Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz dobrego fachowca to polecam Barnabe z forum Caffeprego.pl ale on zwykle jest zawalony robotą więc terminy długie.

 

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

EC 680.R przyszedł dwa dni temu. Żona zadowolona, robi sobie kawę. Opinia Kolegi hylu potwierdza się, przynajmniej na ile mogę powiedzieć po tak krótkim czasie użytkowania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem najtańszą szwajcarską Nivonę pół roku temu. Od tamtej pory nie pijam kaw na mieście ani w restauracjach, bo prawie zawsze wydają się być lury przy tym, co wychodzi w domu. Więc mógłbym powiedzieć, że inwestycja się zwraca. Niestety dopiero od niedawna, jak mi serce zaczęło protestować na więcej niż trzy takie kawy dziennie. A było w wolne dni i siedem;)

No więc jak serce zaczęło mi walić mocniej i częściej niż wcześniej, zszedłem do dwóch. Serce spokojne,a i ekspres się zwraca, bo, jak na początku pisałem, nie płacę na mieście:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

miłego użytkowania! :)

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem najtańszą szwajcarską Nivonę pół roku temu. Od tamtej pory nie pijam kaw na mieście ani w restauracjach, bo prawie zawsze wydają się być lury przy tym, co wychodzi w domu. Więc mógłbym powiedzieć, że inwestycja się zwraca. Niestety dopiero od niedawna, jak mi serce zaczęło protestować na więcej niż trzy takie kawy dziennie. A było w wolne dni i siedem;)

No więc jak serce zaczęło mi walić mocniej i częściej niż wcześniej, zszedłem do dwóch. Serce spokojne,a i ekspres się zwraca, bo, jak na początku pisałem, nie płacę na mieście:)))

Ja też polecam szwajcara ale ja zdecydowałem się na Jurę.

Po czterech latach nie mam żadnych zastrzeżeń, jednakże używam tylko oryginalnych produktów Jura  do czyszczenia i odkamieniania.

Dla rozważających zakup ekspresu polecam przemyśleć też czy kupić droższej firmy  z mniejszą ilością funkcji czy tańszej za to z większą ilością dostępnych kaw z automatu.

Ja na początku bawiłem się z robieniem cappuccino czy latte (ręcznie spieniane mleko itp) i żałowałem że nie kupiłem wszystkomającego kombajnu ale po dość krótkim czasie zapominałem o tym i teraz cieszę się posiadaniem bezawaryjnego urządzenia i nie latam co pół roku do serwisu - a naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem jakąś kawę z mlekiem a jak sobie przypomnę to czyszczenie i smród jak kiedyś po imprezie zapomniało się wyczyścić.....

Pozdrawiam wszystkich kawoszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, muszę poszukać gdzieś takiej. Jest serwis Boscha niedaleko mnie to może będą mieć na miejscu.

I jak naprawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam szwajcara ale ja zdecydowałem się na Jurę.

Po czterech latach nie mam żadnych zastrzeżeń, jednakże używam tylko oryginalnych produktów Jura  do czyszczenia i odkamieniania.

Dla rozważających zakup ekspresu polecam przemyśleć też czy kupić droższej firmy  z mniejszą ilością funkcji czy tańszej za to z większą ilością dostępnych kaw z automatu.

Ja na początku bawiłem się z robieniem cappuccino czy latte (ręcznie spieniane mleko itp) i żałowałem że nie kupiłem wszystkomającego kombajnu ale po dość krótkim czasie zapominałem o tym i teraz cieszę się posiadaniem bezawaryjnego urządzenia i nie latam co pół roku do serwisu - a naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem jakąś kawę z mlekiem a jak sobie przypomnę to czyszczenie i smród jak kiedyś po imprezie zapomniało się wyczyścić.....

Pozdrawiam wszystkich kawoszy.

 

Z tego co wyczytałem wiele elementów Jura i Nivona to to samo. To chyba 2 marki a jeden kapitał. Co do mleka - Novony "ssają" wprost z kartonu/butelki - więc jedyne bieżące czyszczenie to automatyczne przepłukiwanie po kawie, lub serii kaw mlecznych. Najgorsze pod tym wzgędem to rozwiąania z osobnymi dedykowanymi przystawkami z mlekiem - tam trzeba to zdemontowac i od razu umyć. DeLonghi np tak ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zasysa z pojemnika ja nawet w eufori tuż po zakupie expresu zanabyłem pojemnik na mleko izolowany. Mycia co prawda mniej ale rurke i spieniacz i tzk trzeba przepłukać po każdym spienianiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak naprawione ?

