Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

popytaj Barnaby, na pewno coś Ci doradzi w zakładanym przez Ciebie budżecie, poczytaj forum :)

 

http://caffeprego.pl/phpBB3/viewforum.php?f=29&sid=3105a05453104fcf0eb60c2d0bee818a

 

 

nivony 850 mam w firmie i chodzą dużo i non stop bez problemu, rodzicom kopiłem na gwiazdkę Siemensa eq7 jeśli dobrze pamiętam z rozszerzona gwarancja (genialnie spienia), a w domu mam jakiegoś prostego delonghi z wyjmowanym zaparzaczem (ważna rzecz bo wtedy dobrze i dokładnie się czyści)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje wam wszystkim za opinie i pomysły. Prawda jest że Krups nie zawiódł, ale to ekspres który został zakupiony 2004. Może owszem tak być że przez kolejne lata jakość marki się pogorszyła...albo żywotność...porównywalne do starych i nowych silników tej samej marki samochodów. Z krupsem miałem tylko jeden problem, tworzony przeze mnie, kiedy w momencie bezmyślności wlałem wodę do młynka z kawą (takie samo wyglądające pojemniki). Ale udało sie ratować. WMF znam zawodowo..świetne maszyny. Jura ma również mój brat i przy robieniu dobrej kawy nawet ładnie wygląda. Ostatni czytałem o maszynie Melitta CI, która wygrała wszelkie testy...ale nie kojarzy mi się sklep gdzie prowadzą tę markę, aczkolwiek się też jeszcze świadomo za nią nie rozglądałem.

Coś czuje że to znów taki temat który będzie przeze mnie prześwietlony przez następne 2-3 tygodnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Minął kolejny rok,a ja bez ekspresu. Robię kolejna próbę.

Co myślicie o z Bosch-a w jest model TES50621RW lub z Siemensa z serii EQ5 - TE506209RW lub z serii EQ7 TE712201RW. Ewentualnie LaPavoni...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam już spory kawałek czasu tego Siemensa - jestem zadowolony. Ale podstawa to dobra kawa - kupuje w http://www.caffegaleria.pl/ - to firma z Krakowa więc masz pod ręką. Mają bardzo dobry wybór kaw. Co do ekspresu to trzeba go raz na miesiąc dokładnie czyścić zgodnie z instrukcją (moduł zaparzacza) ale to nie jest wielki problem - tylko pamiętać trzeba o posmarowaniu uszczelnień smarem który dają w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Nivony CafeRomantica seria 7, to mój pierwszy ekspres. Jak na razie ogarniam obsługę i daję radę. Troszkę upierdliwe jest ciągłe żądane ekspresu aby go wyczyścić. Wygląda to nie raz tak, że przed zaparzeniem kawy płuczemy, po zaparzeniu kawy płuczemy i potem, przy kolejnej kawie jest to samo. Tłumaczę sobie to tym, że chociaż zawsze mam dobrą kawę bo z czystego ekspresu. Używam go dopiero 1-szy miesiąc, zobaczymy co będzie dalej. Jak do tej pory, to polecam!


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Czy może ktoś słyszał coś na temat ekspresów marki BROK?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecili Ci juz tyle dobrych ekspresow ze teraz tylko wybrac ten ktory wpadnie w oko i na zakupy. Ja ze swojej strony polecam Jure swietna kawa (mocna) i malo awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już na liczniku od lipca 1500 kawek. Nivona na prawdę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jura i Nivona chyba w tym zestawieniu w automatach chyba cieszą się najlepszymi opiniami. 

  Ja ze swojej strony polecam Jure swietna kawa (mocna) i malo awaryjny.

Moc kawy to raczej o odmiany ziaren zależy nie od expresu.

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saeco Incanto a Jura Impressa kawa z jednej paczki a mocniejsza z Jury. Uzywam obydwu i b.lubie mocna kawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Klamka zapadła,dziś kupiłem ekspres Jura C55.

 

Pytanko,czy ktoś miał doświadczenia z tym ekspresem?

Jak dobrze wyregulować mielenie kawy? Lepiej jak młynek mieli grubiej czy cienko? (próbowałem ustawiać pokrętło,bez pracy młynka co jest błędem :-( )


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dogrzewam, ale mam pytanie a nie chcę zakładać nowego wątku. Czy te takie domowe ekspresy do kawy sprawdzą się w przypadku małych kawiarnii sprzedających około 40-50 kaw dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dogrzewam, ale mam pytanie a nie chcę zakładać nowego wątku. Czy te takie domowe ekspresy do kawy sprawdzą się w przypadku małych kawiarnii sprzedających około 40-50 kaw dziennie?

