Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pijam czerwoną lavazzę mieloną w moim młynku.Czy ktoś z was kiedykolwiek testował dripa?

Mam wiekowe melity porcelanowe różnych wielkości :) świetna kawa z nich wychodzi


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Kopi luwak – Wikipedia, wolna encyklopedia

W Polsce też już dostępna-filiżanka około 100złoty..... :)

U źródła kosztuje ok. 500 USD za kg.

Na kawie nie znam się, ale to piłem, dość nietypowy smak, bardzo delikaty.

Ale ja profan jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skusilem sie na Blue Mountain ze zrodla i nie docenilem. Najbardziej szanuje i lubie kawe z czarnej Afryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawę zmawiam zawsze w sklepie Kawy włoskie. Nigdy nie przyszła stara. Piję zawsze mieszankę z robustą teraz Manuela  Sublime.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swiezo palona kawe z palarni w Warszawie.

Kawa palona na zamowienie w malych ilosciach. Duzy wybor 100% arabik z calego swiata.

Mozna zamowic na www.goodcoffee.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuję obecnie La Brasiliana Marfisa Arabica i chyba wciąż się jej uczę przy ustawieniu młynka na dość drobne mielenie (krążki ładne wypadają :) ) kawa ma bardzo fajny mocniejszy migdałowy posmak, ale w sumie szału nie ma...wczesniej używałem kolby i automat to inna bajka

 

następna w kolejce już czeka Mokito Bianco 100% Arabica

 

Panowie a co Wy pijacie? (o kawie oczywiście myślę :D )

Znalazłem ustawienia na dość drobnym mieleniu... Kawa wychodzi świetna

Polecam


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od 4,5 roku La Pavoni Domus Bar, przez ten czas tylko raz wysłałem na serwis przegląd i wymiana jakiejś uszczelki (na gwarancji). Poprostu bezawaryjny, w sumie nie ma co się w nim zepsuć, przełączniki jak żuku i jeden manometr ;), cały wykonany chyba z kwasówki (nowy model ma już nowocześniejsze przyciski).

Kawy próbowałem różne Cellini, Illy, new york caffe i inne ale ostatecznie najwięcej pijam hausbrandt Academia. Unikam kaw pakowanych (palonych) w Niemczech z uwagi na smaki, są często kwaśno-gorzkie mają z reguły niskie ceny 50-60 zł, ale w moim odczuciu kosztem jakości (trudno uzyskać odpowiednie ciśnienie) i smaku.

P.S. Przy zakupie sugerowałem się forum caffeprego, początkowo miał być saeco, jeśli miałbym kupować ekspress automatyczny do 3 tys. to wybrałbym model Jura C5.

Na marginesie LaPavoni to ekspres z duszą, pierwsze "masowe" kawiarniane ekspresy zostały przez nich wprowadzone w USA, jeden z nich "wystąpił" w Ojcu Chrzestnym, trzy egzemplarze znalazły miejsce w Muzeum New York Modern Art.

6ymyma8a.jpg

Edytowane przez Uasica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Dla kaw świeżo palonych. We Wrocławiu pali kawiarnia Złota Borówka, bardzo przyzwoite ceny za pachnącą kawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić:

 

Ekspresu używam automatycznego Siemensa EQ5, kawy kupuję zazwyczaj arabiki z domieszką dobrej jakości robusty, dla creamy, body i posmaku czekolady. 100% arabiki są dla mnie zbyt delikatne, z nutami kwaskowatymi zamiast czekoladowymi.

Chociaż ciemno palona IZZO GOLD ze względu na mocne palenie smak ma bardziej przypominający mieszanki niż delikatne 100% arabiki. Ważne, aby robusta była wysokiej jakości, a nie np. wietnamska, która jest składnikiem kaw marketowych.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!
Odgrzewam temat, Michał i co wybrałeś?

Sam powoli zastanawiam się nad ekspresem....

Pytanie nr. dwa,Czy faktycznie "trzeba" wydać 3000zł by mieć dobry ekspres.?