Nie. Uszczelka nie pomogla. Po świętach oddam całość do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Uszczelka nie pomogla. Po świętach oddam całość do serwisu.

Ja mam Siemensa, ale jednostka zaparzajaca wydaje sie taka sama. Wczoraj zesralo sie po pieciu latach. Uszczelke wymienialem profilaktycznie dwa razy. Oddalem do serwisu z zaznaczeniem, zeby robili jak sie zamknie w 5 stowkach. Ja to olewam, bo pije tylko espresso dopio z kolby w trzech miejscach w Krakowie, ale baba pije mleczne napoje "kawowe" wiec musze chociaz sprobowac go ratowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Panie mam "problem" pytanie.

Czy mierzyliście kiedyś temperaturę jakie ma Wasze espresso w filiżance?

Z moich danych wynika,że ok.67-65 stopni Celsjusza.

Moje osiąga 55 stopni. Teraz nie wiem,czy mam zepsuty ekspres czy tak ma być? Moze da sie jakoś podnieść tą temperaturę?

Ekspres Jura C55. Ustawienia gorące espresso.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki

- automatyczny

- ciśnieniowy

- ziarnowy

- możliwie mały

ekspres do kawy moglibyście polecić? Wystarczy by robił kawę z mlekiem lub bez.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jura ena micro 90. Mam i polecam. Przed zakupem długo się zastanawiałem,używamy w domu od pół roku i się sprawdza. Wada jest tylko jedna - cena. Rekompensuje to prosta obsługa i pyszna kawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję, się pod tym, jeśli ekspres to dla mnie "tylko" Jura.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki

- automatyczny

- ciśnieniowy

- ziarnowy

- możliwie mały

ekspres do kawy moglibyście polecić? Wystarczy by robił kawę z mlekiem lub bez.

Najprostsze i sensowne jakościowo - wybrałbym Krupsa. Osobiście używam Siemensa EQ.7 Plus, ale to już nieco większa maszyna. Jakieś 4 lata bez jakichkolwiek awarii. Robi kilkanaście kaw dziennie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to pijemy Marku z tej samej machiny.Mi przechodziła trzy lata bez problemów (circa 4 tysiące kaw różnorakich), wyjąwszy samodzielną wymianę uszczelek w mechanizmie do spieniania mleka oraz w bloku zaparzającym. Niemniej nie jest w stanie zrobić takiej kawy jak dwa zbliżone cenowo modele modele Saeco, które mam w pracy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie po 5500 kaw z czego ze 4500 z mlekiem padł zaworek od spieniacza. Muszę zmienić. W Nivonie.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat by nowego nie zakładać. Padł mi ekspres i czas na nowy coo macie co polecacie budżet powiedzmy 5k. Wstępnie wybrana niby Jura E8 Piano White, ale zawsze można iść ku Nivonie lub Melicie.....


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jura. Ja mam Siemensa EQ coś tam. I nigdy więcej. Czekam aż  się skończy definitywnie i będzie Jura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Siemensa eq ileś. 8 lat. Teraz dopiero wymieniłem zaparzacz za 250 zł. Chodzi jak ta lala. Także mogę polecić. Kosztował chyba nie tak znowu dużo. Kawy robi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaparzacz padł 2 tyg. przed końcem gwarancji. Po wymianie chodził jako tako, teraz znów nie spienia mleka i leje wodę do pojemnika na fusy, a czasami pod ekspresem stoi brudna woda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby działa ale kawa to jakieś siki bez smaku. Ma coś z 8-9 lat i kilkadzisiąt tysięcy kaw przebiegu.
W porównaniu z ekspresem z pracy jakiś chińczyk pod firmy z mojego to lura.....


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię temat by nowego nie zakładać. Padł mi ekspres i czas na nowy coo macie co polecacie budżet powiedzmy 5k. Wstępnie wybrana niby Jura E8 Piano White, ale zawsze można iść ku Nivonie lub Melicie.....

bierz Jurę - będziesz zadowolony;
przerobiłem kilka sztuk (Krups, Siemens, DeLonghi, Saeco) i smakowo, to co wypływa z Jury jest najlepsze. Do tego Jura wydaje się być pancerna;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.