Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HaveFun

@Mistrz17 Jesli Jura to podstawowe pytanie czy kawy białe czy czarne? Jesli czarne to E6 jeśli białe model wyżej lub Ena8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości czarna czasami pianka. W wyborze jak to u kobiety dużą rolę odgrywa wygląd dlatego wstępnie wybrany Jura e8 piano White.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
57 minut temu, Mistrz17 napisał:

W większości czarna czasami pianka. W wyborze jak to u kobiety dużą rolę odgrywa wygląd dlatego wstępnie wybrany Jura e8 piano White.

 

Na tym kanale są fajne porównania modeli JURA E8 vs ENA8

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jura WE8. W ciągu dwóch lat przygotował 15300 filiżanek kawy - bardzo smacznych. W tym czasie miał tylko jedną drobną awarię.

20201019_124101-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, teraz doczytałem, o jakim budżecie jest mowa. Ten kosztował  5,6k netto.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei moge z czystym sumieniem polecić siemens Eq 6

Ja z kolei moge z czystym sumieniem polecić siemensa Eq 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 22:23, Mistrz17 napisał:

Odkopię temat by nowego nie zakładać. Padł mi ekspres i czas na nowy coo macie co polecacie budżet powiedzmy 5k. Wstępnie wybrana niby Jura E8 Piano White, ale zawsze można iść ku Nivonie lub Melicie.....

Nivona, o której pisałem post nad Twoim dziś ma nabite 15 000 kaw i działa w najlepsze. 

Proponowane Jury to świetne ekspresy, ale maja dyskwalifikującą wadę. Dla mnie bez sensu jest plujka mleka obok, a nie w centralnym dozowniku........ Skoro godzę się na automat, to ma zrobić wszystko od a do z po naciśnięciu 1 przycisku i podstawieniu filiżanki w jedno miejsce. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zaczynam brać to pod uwagę.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat uzywam Saeco Xelsis.
Nic sie nie wydarzylo przez ten czas. Wykorzystywany codziennie min. 2-3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adi napisał:

Nivona, o której pisałem post nad Twoim dziś ma nabite 15 000 kaw i działa w najlepsze. 

Proponowane Jury to świetne ekspresy, ale maja dyskwalifikującą wadę. Dla mnie bez sensu jest plujka mleka obok, a nie w centralnym dozowniku........ Skoro godzę się na automat, to ma zrobić wszystko od a do z po naciśnięciu 1 przycisku i podstawieniu filiżanki w jedno miejsce. 

Jura zaproponowana przeze mnie tak ma - jeden przycisk robi wszystko w jednym ustawieniu filiżanki.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To którędy leci spienione mleko? Nie tym "dzyndzlem" z boku do którego dochodzi wężyk z pojemnika?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawego dozownika idzie spienione mleko, a następnie z tego samego dozownika dolewa kawę.

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, a kiedy kawa bez mleka to z centralnego? Rozumiem. Nie wiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adi napisał:

Aa, a kiedy kawa bez mleka to z centralnego? Rozumiem. Nie wiedziałem. 

Dokładnie tak :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie. Na placu boju zostają dwa E8 Piano White i MELITTA Barista TS Smart F86
Choć wizualnie kobieta chyba weźmie znając życie Jurę. Szkoda tylko że nie ma wyjmowanego zaparzać za.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak 


A najlepiej i tak mieszać mleko z programem espresso lub podwójnym espresso z większą ilością wody :-) bo wtedy ekspres używa tzw. PEP i czuć różnicę w smaku w porównaniu do pozostałych programów kawowych.
https://us.jura.com/en/about-jura/coffeebreak-das-magazin/pep




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, radekzaj napisał:

 


A najlepiej i tak mieszać mleko z programem espresso lub podwójnym espresso z większą ilością wody 🙂 bo wtedy ekspres używa tzw. PEP i czuć różnicę w smaku w porównaniu do pozostałych programów kawowych.
https://us.jura.com/en/about-jura/coffeebreak-das-magazin/pep

 

 

Ja tam samodzielnie potrafię ustawić tylko czarną lub biała kawę. Wszelkie tajemnice ekstrawagancji; espresso, podwójne espresso, late, cappuccino i inne wykwintne miksy kawowe zna pani sekretarka ;)   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam samodzielnie potrafię ustawić tylko czarną lub biała kawę. Wszelkie tajemnice ekstrawagancji; espresso, podwójne espresso, late, cappuccino i inne wykwintne miksy kawowe zna pani sekretarka    
Hehe, ja nie mam w domu sekretarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować w pracy różne ekspresy, od Saeco, przez Delonghi, Siemens po Jurę.

Saeco - nie było żadnych awarii, kawa znośna

Delonghi - również bezawaryjnie, kawa mi nie smakowała

Siemens - awaryjny, kawa dobra

Jura - klasa sama w sobie, kawa b. dobra

 

W ub roku stanąłem przed dylematem, który ekspres wybrać dla siebie.

Wahałem się między Nivoną a Jurą. Postawiłem na pierwszą markę. Nie żałuję i polecam.

Możliwość programowania różnych kaw, intensywności etc. Działa bezawaryjnie. 


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Jure E6 od tego gościa z kanału na YT który był tu podlinkowany kilka postów temu. Jestem bardzo zadowolony z ekspresu i kawy jaką robi. Dodatkowo dokupiłem moduł Bluetooth który pozwala sterować ekspresem z aplikacji. Daje to kilka nowych możliwości np. własne kompozycje proporcji mielonej kawy, ilości wody, mleka czy odpalenie ekspresu zdalnie. Ogólnie po zmianie z Siemensa EQ9 jest lepsza kawa i mniej zabawy z utrzymaniem ekspresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, radekzaj napisał:

 


A najlepiej i tak mieszać mleko z programem espresso lub podwójnym espresso z większą ilością wody 🙂 bo wtedy ekspres używa tzw. PEP i czuć różnicę w smaku w porównaniu do pozostałych programów kawowych.
https://us.jura.com/en/about-jura/coffeebreak-das-magazin/pep



 

 

No i właśnie tak robę, więc w Jura trzeba by znów filiżankę przesunąć bo espresso poleci z centralnego dozownika. Reasumując to jednak moim zdanie wszystko co wlatuje do filiżanki powinno lecieć z jednego dozownika, inaczej bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Jurze trochę przeszkadza brak wyjmowanego bloku co zwiększa koszty użytkowania. Chyba zmienię kurs na model z wyjmowanym blokiem Nivona 841 np


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dwóch latach odwiedziłem kilkadziesiąt restauracji i w żadnej nie mieli lepszej kawy niż u mnie w domu.

 

SAECO LIRIKA OTC + kawa ze Sklepu Kolonialnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.