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrudż

Mam troche wiedzy z serwisu. Szerokim łukiem omijać Krups. Ja w kwestii automatów z doświadczenia polecam wyźsze modele Jura i WMF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Krupsa nie myślałem, zastanawiałem się nad Jurą,kolbowym LaPavoni,może Siemens,Bosch.?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrudż

Moja " wiedza" ma sie przyzwoicie do rzeczywistości jedynie w automatach. Te które wymieniłem to znacznie powyżej 3000 zł. Choć zdarza mi sie pić u kolegi w biurze z Saeco odea gio za 1200 zł i jest, przy użyciu tych samych ziaren, ktòre pijam w domu, zadziwiająco dobra kawka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Odgrzewam temat

Mój automatyczny ekspres do kawy już zaczyna zdychać i się przygotowuje na kupna nowego. Dotychczas miałem Krups i przez 10lat bezproblemowo robił bardzo dobra kawę.

Teraz mamy fajne Jury, Longhi itd...

Czy możecie jakiś z doświadczenia polecać i jak tak, to dlaczego?

 

Dziekuje & pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nivonę 855 kupiłem i jest ok.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy chcesz pozostać przy automacie czy też wykazać się własną pomysłowością i tym razem zainteresować się kolbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Kolba jest fajna sprawa i mam z tym do czynienia ale w domu wole

mieć coś co jest szybkę, nie wymaga dużego ajwaj i robi po prostu dobrą kawę, na ile

to możliwe i nie jest za bardzo zawodne. Bocznym pozytywnym efektem jest na pewno, osiągalny serwis i wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nivona jest ok. Ewentualnie siemens albo delonghi przy niższym budżecie

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Siemens TE 506209 RW 3 rok śmiga 2500 kaw na liczniku żadnej usterki, jedynie tacka szybko się rysuje i czarne piano wykończenie.

Sent from my RM-821_eu_poland_360 using Tapatalk

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz min. sześć lat Jura (chyba Ena 7) parzy kawę. Z czystym sumieniem mogę polecić. Żadnych problemów, a kawa bardzo dobra.

 

Ps. Teraz sobie przypomniałem, że jednak miałem jeden problem. Jak córka miała tak z 3 lata to pocięła wężyk do mleka na kawałeczki i zrobiła z tych kawałków wagoniki do pociągu...

 

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaggia Classic trochę tandetna w wykonaniu, ale kawa w porównaniu z wcześniejszą budżetową kolbą DeLonghi zdecydowanie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy chwali swoje ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - wymienione tu WMF, Jura, wyższe Nivony to wśród automatów wierchuszka. Zepsuć się może wszystko - ale te wymienione to sprzęt wyższej ligi. Jura i WMF szczególnie. WMF działają dobrze i po 20 000 kaw. Nivona daje 3 lata gwarancji i 10 000 kaw. To coś znaczy. A smak kawy - ci producenci dbają by był maksymalnie dobry jak na automat. To wszystko nie znaczy, że Bosch czy de Longhi lub inne Saeco zaraz się popsują, lub robią paskudny płyn. 

Pytacie co kto poleca. Awi chwali Krupsa - a ktoś go definitywnie odradzał. Jak też kiedyś byłem w serwisie bo uszkodziłem włącznik w starym ekspresie Saeco - i tam w rozmowie odradzano mi szczególnie Krupsa. A Awiemu dobrze działał. Narzekań na kawę i sprawność WMF i Jury nie słyszałem. Nivona produkuje także jako Liebherr. Są jakieś konotacje w Jura (ta sama fabryka)  i Miele. Ja mam zbyt krótko by wypowiedzieć się na temat niezawodności - ale możliwości i smak są na dobrym dla mnie poziomie. Z kolby lepsza trochę - ale nie mam czasu na zabawę w parzenie. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już kolejny chyba 4 rok pracuje nivona z serii 770 i jest super.Kawę robi ok. Zastanawiałem się nad kolbą ale po przemysleniu wybrałem opcję jeden guzik, względy praktyczne przeważyły. A na kawę z kolby to chodzę do kafejki.

Ale jak wcześniej było pisane wybierał bym coś z nivony lub jury.

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.