Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zastanawiam się czy kawa Dallmayr Crema d’Oro Intensa będzie ok do ekspresu automatycznego (Jura Ena 4). Nie chodzi mi czy będzie smakować dobrze... Naczytałem się o lepkości ziaren, olejkach, innych pierdołach i zdurniałem 😕 boję się zepsuć mój pierwszy ekspres :) ewentualnie jakie kawy są Waszymi ulubionymi.

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Zolw said:

Koledzy zastanawiam się czy kawa Dallmayr Crema d’Oro Intensa będzie ok do ekspresu automatycznego (Jura Ena 4). Nie chodzi mi czy będzie smakować dobrze... Naczytałem się o lepkości ziaren, olejkach, innych pierdołach i zdurniałem 😕 boję się zepsuć mój pierwszy ekspres :) ewentualnie jakie kawy są Waszymi ulubionymi.

 

 

Ja zwykle kupuję Lavazze, różne mieszanki robusty i arabiki. Stosowałem ją przez chyba 8 lat w ekspresie automatycznym deLonghi i teraz kolbowym Sage i nie widzę problemów. A od święta sypię do młynka dobrą arabikę z małej uprawy w Gwatemali - jest przepaść smakowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dramatyzować z tym Dallmayrem? Młynek się nie zaklei a ekspres nie wyleci w powietrze? :) chciałbym jutro odpalić ekspres ale nie przygotowałem kawy :) czasami internet to zło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dramatyzował. Używam w domu ekspresu od wielu lat i doświadczenie mi mówi, że największe zło to twarda woda i brak odkamieniania co najmniej raz na miesiąc/dwa. Nawet jak masz filtr wody to warto zaopatrzyć się w tabletki/płyn do odkamieniania (najlepiej polecany przez producenta) i używać go regularnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy zastanawiam się czy kawa Dallmayr Crema d’Oro Intensa będzie ok do ekspresu automatycznego (Jura Ena 4). Nie chodzi mi czy będzie smakować dobrze... Naczytałem się o lepkości ziaren, olejkach, innych pierdołach i zdurniałem  boję się zepsuć mój pierwszy ekspres  ewentualnie jakie kawy są Waszymi ulubionymi.

Szkoda że kolega nie z Kielc. Lokalna palarnia nie używa oleju lub bardzo mało. Widać że użyta kawa z kolby dużo łatwej opuszcza sitko niż kawy z marketów. Niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.

Gdzieś wspomniałem, z marketowych smakowo najbardziej nam w domu podchodzi Kimbo Gold. Tania nie jest, ale co jakiś czas w Auchan mają duże promocje.

No i zgadzam się z kolegą poprzednikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Lokalna palarnia nie używa oleju lub bardzo mało. Widać że użyta kawa z kolby dużo łatwej opuszcza sitko niż kawy z marketów. ...


Jakiego znowu oleju?

To że przepalone ziarna się świecą, to olejki w nich zawarte i one tam są i tak i tak.
Kawy aromatyzowane, no takie np o smaku ciastka bananowego czy likieru waniliowego czy tam inne durnoty, to jest psikana olejkiem, to on aromatyzuje i to on jest postrachem młynków ale to tyle co kawa może się z olejem stykać. No może jak by był jeszcze wyciek smaru z łożyska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2021 o 07:23, Krakus1 napisał(-a):

natomiast załamuje mnie różnica cen : w PL 5300zł vs DE 900-1000euro , akcesoria też wyraźnie tańsze u Helmutów 

 kupując to urządzenie w AT ,czy można dostać fakturę na działalność w PL, tak żeby wrzucić ją w koszt firm

 

A zdradzisz proszę jaki sklep w DE?


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiliśmy Jura E6 piano white. Nie mogę się już doczekać jak przyjdzie. W domu od dziesięciu lat tylko moka :) Lubię taką kawę i lubię ją robić, ale jak mam zrobić siedem kaw dla gości to mi się odechciewa.

