Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

DeLonghi robi raczej niezłe maszyny, bez konieczności smarowania i innych ceregieli. Konkretnie chodzi mi o model Autentica. Prosty w obsłudze, prosty w czyszczeniu, jednym przyciskiem robi espresso doppio, ma łatwą regulację mocy kawy. Nie wygląda może tak efektownie jak np. Jura ale na tym mi nie zależało. No i jest dość mały (np. pojemnik na wodę), co może przeszkadzać.

Nie mam żadnych krytycznych uwag do jego funkcjonowania, nie korzystałem jeszcze z serwisu DeLonghi ale wiem, że sieć serwisowa jest dość duża a większość modeli jest "serwisowalna".

 

Kupiłem go kilka lat temu, po tym jak Nespresso (ten na kapsułki, prosto od George'a Clooney'a :-) się skutecznie zepsuł.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant, miałem to samo😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegi odnośnie DeLonghi, 8 rok u mnie w kuchni Primadonna XS robi kawę co rano, zależało mi na najmniejszym i najwęższym modelu jaki był na rynku i taki kupiłem. Zero problemów, łatwe odkamienianie i czyszczenie i bardzo dobra kawa. Specjalnie spojrzałem do dzisiaj zrobił 12291 kaw i 8203 napojów mlecznych 😁 do tego zużył 2799 litrów wody i 70 razy był odkamieniany ot taka ciekawostka. Dobry włoski produkt jeszcze wtedy na pewno wyprodukowany w Italii nie wiem czy tak jest w dalszym ciągu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własne wymieniłem starą Nivonę, na nową Nivonę. Stara działa ale pójdzie do imprezowni w piwnicy, a nowa jest jak stara. Dobra. Robi to co poprzednia, wygląda niemal tak samo tyle, że wyświetlacz kolorowy i młynek  super cichy. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podekscytowany moim nowym zakupem :) po wielu latach czajenia się na ekspres kupiłem Jurę Ena 4 nordic white. Na razie stoi w kartonie i czeka na przeprowadzkę. Już nie mogę doczekać się pierwszej kawy :) narazie tylko tupię wokół kartonu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od grudnia lata Jura E8 złego słowa niepowiem.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam małego "kolbowca" DeLonghi.

Zastanawiam się na kupnem "automatu" z młynkiem( koniecznie), ALE musi być najmniejsz z najmniejszych..

 Znacie takowy?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz ekspresu, który jest relatywnie wąski to zerknij na DeLonghi Autentica (szerokość 19,5 cm).

https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/autentica-etam-29510b?gclid=EAIaIQobChMIw5LylbaG8gIVA3YYCh0yeQQwEAAYAiAAEgJC7PD_BwE

Z tego, co pamiętam to również Nivona i Saeco mają w swojej ofercie dość małe/wąskie ekspresy.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem drogą kupna Jurę E8, Czekałem, czekałem i po promocjach wyniosła mnie 3780 PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników kawy jak ja , mam podstawowy ekspres ciśnieniowy do kawy marki Philips HD8650, który tylko robi espresso , chyba już 5 rok go posiadam , zero problemów z nim , natomiast pytanie jest : czy kupując Jura ENA4 będę miał lepsze smakowo espresso ? czy ktoś z kolegów porównywał smak espresso Jury z innymi markami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze ulubione kawy do ekspresów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam z tych palarni, mają zestaw startowy od którego można zacząć.

IMG_20210302_151538~2.jpg

IMG_20210408_201114~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, satanic napisał(-a):

Polecam z tych palarni, mają zestaw startowy od którego można zacząć.

 

IMG_20210408_201114~2.jpg

Górna prawa paczka - ziarna połykane a następnie wydalane przez goryle. :lol: Z tego co pamiętam, jest taka kawa Kopi Luwak pochodząca z Azji, także wysrywana przez łaskuna - ponoć najdroższa na świecie. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś program o tej kawie, zwierzak wybiera ponoć najlepsze ziarna, zjada otoczkę, a reszty nie trawi, dlatego zbierają i robią kasę.

Mario dawaj na Targi Piwa dziś u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, satanic napisał(-a):

Oglądałem kiedyś program o tej kawie, zwierzak wybiera ponoć najlepsze ziarna, zjada otoczkę, a reszty nie trawi, dlatego zbierają i robią kasę.

Mario dawaj na Targi Piwa dziś u ciebie.

A co, będziesz/jesteś w Poznaniu?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A co, będziesz/jesteś w Poznaniu?

 

Tak będę specjalnie jadę tak pewne ok. 18 myślę zlądować na targach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, satanic napisał(-a):

 

Tak będę specjalnie jadę tak pewne ok. 18 myślę zlądować na targach.

Zostajesz do jutra?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro krótko bo z dzieciakami na Maltę jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2021 o 12:45, Zolw napisał(-a):

Jestem podekscytowany moim nowym zakupem :) po wielu latach czajenia się na ekspres kupiłem Jurę Ena 4 nordic white. Na razie stoi w kartonie i czeka na przeprowadzkę. Już nie mogę doczekać się pierwszej kawy :) narazie tylko tupię wokół kartonu :D

bardzo jestem ciekaw Twojej opinii na temat tego urządzenia , proszę daj znać czy czujesz różnicę pijąc tą samą kawę robioną w tym urządzeniu w porównaniu do innego ?

 

co do kawy nie ma jednoznacznej receptury , każdy musi dobrać kawy w zależności od swojego podniebienia , jak po kilku latach poszukiwań już znalazłem : Hausbrandt Superbar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Siemensa EQ coś tam na taką Jurę. S nie był zły, ale już miał trochę przebiegu, parę razy był też na leczeniu. Sam też wymieniłem zaparzacz i uszczelki. Ponadto wkurzało mnie to okresowe wyjmowanie, rozbieranie i dogłębne mycie zaparzacza. 

Cechy Jury:

+ ładny, w miarę cichy, łatwe czyszczenie

- drogi w cholerę 

A czy kawa lepsza? Hmmm. Stara ma frajdę bo tam bawi się jakimiś mlecznymi majonezami😁. Ja to prosty jestem więc wybieram między kawą a... kawą😁. No może czasami jeszcze, jak to mówią w Polsce Wsch - eKspreso🤣🤣

DSC_0009.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamkniętymi oczami zdjęcie zrobiłeś? ;) 🤣🤣🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jurę, ale nie widzę w nim nic nadzwyczajnego. Kupiłem bo miał się nie psuć. Popsuł się najszybciej z kilku które przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi napisał(-a):

Z zamkniętymi oczami zdjęcie zrobiłeś? ;) 🤣🤣🤣😂

A fakt. Ryj wyskoczyl😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Można sobie smartfonem pewnie ustawić i żonie niespodziankę zrobił.
Ja mam od 10 lat siemensa. Zrobił ogrom kaw. Fakt trzeba myć. Zaparzacz wymieniłem. Ale kawę robi dobrą. Jednak najlepsza jest z zaparzarki do mokki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.