Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

AP vs VC vs IWC

  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy, wczoraj podczas gaworzenia na pw. z Darkiem (zegarkiem) o naszych kolejnych planach zegarkowych, Darek wpadł na świetny pomysł żeby zrobić ankiete, bo ciężko jest mu się zdecydować wybierając tak zacny zegarek. A że mnie dwa razy prosić nie trzeba, to oto i ona :rolleyes: A więc koledzy i koleżanki, pomagamy wybrać zegarek. Bardzo proszę o fachowe wypowiedzi, zapewne Darek będzie wdzięczny za każdą pomoc. Uprzejmię wszystkich pozdrawiam, w imieniu moim i Darka. Dziękuję, Michał.

 

25821945.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

18961054.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

iwceo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, moje zdanie już znasz :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko AP. Overseas to jeden z najbrzydszych stylistycznie zegarków na globie, a IWC też raczej średni. Przy RO nie mają szans u mnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP, zjada konkurencje na śniadanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu nie ma wyboru. RO i tylko RO. VC mają jak dla mnie koszmarną stylistykę, za to IWC niebrzydki, ale nie można go porównywać z AP. To jednak różnica klas. "Charyzma" i pozycja RO są tu jak dla mnie niezagrożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybrałbym AP. Doskonałość w każdym mikrometrze, choć 15400 jest według mnie jeszcze ładniejszy (brak symbolu manufaktury na godzinie 12 i data w kolorze tarczy)

 

VC z kolei jest najmniej atrakcyjny z całej trójki - niestety, zegarek jest przeładowany nawiązaniami do symbolu marki czyli krzyża maltańskiego, kompletnie do mnie nie przemawia. Inżynier jest ładny, i trzeba przyznać że tarczę oraz wskazówki ma znacznie ciekawsze niż AP, jednak zawsze mam wrażenie że to tylko tańszy substytut RO.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć 15400 jest według mnie jeszcze ładniejszy

I niestety sporo droższy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy paskudne. A koronka AP to już w ogóle... wygląda jak nakrętka. Ciekawe jak mocno można ją dokręcić... kluczem rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo mojej miłośći do IWC wybieram AP :rolleyes: ten zegarek to legenda. W kolekcji obowiązkowy zegarek :lol:


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legenda, legendą, ale nie mogę się w nim zakochać. Nie trafia do mnie i nic na to nie poradzę. Z tych trzech pozostaje Inżynier, chociaż też mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP. Vacheron nie jest moze jakis szkaradny, ale piekny tyz nie jest :rolleyes: Inge w tym zestawieniu przegrywa. Pytanie do czego ma byc ten zegarek, bo o ile AP i VC sa funkcjonalnie zblizone (casual/garnitur) to ten Inge jest po prostu sportowy.

 

Ps: tez chyba wole RO 15400, tylko ta cena...brrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Michał za ankietę.

Dziękuję też wszystkim ,którzy głosują i się dzielą swoimi spostrzeżeniami i oceną.

 

Uzupełnię tylko

 

Audemars Piguet Royal Oak

Średnica beż koronki 40 mm choć i źródła podają 39mm

WR 50m

Liczba kamieni 40

Rezerwa chodu 60 godz.

Tył szkło

 

Vacheron Constantin Overseas

Średnica beż koronki 42,5 mm

WR 150m

Liczba kamieni 36

Rezerwa chodu 40 godz.

Tył pełny dekiel

 

IWC Big Ingenieur

Średnica beż koronki 45,5mm

WR 100m

Liczba kamieni 44

Rezerwa chodu 7 dni

Tył szkło

 

 

Prawdę napisawszy nie spodziewałem się ,że takie będą wyniki.

Przy okazji zapytam .

Kto ma w Warszawie AP RO ,tak aby można było przymierzyć ?

Będę wdzięczny.

Boję się trochę ,że może być za mały.

