Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz wyzej :)

Włoski zaparzacz parowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Z racji gabarytów 'odpalany w większości przy wiekszej ilosci gości.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam kawę z takiego ale obecnie problem jest błahy - mam indukcję :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 10lat zwykłą kolbę+oddzielnie młynek z regulacją grubości mielenia.. Troszkę zabawy rano ale dla kogoś kto lubi kawę to powinna być przyjemność. Lepszej kawy nyż z kolby nie napijesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam kawę z takiego ale obecnie problem jest błahy - mam indukcję :D

kup sobie włoską kawiarkę do indukcji i problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to zaleźy od budżetu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się że od ekspresu ważniejszy jest młynek :)

ale to jak z zegarkami, można temat rozwijać w nieskończoność...

co do samych ekspresów to albo z ASCASO, dosc popularny jest Rancilio Silvia

Edytowane przez vinzento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Delonghi a jak pierwsza liga to La Pavoni albo ASCASO

nawet jak kupisz Delonghi to starczy na średniej klasy młynek w budżecie 1000-1100zł

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie włoską kawiarkę do indukcji i problem z głowy

kup sobie włoską kawiarkę do indukcji i problem z głowy

Nie spotkałem nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Szczerze - byłem przekonany że nie ma więc odpuściłem szukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon - ja mam LaPavoni od jakiś 8 lat i nic się nie dzieje, także polecam z czystym sumieniem. Zainwestuj w dobry, cichy młynek z możliwością ustawiania grubości mielenia ziarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zabrałem do pracy kilka lat temu i mało używam, ale od 15 lat mam delonghi. Jest bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Jura (chociaż tu ceny są spore).

 

jeśli chodzi o kolbowe to za mną chodził ekspres La Pavoni.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekspresy kolbowe, to oczywiście najważniejszy jest młynek i tutaj nie ma co oszczędzać, najlepiej  kupić raz a dobrze. (+,- 2500)

Potem ekspres i trening w zaparzaniu kawy, po pół roku ćwiczeń kawa powinna być całkiem niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą kawiarką na indukcji nie jest tak różowo, kuchenki indukcyjne grzeją dziwnie, jakby pulsacyjne chcą utrzymywać stałą temperaturę, miałem okazję w gościach widzieć, kawa "rzygała" z niej paskudnie, przegrzana skwaśniała, ble, ale nie żebym jednak zniechęcał od razu, pewnie zależy to od konkretnej kuchenki, zresztą na elektrycznej zwykłej płycie u rodziny jest nieco podobnie, a u kolegi ładnie wychodzi, kawiarka na gazie to cudo, na prądzie bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mojego syna działa bez problemu tylko używa kawiarki Baletti

ale wg mnie jeśli ma odpowiednią średnice dno i użyto odpowiedniej stali to nic nie będzie się złego działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten drugi i polecam go z czystym sumieniem. Różnica w cenie to automatyka, w La Pavoni musisz ręcznie ustawiać wszystko ale mi to nie przeszkadza. Ten La Pavoni jest głośniejszym młynkiem, ja szykuję się do zmiany bo przy 2 dzieci budzę je o 7 rano :)

Mój Tata ma podobny młynek do Twojej pierwszej propozycji, jest super cichy, szybki i ma automatyczne dozowanie ale pytanie czy jest to Tobie potrzebne. Moim (i Taty również) zdaniem ta sama kawa wychodzi tak samo dobra jak pije ją u mnie czy u siebie w domu. Bardzo ważne jest też odpowiednie "ubicie" kawy w kolbie no i dobór odpowiedniej dla Ciebie kawy. Wszystko przychodzi z czasem ale to fajna przygoda. Ja wkrótce będę sprzedawał mój młynek więc jeśli chcesz brać pod uwagę używkę odezwij się na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w wielkości żaren, im większe , tym szybciej (uogólniając) . Dozownik do domu nie jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialetti brikka

 

chyba pierwsza w historii modyfikacja kawiarki z dodatkowym "zaworkiem", daje nieco większe ciśnienie, świetny efekt, łatwiej powtarzalna i jeżeli wierzyć kolesiowi z termometrami to zapewnia dobre warunki parzenia z woda od zimna nagrzewaną:

http://www.home-barista.com/brewing/secrets-of-moka-pot-how-to-video-t30707.html

a zalewanie kawiarki wrzątkiem to dla mnie jakaś pomyłka, wierzę w legendy, że kiedyś ktoś się nie poparzył :]

 

sam używam od dość dawna i jestem bardzo zadowolony,

 

tylko zwrócę uwagę, że występuje tylko w wersjach na 2 i 4, wiem też, że wiele osób kupuje duże kawiarki, żeby sobie zaparzyć kubek, przy brice raczej krążysz w okolicach espresso lungo. No i jak ktoś tak robi to pliss niech se sprawi reduktor (czyli mniejsze, płytsze sitko na kawę) bo jak nie nasypiesz kawy do pełna na sitku, to wychodzi bleee ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego kwasu do aluminium, czyścisz tylko i wyłącznie woda i szmatką i naprawdę więcej nie trzeba, o ile jej nie przyjarasz :) z aluminium jest generalnie tak, że jest trujące, ale jak zawsze chodzi o ilość, wiesz, w tonie węgla jest parę gramów uranu, a jakoś palacze akurat na to najmniej narzekają.

 

Nie uszkodzone aluminium użyte w kawiarkach uważane jest za całkowicie bezpieczne i nie chodzi tu o uszkodzenia mechaniczne w postaci spadła i się pogięła, niefajne związki uwalniają się głównie w kontakcie z właśnie kwasami, dlatego nie używamy żadnych środków myjących. Absolutnie żadnej zmywarki, kawiarka tylko do wyrzucenia się nadaje.

 

Warto jeszcze zwrócić na jeden aspekt psucia się kawiarki, po umyciu wycieraj ją do sucha, zostawianie w niej wody, do wyschnięcia, powoduje że na swój sposób "rdzewieje" a to również nie jest dobre. Nie jest to duży problem, bo wycieranie jest podstawową metodą usuwania z niej osadu z kawy, moje doświadczenie jest takie, ze nie przeszkadza to, jak kawiarka przestygnie opłukuję ją z grubsza, 10 sekund z suchą ścierką i git.

 

ino żebyś nie wpadł na pomysł, ze tyle z nią problemów, że nie warto, ooo nie, zdecydowanie warto, aluminiowe są najwygodniejsze w robieniu kawy, szybko się grzeją i szybko studzą, przede wszystkim szybciej kończy się ekstrakcja po zgaszeniu płomienia, a długo bekająca kawiarka tylko psuje smak.

 

Przerobiłem trochę kawiarek, najgorszy był noname z biedronki, kawa się w tym nie chciała robić, najlepiej wykonane są chyba gat-y, aktualnie aluminiowa brikka u mnie się sprawdza cudnie.

 

no i na koniec niepodważalny plus aluminiowej klasycznej kawiarki, jest kultowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałem i ja, zachęcony. Niestety miałem niefart. Najpierw czekałem 2 tygodnie zamiast kilku dni, bo okazało się, że akurat kawa się skończyła i trzeba poczekać, aż do nich dotrze transport. Jak już przyszła, okazało się, że kawa jest zwietrzała i właściwie i zapach i smak jest zatęchły. Niefart i tyle, ale do sklepu się zraziłem na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.