Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Może starsze modele miały inne system do mleka @CIESLUT, przy obecnym czyszczenie systemu mlecznego musi być zaraz po każdej kawie mlecznej , w innym przypadku awaria dyszy gwarantowana nie mówiąc o wężyku do mleka- tak miałem, a robiłem jak Ty i jeszcze z płynem dedykowanym- 

@loco50 tak powinien wyglądać zestaw akcesoriów do Jury ...cheers 

 

 

IMG20220119140009.jpg

36 minut temu, nicon napisał(-a):

Kawy mleczne jeszcze pół biedy, ale espresso z automatu po prostu nie ma możliwości popłynąć.

Uwierz mi że ma , w wyższych modelach Jury 16gram kawy/espresso oraz technologia pulsacyjna gwarantuje dobrą esencjonalność ulubionej kawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie jako poważną konkurencję dla Jury E8 biorę pod uwagę Nivone 790, której niewątpliwym atutem jest niższa o 2500pln cena…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatLove napisał(-a):

Dlatego właśnie jako poważną konkurencję dla Jury E8 biorę pod uwagę Nivone 790, której niewątpliwym atutem jest niższa o 2500pln cena…

Mam i polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las...

Ilość namielenia kawy-Jura: 5-16g, Nivona: 7-11g

 

Różnica spora zarówno w maksymalnej ilości, jak i w samych widełkach ilościowych.

 

Teraz kolejna kwestia-czy Nivona robi tylko mleczną pianę, jak E8, czy również gorące mleko, jak wyższe modele Jury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

@Kierownik czegoś takiego nie miałem , rozumiem że smarujesz prowadnicy w bloku smarem silikonowym po każdym myciu ? jeśli nie planujesz kaw mlecznych , to bym kupił nowy blok za niecałe 300zł i masz chyba spokój na kilka lat ...

Tak, smarowałem i to tylko oryginalnym produktem Saeco.

A i tak się spartoliło...

Podobnie z odkamieniaczami - tylko oryginały leję.

I coś czuję, że jakbym zainwestował te 300zł w nowy blok, to chwilę później coś innego by szlag trafił.

Ekspres kupiłem na tescowej wyprzedaży za 600zł (cena regularna bliżej 1000zł).

Jak tylko da mi jakiś dodatkowy powód do wk...ia to go po prostu wywalę. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Jurę E6 i płuczę na koniec dnia system mleczny pod bieżącą wodą a nie używając procedury płukania i płynu Jury. Zdecydowanie szybciej, mniej roboty a efekt lepszy.

W ciągu dnia jak jest jakaś dłuższa przerwa to puszczam na parę sekund spienianie mleka ale wężyk wkładam do szklanki z czystą wodą.

 

Właśnie minęło ponad 3 lata od zakupu i w tym okresie zero awarii, zacięć itp. Zgodnie z zaleceniem sprzedawcy wyślę go niedługo do niego na pełne Spa i kolejne

3 lata mam nadzieje będzie ok.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po licznych lekturach i kilku rozmowach telefonicznych z ludźmi będącymi w temacie coś czuje, że i u mnie skończy się na Jurze...

Kwestia tylko której konkretnie bo biorę pod uwagę E8 albo J90 jeżeli udałoby mi się znaleźć w odpowiedniej cenie...

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, PatLove napisał(-a):

Po licznych lekturach i kilku rozmowach telefonicznych z ludźmi będącymi w temacie coś czuje, że i u mnie skończy się na Jurze...

Kwestia tylko której konkretnie bo biorę pod uwagę E8 albo J90 jeżeli udałoby mi się znaleźć w odpowiedniej cenie...