Z drugiej jednak strony jak Michał ma rolka 40mm i mu nie przeszkadza,a Irek ma większy nadgarstek i był zadowolony ,

to chyba nie będzie tak źle ,ale wolałbym się upewnić.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na AP bo w tym gronie niema konkurencji.

IWC, Vecheron - mocno przecietne, wrecz slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak strony jak Michał ma rolka 40mm i mu nie przeszkadza,a Irek ma większy nadgarstek i był zadowolony ,

to chyba nie będzie tak źle ,ale wolałbym się upewnić.

Mało tego, to jeszcze teraz inne zegarki wydają mi się za duże :rolleyes:

 

Darek, nie ma zegarkow za małych, są tylko za duże - teraz już to wiem. Nie przejmuj się rozmiarem, co nie znaczy, żebys nie mierzył, bo to obowiązkowo. Tak jak Ci pisałem na pw. - np. brany przez Ciebie pod uwagę Inżynier, kiedy go mierzyłem był już za duży, przytłaczał mi nadgarstek. Na dłuższą mete jest to uciążliwe.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, w Wa-wie AP znajdziesz w Hermitage Boutique :P

 

Patrzę na tę ankietę i stwierdzam, że brakuje tu jeszcze tylko jednego konkurenta... Breguet Marine II, ciekawe jakby wtedy głosy się rozdzieliły? :rolleyes:

 

Klikam oczywiście na AP, będzie Ci pasował, poza tym, reszta to przecież zegarki stworzone właśnie z racji AP- chyba lepiej brać pierwowzór, czyż nie? :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, w Wa-wie AP znajdziesz w Hermitage Boutique :P

 

Patrzę na tę ankietę i stwierdzam, że brakuje tu jeszcze tylko jednego konkurenta... Breguet Marine II, ciekawe jakby wtedy głosy się rozdzieliły? :rolleyes:

 

Klikam oczywiście na AP, będzie Ci pasował, poza tym, reszta to przecież zegarki stworzone właśnie z racji AP- chyba lepiej brać pierwowzór, czyż nie? :lol:

 

 

Marcin

 

Dzięki Marcin,już nie mają 15300 w Hermitage.Czekają na 15400

 

Breguet Marine II do mnie nie przemawia.

 

Chyba będzie zrobić tak jak piszesz,trza będzie brać pierwowzór,co robić :)

 

p.s. chyba przymierzę Hublot'a 40mm aby mieć porównanie :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku a myslales moze o GP a dokladnie cos z serii Laureato?

Wygladaja bardzo podobnie do AP albo odwrotnie AP sa podobne do GP :rolleyes:

http://www.girard-perregaux.ch/collection/collection-en.aspx?type=1&id=6

Całkiem ciekawe te modele GP- choć to oczywiście kwestia gustu.

W środku dobre, własne werki... tylko jeśli już, to warto pamiętać, że w przypadku GP trzymanie ceny to czyta abstrakcja. Druga sprawa, że przecież nie tylko w sklepach można dostać te zegarki.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniewko- dziękuję za propozycje i za link.

Właśnie przejrzałem ofertę.

LAUREATO który mi się podoba jest na baterie :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

A to brałeś pod uwagę? :rolleyes:

 

1008-PatekAquanaut1-420.jpg?width=600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pasiadaczy AP RO : ile ten zegarek ma lug to lug? Czy ktoś mógłby dokładnie to zmierzyć?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP albo Patek który już się pojawił ale chyba jendak AP

Vacheron po prostu nie wygląda tak dobrze a IWC moim zdaniem może przy pozostałych nie istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wybór jest dość oczywisty - RO


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał się zastanawiać to AP miałby takiego konkurenta (cena trochę też inna):

 

5800x.jpg

 

W tym wypadku sam nie wiem co bym zrobił :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to brałeś pod uwagę? :rolleyes:

 

Pataka oglądałem na spotkaniu nieoficjalnym w Lolku .

Trochę mały mi się wydawał Średnica 34 x 41 mm

Dzięki

 

Edyt: znalazłem większego 40mm tylko cena 22 tys.zł większa od AP RO :lol:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.