Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

nie kupiłbym za tyle ekspresu.. praktycznie w kazdym jest to samo.. róznią sie minimalnie kiedy cena jest nie adekwatna do tego co sie dostaje.. ale coz sie dziwic, kawa to dobro luksusowe to i za ekspres trzeba skasowac odpowiednio


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem mogę rozszerzyc budzet np do 2k ... ważne żeby był mały i bezawaryjny.

 

Mysle ze minęły już czasy kiedy kawa była dobrem luksusowym....


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caffe prego to forum maniaków kawowych:-)Tam znajdziesz sporo wiadomości.Jestem też tam zarejestrowany.

 dzieki - poszukam tam


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku używam Siemens TE506209RW - jestem baaardzo zadowolony - jest w miarę mały, ustawny, pracuje bez zarzutu. Pojemnik na wodę 2.1 litra starcza na 4 maks. 5 kaw (sporo wody idzie na proces płukania po każdej kawie - taki pomysł Siemensa żeby zawsze było czysto i świeży napar). Młynek ceramiczny, przyzwoicie mieli (ustawiana grubość mielenia). Mogę polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też prawie od dwóch lat użytkuję Siemensa EQ5 Macchiato Plus i złego słowa nie powiem. Szwagier ma De'longhi z podobnej półki Siemens go bije. W miarę cichy robi super Macchiato pełny automat dla leniwych. Minusy tacka się szybko rysuje, ale to chyba we wszystkich i czarny piano trzeba delikatnie myć.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już jest - wybór padł na DeLongi

 

Teraz zaczęła sie zabawa z ustawieniem mielenia młyna i ilości kawy

 

Caffe prego - bardzo pomocne forum w tym temacie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z automatu nie zrobisz takiej kawy jak z prawdziwego ekspresu np.

ec2pbdc240.png

 

 

Da się pod warunkiem że wyposażysz się w expres do kawy a nie zabawkę. https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/ekspresy-do-kawy   Dystrybucja http://www.jura-ekspresy.pl/?gclid=CNKXotjB47gCFQJd3godmhUAgw

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centurio przecie to to samo co u innych, grzałka, pompka, młynek i procek.. Na elektrodzie chłopaki za 300zł robią lepsze  maszyny niż to co tu pokazujesz.


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centurio przecie to to samo co u innych, grzałka, pompka, młynek i procek.. Na elektrodzie chłopaki za 300zł robią lepsze maszyny niż to co tu pokazujesz.

 

Kolego, tak czytam sobie forum i widzę, ze w prawie kazdym temacie masz wiele ciekawego do napisania. Jak na zlosc wlasciwie zawsze masz inne zdanie niz inni :) to fajnie, ze masz swoja opinie, ale cos mi zaczynasz pachniec trollem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USERNAME,Centurio ,moja propozycja,napijcie się razem wódki i zdajcie relacje z "pogadanki" ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pod warunkiem że wyposażysz się w expres do kawy a nie zabawkę. https://pl.jura.com/pl/produkty-do-zastosowan-domowych/ekspresy-do-kawy   Dystrybucja http://www.jura-ekspresy.pl/?gclid=CNKXotjB47gCFQJd3godmhUAgw

Nie wiem, ale watpie. Ja od kilku lat mam w domu Siemensa EQ 7PLUS i jest bezawaryjny, ale to jest wlasnie zabawka do robienia napojow mlecznych. Espresso mnie nie satysfakcjonuje wiec pije na miescie z prawdziwego ekspresu kolbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Espresso mnie nie satysfakcjonuje wiec pije na miescie z prawdziwego ekspresu kolbowego.

Jakoś nie jestem przekonany że siemens produkuje ekspresy do kawy, stawiam że zlecają produkcję z nalepką Siemens.

Przerobiłem już parę ekspresów i większości to takie zlecane produkcje bez realnej możliwości zrobienia kawy.  

Odkąd kupiłem Jurę wiem że piję espresso :-)  

Konkretnie wybrałem ten model http://www.jura-ekspresy.pl/jura_ena9_one_touch.php

 

Kawałek historii ze strony Jury

Jura Od 1931 roku szwajcarska firma JURA Elektroapparate AG rozwijała innowacyjne i ekskluzywne urządzenia do użytku domowego.

Jako pionier w branży automatycznych ekspresów do kawy JURA od połowy lat 80-tych jest głównym graczem w sektorze urządzeń AGD. Aktualnie firma wykorzystuje swoje doświadczenie i know-how, rozwijając półprofesjonalne urządzenia dla biur i sektora gastronomicznego.
Tradycyjna szwajcarska marka osiągnęła globalny zasięg. Siedziba firmy znajduje się w Niederbuchsiten, w Szwajcarii. 
Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centurio nie wiem jaki masz interes ,że tak reklamujesz te Jure /nie ujmując firmie/ mam lepszy expres niż ten co pokazałeś

i mam i dobrą kolbę  i choć byś nie wiem co tu wypisywał

to nigdy nie zrobisz z automatu takiej kawy jak z dobrej kolby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to nigdy nie zrobisz z automatu takiej kawy jak z dobrej kolby

Zapraszam do mnie na kawkę :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centurio daj fotkę jak ekspres taki wygląda od środka, jakie podzespoły są tam użyte.


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuję obecnie La Brasiliana Marfisa Arabica i chyba wciąż się jej uczę przy ustawieniu młynka na dość drobne mielenie (krążki ładne wypadają :) ) kawa ma bardzo fajny mocniejszy migdałowy posmak, ale w sumie szału nie ma...wczesniej używałem kolby i automat to inna bajka

 

następna w kolejce już czeka Mokito Bianco 100% Arabica

 

Panowie a co Wy pijacie? (o kawie oczywiście myślę :D )


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popijam znaną wszystkim Lavazzę (złotą, czerwoną), a zaopatruję się na Allegro, jest sporo taniej niż w tradycyjnych sklepach. Nie za bardzo lubię eksperymentować z różnymi kawami, Lavazza jak na razie nie nudzi mi się, ale jeśli ktoś poleci jego zdaniem lepszą kawę (w podobnej lub niższej cenie), to może się skuszę :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popijam znaną wszystkim Lavazzę (złotą, czerwoną), a zaopatruję się na Allegro, jest sporo taniej niż w tradycyjnych sklepach. Nie za bardzo lubię eksperymentować z różnymi kawami, Lavazza jak na razie nie nudzi mi się, ale jeśli ktoś poleci jego zdaniem lepszą kawę (w podobnej lub niższej cenie), to może się skuszę :)

 

To ze mną jest podobnie i również kupuję ją na allegro.

 

Chętnie bym spróbował czegoś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Aktualnie R-ESPRESSO z Gwatemali.Ale tylko z kolby bo do automatu to jej szkoda.Sneer regulacja młynka w tańszych automatach to fikcja.Tak samo one nie nadają się do dobrego espresso niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat to inna bajka niestety...

 

..i jak mi się baaaardzo chce...w weekend...to wyciągam kolbe z szafy i zaczyna się zabawa.. :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pijam czerwoną lavazzę mieloną w moim młynku.Czy ktoś z was kiedykolwiek testował dripa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.