 
To ja trochę namieszam jako technik w serwisie Siemens polecam EQ9 od siemensa sam użytkuje takiego z dwoma młynkami, te z jednym tez spoko 🙂 . Przyszedł do nas do pracy technik z Jury i też by polecił EQ9 🙂 Jura to już nie ta Jura jego słowa. 
Popatrz na wyprzedażach można trafić w fajnej cenie i szukał bym poprzedniego modelu bez Home Connect chyba że Ci na tym zależy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o Waszych pierjepałkach sprzętowych i chyba pozostanę przy obecnym ekspresie ciśnieniowym... 😉

 

20220120_092702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, leonidass napisał(-a):

 
To ja trochę namieszam jako technik w serwisie Siemens polecam EQ9 od siemensa sam użytkuje takiego z dwoma młynkami, te z jednym tez spoko 🙂 . Przyszedł do nas do pracy technik z Jury i też by polecił EQ9 🙂 Jura to już nie ta Jura jego słowa. 
Popatrz na wyprzedażach można trafić w fajnej cenie i szukał bym poprzedniego modelu bez Home Connect chyba że Ci na tym zależy. 


Odnośnie Jury tez już to słyszałem ale tak szczerze-czy Siemens, po przejęciu przez Bosch’a, to nadal ten sam Siemens?


Tak, czy inaczej już ktoś mi polecał Siemens’a tylko EQ6 s700.

 

Przez znajomego dotarłem do człowieka, który serwisuje ekspresy i jego opinie jest taka, ze ciężko o konkurencję dla Jury jeżeli chodzi o komercyjne marki i ekspresy. Aktualnie ma np na stole F9 z 2014 z przebiegiem 28tys kaw, robi tylko podstawowy serwis i tyle bo ekspres działa bez problemu. Kolejny przykład to Z6 z 2015 roku z przebiegiem ponad 15tys kaw, tez podstawowy serwis za 200pln i wraca do właściciela bo nic mu nie dolega. Rekordzista, którego ostatnio miał to ENA 9 z przebiegiem blisko 200tys kaw i tez nadal działa.

Jego słowa: „Możesz kupić np Nivonę, to fajne ekspresy ale prędzej, czy później, po ok 10tys kaw będzie w niej coś do wymiany, Jura jeżeli będziesz o nią dbał i regularnie ją konserwował odpowiednimi środkami, to tylko serwis za 200pln co 3 lata i masz na dożywocie.”

Nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć, nie ma on również żadnego interesu w tym żebym kupił Jurę bo serwisował i tak jej nie będzie. 

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest nowy model i zdecydowanie chyba górna półka cenowa jak na Jurę.  Tu masz pełen pokaz możliwości Z10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestie samego ekspresu, do spieniania mleka to chyba najlepiej coś takiego - nie zapycha się i nie ma problemu. Jak kiedyś miałem coś takiego jak wy tu pokazujecie, to się zapchało bardzo szybko.

 

1519978451_CleanShot2022-01-21at13_58_57.png.94223cb3724fa584dbc3eaad9f124ae9.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam to się wypowiem :)

 

Spienianie mleka w Jurze jest słabe bo w pracy też mam jakąś nie pamiętam teraz modelu ale widzę, że cały czas coś się dzieje. Co do kaw to parzy bardzo mocne kawy i nie potrzebuje dużo kawy.

Drugi jest de longhi i ten trzeba bez przerwy odkamieniać i potrzebuje dużo więcej kawy.

W domu mam saeco 7581 i z 250 g robi 22-23 kawy. Czyli 11-12 g na kawę. Kawy mi smakują bardzo chociaż nie są tak mocne jak z Jury. Był na serwisie w listopadzie bo parzył słabą kawę. Mam nadzieję, że po tym pochodzi jeszcze ze 3 lata :) 

Zamówiłem teraz do pracy saeco 6580 i wykonanie może troszkę słabsze bo zbiornik na wodę bardziej plastikowy ale IMO ekspres bardzo prosty. Jednym przyciskiem po ustawieniu robisz zapisaną kawę. W moim 7581 kawę mieli raz tutaj natomiast dwa razy ale myślę, że też jest godny polecenia. Co do awaryjności czy użytkowania wypowiem się za rok bo póki co chodzi pracuję z 1,5 miesiąca :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 13:59, beniowski napisał(-a):

Pomijając już kwestie samego ekspresu, do spieniania mleka to chyba najlepiej coś takiego - nie zapycha się i nie ma problemu. Jak kiedyś miałem coś takiego jak wy tu pokazujecie, to się zapchało bardzo szybko.

