Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,mam ekspres Saeco.

Młynek miele (w sensie obraca się),lecz kawa nie dochodzi  do reszty ekspresu i nie zaparza się.

Jeśli wsypię sypaną i ustawię odpowiednią opcję to się zaparzy,

Blok wyczyściłem,wymyłem.

Mam oddac do serwisu czy może to coś banalnego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skius napisał:

Panowie ,mam ekspres Saeco.

Młynek miele (w sensie obraca się),lecz kawa nie dochodzi  do reszty ekspresu i nie zaparza się.

Jeśli wsypię sypaną i ustawię odpowiednią opcję to się zaparzy,

Blok wyczyściłem,wymyłem.

Mam oddac do serwisu czy może to coś banalnego?

 

Jedyne co może być banalne to zapchane sitko zaparzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest nie tak z tymi siemensami eq? Mam w pracy i kawa jest ok. Dodam, że w domu mam kolbowy Ascaso więc mam porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście 2 tyg przed upływem gwarancji przestał spieniać mleko i zamiast suchych "tabletek" w zbiorniku na fusy było błoto. Po wymianie zaparzacza jakiś czas było ok i za jakiś czas powrót do złych nawyków. Do tego doszło, że woda stała pod ekspresem na blacie. Teraz sam wymieniłem zaparzacz, tabletki suche ale woda pod spodem znów się pojawia. No i odnoszę wrażenie, że temp kawy jest za niska mimo ustawień wysokich. Ekspres ma jakieś 5 tys +- kaw. Newer egein  zimens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok grzania wody zakamienił się dlatego masz te problemy. Pogoń go a nie udręczaj się. Tyle dobrej kawy marnujesz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozebrałem ,przeczyściłem sitko.

Niestety przy składaniu ze spręzynki wypadła taka mała ceramiczna kuleczka i jak to zwykle bywa już się nie znalazła.

Chyba cały moduł trzeba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 22:25, Mistrz17 napisał:

Ja wybrałem E8 od Jury i czekam tylko jak mi się kwarantanna skończy i jadę przetestować. Szkoda że nie ma nigdzie modelu z edycji 2020 w Polsce choć w EU już normalnie można kupić. Jednak co tu się dziwić - Polska.

Jura e8 touch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem E8 ,ale nie dotyk. Czas pokaże

 Jedno mnie teraz drażni ciut głośny.

IMG_20201109_192714.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Siemensie wszystkie są ciche..

Ja jeszcze do końca roku ciągnę na EQ5, a potem Jura J6 Piano White. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam. Zabrakło mi ziaren i muszę kupić coś marketowego żeby wystarczyło na weekend. Mk cafe, może Segardeedo? Poleci ktoś jakąś kawę o w miare niskiej kwasowości do capu? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lavazza Crema e Aroma. Przez długi czas piłem tę kawę, zanim zakosztowałem kaw z lokalnej palarni i daje radę :)

Za to unikałbym Melitty. Mam niemiłe wspomnienia. Kiedyś kupiłem zachęcony przez panią sprzedawczynię w sklepie, że niby taka super. Nie pamiętam, co to dokładnie za kawa była, ale ziarna były tak "zjarane", że na przemiale, który nie powodował przelatywania wody przez sitko w tempie Niagary, mój młynek poddawał się, bo nie miał siły kręcić ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Maciek napisał, też polecam Lavazza Crema Aroma, w hurtowniach schodzi w naprawdę dużych ilościach, a i cena jest przystępna ok. 40-50zł/1kg.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie crema aroma jest za słaba. Z Segafrego zielona, czyli 100% arabika daje rade. Poza tym kimbo arabica, nawet dallmayer złoty nie jest taki zły, a do kupienia ostatnio w dobrych pieniądzach w biedronkach lub dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Waszych propozycji przy następnej okazji! :)

 

Aktualnie jestem uratowany bo zostałem obdarowany ponizsza kawą. Całkiem niezła! 

IMG_20201115_084852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mandaryn44 napisał:

A która crema e aroma, bo jak patrzę na alle to chyba jest kilka rodzajów. Może też spróbuję.

 

Ja pisałem  o tej najbardziej klasycznej, w brązowym/beżowym opakowaniu: https://www.lavazzacoffee.pl/pl/kawa/kawa-ziarnista/crema-aroma.html. Cena na Allegro około 40-50 PLN/kg. W Biedronce jest podobnie wyglądająca Lavazza Crema e Gusto, jednak znacznie bardziej czuć w smaku robustę, Crema e Aroma przyjemniejsza moim zdaniem, pomimo że lubię robustę w składzie mieszanki. Próbowałem również innych rodzajów ziaren od Lavazzy i w zasadzie wszystkie poza Qualita Rossa mi podchodziły.

 

Z wspomnianych powyżej przez kolegę @tolor kaw, Kimbo i Dallmayra lubię z mokki lub frencza, z kolby wolę jednak Lavazzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbujcie taniej kawy Planteur z Intermarche. Tania jak barszcz i mi smakuje. Czasem kupuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem jeszcze kupić jura e8, a już byłem bliski, w MM w Niemczech maja dobra cenę 4180 zł.

ale wpadł mi w oko Sage SES880, można kupić za ok 4 tys zł.

ktos używa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po latach katowania siemensa szarpnąłem się na Jura J6 Piano White. Kawa bardzo dobra. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dawno temu zrezygnowałem z ekspresu do kawy, ostatnim był jakiś Siemens i nawróciłem się na zwykły ekspres gazowy "Bialetkę" Bialetti w stali nierdzewnej. Kawa bez dodatków w sam raz a przy tym mało celebrowania.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu od czterech lat stoi Jura F9. Mam porównanie do Siemensa, który stoi w pracy. Jura znacznie lepiej radzi sobie ze zrobieniem dobrej kawy. Ściągałem z Niemiec - cena około 55-60% ceny w MM. Nie żałuję, warto było. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens może robić znośną kawę, ale wykańcza mnie koniecznością wymieniania uszczelek w bloku zaparzającym, spieniaczu mleka, smarowaniu ich w międzyczasie  i innymi fochami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie saeco incanto.Denerwuje mnie duża ilość zakamarków w zbiorniku na odpady .Ciężko się to czyści.Poprzednio miałem szwajcarski ekspres kolbowy.Kawa wydaje mi się że dużo lepsza była z niego,ale żona woli automat.

Edytowane przez ekskalibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.