Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje poużywać i pobawić się sam nie posiadam , to dobry gadżet  na wyjazd , kawa wychodzi z niego niezła 

prosty w obsłudze i w myciu

gdy by nie to ,że mam dwa ekspresy + kawiarkę może bym sobie kupił

ale baba by mnie z domu z tym wygnała :-) /sama pije fusiastą  :lol: /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żona chce, żebym kupił jej w prezencie: DeLonghi EC 680.R

 

Przy wyborze (ciśnieniowy, kolba) prawdopodobnie głównie sugerowała się wyglądem i rozmiarem. Chętnie spełnię jej życzenie, ale rad byłbym poznać Waszą opinię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jej młynek kup  :P  tylko dobry  /bedzie ze dwa razy droższy od ekspresu :P  :lol:  :lol:  :lol: /

kupiłem sobie jednak na wyjazdy taki  :) 2ikb3up.jpg

i jest super tylko  długo stygnie

Po za tym baby to kawe żłopią ale jakość ma dla nich drugorzędne znaczenie

mam kolbę i klasyczny z młynkiem a ona i tak pije zalewane fusy , qwa syf jak ja to mogłem kiedyś pić :lol:

Z lenistwa kolba poszła do szafy a ja cały czas używam gaggi :)  za dużo celebracji i mycia było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, to klepnę ten upatrzony, bo rozumiem, że jakiejś tragedii nie będzie. Z mlynkiem się wstrzymam, zobaczę, czy ekspres będzie w użyciu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy co będzie w użyciu? Wcześniej wstać i włączyć ekspres żeby się nagrzał, zmielić odpowiednio kawę, wsypać do kolby, odpowiednio ubić tamperem, założyć kolbę, poczekać na odpowiedni moment i ruszyć z robieniem kawy, nie, nie filiżanka do pełna. Ma być odpowiednia ilość kawy w odpowiednim czasie. Potem mleko, wypadało by spienić. A nie jest to takie łatwe jak by się wydawało ;) Gdy kubeczek zaczyna parzyć to przerywamy spienianie i albo mamy spienione albo gorące mleko :P Miłej zabawy z rana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy co będzie w użyciu? Wcześniej wstać i włączyć ekspres żeby się nagrzał, zmielić odpowiednio kawę, wsypać do kolby, odpowiednio ubić tamperem, założyć kolbę, poczekać na odpowiedni moment i ruszyć z robieniem kawy, nie, nie filiżanka do pełna. Ma być odpowiednia ilość kawy w odpowiednim czasie. Potem mleko, wypadało by spienić. A nie jest to takie łatwe jak by się wydawało ;) Gdy kubeczek zaczyna parzyć to przerywamy spienianie i albo mamy spienione albo gorące mleko :P Miłej zabawy z rana :)

Dla tego wolę automat 

zapewne ten czerwony Delonghi szybko zostanie meblem kuchennym :P  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy co będzie w użyciu? ...

No ekspres. Bo widzisz, ja pijam dwie kawy dziennie, ale tylko w pracy (ekspres ciśnieniowy, kolba). W domu piję tylko piwo. ;):P

 

Żona natomiast do tej pory piła rozpuszczalną, ale chce się przerzucić i stąd zapotrzebowanie na ekspres. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona chce, żebym kupił jej w prezencie: DeLonghi EC 680.R

 

Przy wyborze (ciśnieniowy, kolba) prawdopodobnie głównie sugerowała się wyglądem i rozmiarem. Chętnie spełnię jej życzenie, ale rad byłbym poznać Waszą opinię. :)

 

Mam wersje srebrna tego ekspresu.

Rzeczywiscie jest maly. To wada i zaleta - nie da sie ustawic 2 duzych szklanek obok siebie. Tylko dwie szklaneczki do espresso.

Za to na blacie zajmuje malo miejsca.

Espresso robi dobre, choc standardowo leje za duzo wody, ale da sie to przeprogramowac. 

 

Spenianie mleka - moim zdaniem spieniacz ma zbyt mala moc. Pianke ubije niezla ale kremowego mleka nie da sie uzyskac.

 

Podsumowujac: Design super, Espresso dobre, spieniacz sredni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam wersje srebrna tego ekspresu.

Rzeczywiscie jest maly. To wada i zaleta - nie da sie ustawic 2 duzych szklanek obok siebie. Tylko dwie szklaneczki do espresso.

Za to na blacie zajmuje malo miejsca.

Espresso robi dobre, choc standardowo leje za duzo wody, ale da sie to przeprogramowac. 

 

Spenianie mleka - moim zdaniem spieniacz ma zbyt mala moc. Pianke ubije niezla ale kremowego mleka nie da sie uzyskac.

 

Podsumowujac: Design super, Espresso dobre, spieniacz sredni.

