie będzie tego czytał.

 

A co "trzeba" wskazać palcem, jeśli podróbka nie kopiuje żadnego istniejącego oryginału?

Edytowane przez BellaUrsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz roszczeniowa... dla niewprawnego oka, jak moje, niektóre te podróby wyglądają całkiem dobrze :-)

Tam gdzie źle wykonana koperta, łuszcząca się powierzchnia to rzeczywiście nie trzeba nic dodawać, jednak parę sztuk to ładne zegarki. Jak ktoś mądrzejszy nie napisze to ten jednopostowiec nawet jak zabierze się za przeglądanie to nic nie dostrzeże. Rzeczywiście, pozostaje takiej osobie napisać to jedno pytanie i się pożegnać.

Nie chodzi o pisanie wypracowania, ale niektórzy zaznaczają co jest nie tak - i to jest świetna robota, która niesie wartość dla takich żuczków jak ja ;-)

dobra, już się nie odzywam....znjade zegarek to puszcze tego jednego posta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre to ładne zegarki? Hmm... pokaż które, bo nie przypominam sobie ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków wystarczy znaleźć w otchłani internetu zdjęcia oryginalnego zegarka i porównać - nawet laik zauważy różnice widoczne na pierwszy rzut oka. W przypadku zaś tych lepiej skopiowanych zwróć uwagę na szczegóły wykończenia, czcionkę napisów na tarczy i deklu, długości i kształtowi wskazówek, okienko daty i jej czcionka, wielkość i rozmieszczenie indeksów, kształt i tłoczenia na bezelu, logo na tarczy i wiele wiele innych szczegółów. Po prostu takie ,,znajdź 25 różnic pomiędzy dwoma obrazkami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

A ten zegarek olxa bedzie oryginalny? Bo mechanizm i koronki moge porównać z innymi na chrono i wydaja sie byc ok, ale zupelnie nie moge odszukać takiej wersji bez bezela. Wszystkie calisto na chrono24 maja bezel z wieksza badz mniejsza ilościa "ozdobników”.

 

https://www.olx.pl/oferta/okazja-breitling-callisto-CID87-IDqxBC3.html

 

Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez panczarodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda na oryginalny, ale bezel to zdecydowanie twórczość radosna znajomego tokarza.  :D


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro też już jakiś czas wisiał. Zegarek oryginalny, bezel - radosna twórczość jak Kolega wyżej już napisał. Gra raczej nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda na oryginalny, ale bezel to zdecydowanie twórczość radosna znajomego tokarza. :D

Na allegro też już jakiś czas wisiał. Zegarek oryginalny, bezel - radosna twórczość jak Kolega wyżej już napisał. Gra raczej nie warta świeczki.

Dziekuje za pomoc w ocenie zegarka.

 

Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre - żona prostytutka i zadra w tyłku :D

Zapewne jest, jak piszesz, choć i pewnie są i tacy, co mają to w d... tam, gdzie tę zadrę.

 

Sam parę lat temu, zanim zacząłem się mocniej interesować zegarkami rozważałem zakup podróbki Breitling'a Navitimer'a, w którym się zakochałem (ta miłość wciąż trwa i jest nieszczęśliwa)... Teraz wydaje mi się to niedorzeczne. Zrobiłem za to co innego. Zamiast wydawać 15.000 zł (bo tyle wówczas kosztował nowy model - obecnie to już 25.000 zł) kupiłem zegarek firmy Rotary, która kiedyś cieszyła się znacznie większą renomą, niż teraz. Zegarek ten (model Chronospeed - tak się składa, że mam go dziś na nadgarstku!) jest powiedzmy mocno inspirowany Navitimer'em. Za ćwierć tysiąca złotych mam namiastkę mojego zegarkowego marzenia. Jestem fair wobec obu stron - zdrowego rozsądku i firmy Breitling. Pewnie kiedyś nadejdzie ten dzień, w którym nabędę, chociaż używanego, ale w dobrym stanie Navitimer'a. Najchętniej model 806 z lat 60.  ^_^

 

Panie Łolterze, mógłby Pan zrobić jakiś taki opis wrażeń bo sam poluję teraz na takiego Rotary, okrasić go może jakimiś zdjęciami? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kriwas, udało Ci się nabyć Rotary?

Wrzucam kolejnego "Breitlinga", za pozwoleniem nowego Kolegi.

post-35535-0-43909900-1519842368_thumb.jpg

post-35535-0-61832400-1519842378_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej! Jaki piękny. Jak tu wszystko ze smakiem skomponowane. Ta feeria barw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Te brajblingi nigdy się nie skończą. 

A ten kolorowy wynalazek ma oczywiście werk znany wszystkim udajacym chrono replikom, z lewą tarczą jako wskażnikiem dni tygodnia. Poza tym, czy mi sie zdaje czy tam jest napisane "30 seconds chronograph"? Skoro tak to mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem mierzącym albo z dokładnością co 30 sekund albo do 30 sekund. Powalająca funkcjonalność której pewnie i tak nie ma. To, że wskazówka godzinowa jest dziurawa to już detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie wiem, ja w ogóle amator jestem szefie, ja tu tylko przypadkiem... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Dobrze mistrzu. Tak od 11 lat na tym forum się uczę i widzisz, jak to dobrze żeś mnie skorygował. Mogłem jeszcze pozostać dalej w niewiedzy...i umrzeć w niewiedzy...

 

A tak na serio, idź pouczać kogoś innego. EOT z mojej strony, bo szkoda mi klepać piany z masterem co przypiął się do słówka które nomen omen może znaleźć zastosowanie i w tym przypadku (tak, producent tego czegoś w najlepszym razie nazwał to oryginałem, w najgorszym wciskał jako replikę, są tego całe strony i nomenklatura ta uległa wypaczeniu ze wzgledu na fejki). Czołem!

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Prośba o ocenę autentyczności ...

 

na jednym z serwisów ogłoszeniowych znalazłem taką ofertę zegarka Breitling Transocean Chronograph.

 

Czy to oryginał? Cena to ok 5300

(sprzedający ma tylko oryginalne pudełko do niego ale brak papierów)

 

post-106281-0-75380900-1535975193_thumb.jpg

 

post-106281-0-79018300-1535975205_thumb.jpg

 

post-106281-0-73998500-1535975211_thumb.jpg

 

post-106281-0-60792100-1535975216_thumb.jpg

 

post-106281-0-25798300-1535975221_thumb.jpg

 

post-106281-0-87349500-1535975228_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to oryginalny Breitling z okolic (jak wyczytałem w internecie) 2000 roku. Jego cena nie jest raczej zbytnio atrakcyjna, zważywszy, że ma mechanizm kwarcowy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.