 

ja mam ekspres jura ena 3 już kilka dobrych lat. żadnych problemów, tylko standardowe prace konserwacyjne, czyszczenie/odkamienianie.

myślę, że z ilością 40 -50 kaw dziennie by sobie poradził (pytanie ile czasu, na nie ciężko mi odpowiedzieć)

Uporczywe było dla mnie spienianie mleka. mam również przystawkę z wężykiem wkładanym do mleka do robienia latte macchiato. to jest jakieś rozwiązanie.

jednak ja wolę kawę z gorącym mlekiem, nie tyle z pianą, dlatego zainwestowałem w zewnętrzny podgrzewacz mleka.

takie rozwiązanie jest super.

 

ekspres nie ma problemu żeby jednorazowo przygotować 5-8 kaw dla gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jeden. Ekspresy do użytku domowego jeśli kupujesz je na firmę automatycznie tracą gwarancję ;) Sama prowadzę swoją niewielka kawiarnię i chciałam na początku kupić sobie ekspres marki Jura ale nie mogłam bo wiedziałam,że automatycznie stracę gwarancję.... 

Zerknij sobie tutaj: http://multigastro.pl/category/ekspresy-kolbowe- masz spory wybór ekspresów kolbowych do profesjonalnych kawiarni. Szkoda,że nie napisałeś tutaj ile mniej wiecej możesz przeznaczyć kasy na taki ekspres to łatwiej byłoby Ci doradzić konkretny model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmf. 18000 kaw w 4 lata i tylko przeglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jak już się temat nawinął to też się podepnę z pytaniem. Mianowicie mam od 3 lat ekspres Bosch, jakiś tam do zabudowy, kodu nie pamiętam. Wszystko spoko, był odpowiednio drogi ;), ma wszystkie potrzebne bajery, jednak jest jedno ale. Mianowicie ja uwielbiam małe espresso machito, ale takie które stawia na nogi. We Włoszech nie ma problemu o takie. W Polsce w sieciówkach nie dają aż tak mocnej a małych kawiarni nie ma w łatwo dostępnych np marketach by na szybko wjechać autem na kawę. Ostatnio zgłębiłem problem i porównywałem wielkości tych pojemników do których mieli się kawę, które przykłada się do końcówki ciśnieniowej. One są najróżniejsze, ale tak wielkich jak we Włoszech u nas nie widziałem :) Wracając do mojego ekspresu. W tym elemencie zaparzającym miejsca na zmieloną kawę jest niewiele. Powiedział bym jakieś dwie czubate łyżeczki, może kapkę mniej. Przez to moja poranna kawa robi się w 4 mieleniach, bo ustawiam najmocniejsze espresso (dwa mielenia) i do tego podwójne :) Lekko frustrujące bo trwa to i trwa. Moja teściowa ma jakiś tam prosty ekspres Simensa, manualny, i on ma już kapkę większy ten pojemnik. Kawa lepsza, mocniejsza.

Pytanie - czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiego ekspresu poszukać by robił przysłowiową "siekierę" i żeby jednak sam mielił kawę i automatycznie ją zaparzał...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowal bym 'dla mocy' w odmianę' kawy-jesli to mieszanka to większa ilość Robusty nad Arabicą zwiększa 'moc'

Robusta zawiera więcej kofeiny.( arabica 0,8%- 1,4%,robusta 1,7-4 %)

Choć Robusta jest mniej 'szlachetną' kawą oczywiście.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej mieszanki, choć nie ukrywam, że reszta domowników i gości krzywi się bo wolą łagodne odmiany Arabica. Ostatnio kupiłem jakąś Kimbo Intenso. Muszę się też przejść do salonu i przetestować kawę z innego egzemplarza mojego ekspresu bo może to on jest skopany... Albo wrócę do parzonki, ale te fusy - bleee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszasz to jakoś czy 100% robusta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automacie nie da się zrobić takiej kawy o jakiej piszesz. Ja też taką piję, w domu mam Siemensa i nie ma mowy. Prawdziwe espresso, które czesze to tylko z kolby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszasz to jakoś czy 100% robusta?

 

Tylko ta.

W automacie nie da się zrobić takiej kawy o jakiej piszesz. Ja też taką piję, w domu mam Siemensa i nie ma mowy. Prawdziwe espresso, które czesze to tylko z kolby

Nie bez racji jest to co piszesz,ale jesli chodzi o moc to zawsze gatunkiem kawy można podciągnąć .

Dobra,idę kawę zrobić :)

post-48316-0-87394000-1449597959_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno, tylko zbyt dobra kawa do automatu to jest jej marnowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno, tylko zbyt dobra kawa do automatu to jest jej marnowanie ;)

Zobacz wyzej :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.