O! Dzięki! Nie ma, jak opinia użytkownika. Znając preferencje mojej małżonki (design stawia na pierwszym miejscu, a co do kawy, to chyba nie jest wybredna ;)  ), to wydaje mi się, że tak jak pisze seiken, będzie ładny gadżet, który czasem odpali, jak psiapsiółki wpadną. ;):D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, sam rok temu stałem przed dylematem jaki ekspres.

Po roku,mogę Ci powiedzieć,że ekspres z kolbą jest dobry dla tych, co "bawią" się kawą i ją "kochają". Nie mam ekspresu z kolbą, z jednej strony żałuję ( bo nie mogę się "szkolić") z drugiej strony cieszę się, bo szybciej robi się kawę z ekspresu automatycznego.

 

Jeśli wolno coś zaproponować, to ja nie kupowałbym ekspresu bez młynka. Po drugie,jeśli macie sporo osób, które piją kawę lub goście to odradzam kolbę,zbyt długo czasu schodzi na zrobieniu kawy. Jeśli pijecie kawę z spienionym mlekiem, to sprawdź dyszę,raz by była mocna a dwa by miała długi wylot. ( no że chyb spienia automatycznie)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za głos i radę. Ekspres będzie uzytkowała tylko moja żona. Chciała ten, to jej kupię. Już mi się nie chce teraz negocjować. ;)

Klepnę, jak tylko bąbel pójdzie spać. Dzięki Koledzy za dyskusje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Saeco Minuto-niedrogi,prosty w obsłudze,ceramiczny(choć trochę głośny)młynek,można ustawić dwa kubki obok siebie,spieniacz manualny,łatwy do czyszczenia.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę by ekspres miał młynek, dla mnie to minus


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te delonghi to lipa. Młynek najlepiej oddzielny, w tej klasie wbudowane to kiepścizna. Termoblok jest gorszy niż bojler, sitka Crema to lipa, podobnie ta dysza do spieniania. IMO najniższa półka, która da się komfortowo obsługiwać i da dobrą kawę bez gimnastyki to:

Gaggia (najlepiej Classic ale jak nie ma to jakaś bez dotykowego panelu)

Młynek Graef CM70

Ziarna nie starsze niż 2 miesiące, które mają przynajmniej 80% arabiki i kosztują powyżej 80zł

 

Tanie kolby DeLonghi to jednorazówki- nieopłacalna naprawa po gwarancji.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już za to nie mam sił na swoje badziewie z Boscha. Sprzedałbym ale nie chcę nikomu takiego gówna pchać. Mam model TCC78K751. Już na dzień dobry jak go kupiliśmy w 2011 to w młynku była śruba i szlag trafił młynek. Wymieniony został oczywiście nie na gwarancji bo Bosch miał w d*pie to że to ich śrubka i że wypadła z mocowania młynka. Zwalili na monterów i heja - 300zł młynek. No sru - niestety kawy to za długo nie porobiło. Od początku była lura, jakaś taka wodnista kawa. Miałem okazję pić u znajomych kawę z tego ekspresu i kupiłem go bo była ekstra. U mnie natomiast była do bani. W 2012r zmienili jednostkę zaparzającą bo dwa razy reklamowałem. Ponoć była wada konstrukcyjna. Po czym dalej kawa była gówniana. Ekspres nigdy nie wypluł suchej "tabletki" po kawie. Zawsze do pojemnika leci kupa i to w rzadkiej postaci. Jutro znów zawożę to badziewie do serwisu i ni chu chu nie odbiorę aż nie będzie porządnie wyciskało naparu ze zmielonej kawy. Dodam, że niezależnie jak bym ustawił stopień mielenia kawy tak zawsze mieli tak samo.

Fotki by pokazać w czym problem:

 

WP_20160315_17_32_46_Pro.jpg

WP_20160315_17_37_42_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiej "qpy" nie widziałem , zawsze wyjdzie lura bo kawa nie ubita 

wywal i tyle odżałuj kup Jure albo Gaggie , bo to szkoda kawy marnować

moja 10 letnia gaggia robi ładne twarde krążki

i przez 10 lat zero problemów fakt ,że robi tylko 2 kawy dziennie w dni wolne 2x tyle

28ri7fs.jpg

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jakby ktoś chciał to przytulić za 2 tys i się z tym pobawić to oddał bym od razu. Dodam, że nowy 5,5 tys :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To expres do zabudowy wiec nie łatwo go będzie sprzedać

wg mnie na złom jest blok zaparzający i pewnie był nie sprawny od początku 

Tak sobie jeszcze pomyslałem abyś sprawdził uszczelke na tłoku w bloku zaparzajacym

ja wymieniam co 500 kaw 

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta uszczelka?

to ta pomarańćzowa?

 

WP_20160315_17_37_34_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona ma powiedzmy 1mm luzu góra dół. Za co ona odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to aby uszczelnić tłok w trakcie przeciskania wody przez kawe , jak jest nieszczelna to leca "qpy" i zbiera sie wiecej wody na tacce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, muszę poszukać gdzieś takiej. Jest serwis Boscha niedaleko mnie to może będą mieć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.