 

Jak ktoś ma jakieś sprawdzone ziarna do zarekomendowania to proszę o podpowiedzi (najchętniej z jakieoś polskiego sklepu online). 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam i jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

 

 

3 godziny temu, MichTheOne napisał(-a):

 

 

https://gorillacoffee.pl/?gclid=Cj0KCQjwm9yJBhDTARIsABKIcGay5o7S2R7sHD4OC-OgIod3p4sZDJpk7_S9zOykmiRCXUg5IJLmwlkaAq-EEALw_wcB

https://haybcoffee.pl/

https://beardedcoffee.pl/

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jury, takie "coś". Po wpięciu w ekspres i ściągnięciu na tel aplikacji mamy wszystkie informacje o stanie filtra, odkamienianiu, czyszczeniu, ilości zrobionych kaw  itp. Mam bo jestem trochę gadżeciarz, ale czy to jest niezbędne ? 😜

PS

są czarne, niebieskie i białe. Czymś się różnią i nie każdy jest do każdego ekspresu. 

 

 

IMG_2225.thumb.jpeg.ec171adde73d8f7695cda2f37f61b813.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa a kiedyś usłyszysz w swoim fonie..:"

 

Tu Jura, nie dostaniesz dzisiaj kawy, na drzewo,,, nie czyscisz ,nie odkamieniasz to spadaj..." :)

Już wolę zwykły ekspers taki kolbowy 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Do Jury, takie "coś". Po wpięciu w ekspres i ściągnięciu na tel aplikacji mamy wszystkie informacje o stanie filtra, odkamienianiu, czyszczeniu, ilości zrobionych kaw  itp. Mam bo jestem trochę gadżeciarz, ale czy to jest niezbędne ? 😜

PS

są czarne, niebieskie i białe. Czymś się różnią i nie każdy jest do każdego ekspresu. 

 

 

IMG_2225.thumb.jpeg.ec171adde73d8f7695cda2f37f61b813.jpeg

Myślę że użyteczność będzie zależała od zasięgu , jaki ma realny zasięg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest na wi-fi wiec w ramach całej sieci działa. Inne modele są oparte o Bluetooth wiec do ok. 10 m.

Edytowane przez Lemax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lemax napisał(-a):

Ten jest na wi-fi wiec w ramach całej sieci działa

jakiej sieci ? to jest mini ruter który przesyła dane z urządzenia technologią WiFi , to nie ma nic wspólnego z Internetem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, sieci wi-fi ! Domowy ruter z którego sygnał do tv, komputera, smartfona, głośników, termostatów na grzejnikach i wielu innych rzeczy, dociera również do Jury 😜 Co do użyteczności takiego rozwiązania, zdania mogą i pewnie są podzielone. Np. możesz wcześniej zanim ekspres wyświetli info na pulpicie, sprawdzić na swoim smartfonie procent zużycia filtra, albo obejrzeć filmową instrukcję procesu czyszczenia.  Takie cuda, Panie !

 

PS

można np. przed przyjściem gości sprawdzić czy przypadkiem nasz ekspres w ramach złośliwości rzeczy martwych nie poprosi o czyszczenie podczas ich wizyty 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba mieć sieć WiFi z internetem w domu żeby działało ? 

Czy za pomocą tego urządzenia można włączyć ekspres zdalnie ,czy ew. zrobić kawę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć wi-fi nie trzeba - wtedy można to skonfigurować z telefonem jako połaczenie ad-hoc. Ale sensowniej jest jak masz normalną sieć wi-fi, po prostu jest to bardziej funkcjonalne.

 

Ja używałem wersji na BT i pracowało doskonale ale rzadko kiedy tak naprawdę było to wykorzystywane. Nowsze Jury mają większe możliwości personalizacji ustawień

więc taki gadżet ułatwia ustawianie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy wersja  z nadajnikiem wi-fi w programie zlicza omyłkowo cudze kawy w sieci. Moja zmywarka Bosch dwa razy przysłała mi na telefon komunikat o zakończonym zmywaniu, którego nie robiła. ;) 

Sprawdziłem, do Jury można zamontować albo nadajnik bt albo wi-fi.

W sobotę padł mi blisko ośmioletni ekspres Siemensa EQ7+. Zamówiłem serwis, okaże się, czy warto go na trochę jeszcze reanimować...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w temacie ekspresów automatycznych polecam kanał Tomasza Bebela na YT. Gość sprzedaje i serwisuje Jurę ale serwisuje też inne popularne marki. Można się sporo dowiedzieć co warto kupić i dlaczego. Swój ekspres kupiłem u niego i mogę polecić człowieka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem że za pomocą tego cudeńka można robić kawę zdalnie , ale nie można włączyć urządzenia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.