 

1519978451_CleanShot2022-01-21at13_58_57.png.94223cb3724fa584dbc3eaad9f124ae9.png

 

 

 

Dostałem kiedyś w prezencie tego typu spieniacz. Tchibo, ale ogólna zasada działania taka sama i nie powiem niestety, żeby było to dobre rozwiązanie. Na dnie, w okolicy grzałki, przypala się mleko i bardzo ciężko to domyć, więc po kilku użyciach cienka warstwa przypalonego mleka jest już w zasadzie na stałe wpisane w dno urządzenia. Zdecydowanie bardziej polecam metalowy dzbanuszek i zwykły "bzyczek" z drutem, albo klasyczny frenchpress, bo pomimo teoretycznie dłuższego procesu spieniania (grzanie mleka, spienianie, sprzątanie bałaganu), a biorąc pod uwagę szorowanie dna powyższego wynalazku, i tak idzie to znacznie szybciej i sprawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Dostałem kiedyś w prezencie tego typu spieniacz. Tchibo, ale ogólna zasada działania taka sama i nie powiem niestety, żeby było to dobre rozwiązanie. Na dnie, w okolicy grzałki, przypala się mleko i bardzo ciężko to domyć, więc po kilku użyciach cienka warstwa przypalonego mleka jest już w zasadzie na stałe wpisane w dno urządzenia. Zdecydowanie bardziej polecam metalowy dzbanuszek i zwykły "bzyczek" z drutem, albo klasyczny frenchpress, bo pomimo teoretycznie dłuższego procesu spieniania (grzanie mleka, spienianie, sprzątanie bałaganu), a biorąc pod uwagę szorowanie dna powyższego wynalazku, i tak idzie to znacznie szybciej i sprawniej.

Czyść go zaraz po użyciu: wtedy pozostałości po spienionym mleku są miękkie i czyści się łatwo. Miałem dobre 8 lat taką spienianie Tchibo, teraz mam Nespresso: nic mi się nigdy nie przypalało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też robiłem, ale po czasie coraz ciężej się to czyściło. Może to kwestia mojego egzemplarza, może u mnie grzałka jest zbyt blisko denka i przez to jest tam zbyt wysoka temperatura, ale ewidentnie widać miejsce w którym jest ona zlokalizowana (około 1/4 obwodu na spodzie naczynia, zaraz przy tym mimośrodowo umieszczonym bolcu na bączka ze sprężynką).

Poza tym widzę różnicę w jakości spieniania - konsystencja i czas po jakim mleko zaczyna "opadać". Zwykła kolba z lancą parową, potem bzyczek za 15 PLN z Ikei, a potem dopiero Tchibo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem ale powtórzę - może się przyda. W domu mam Jurę F9, w pracy Siemensa EQ6, seria 300. Do Jury nie mam żadnych zastrzeżeń, OK nie robi piany twardej jak deska ale dla mnie jest OK. Spienia dobrze. Najważniejsze, żeby regularnie czyścić spieniacz: jak ktoś już wcześniej pisał - wsadzić rurkę do wody i puścić robienie pianki mlecznej. Co kilka - kilkanaście kaw wyjąć i rozmontować całość, umyć, zmontować z powrotem (jest tam z pięć niekłopotliwych elementów) i działa. Kawy robi bardzo dobre (to oczywiście zależy co się wrzuci do młynka 😉). To co wychodzi po parzeniu, czyli ściśnięte "pastylki", są praktycznie suche, rozpadają się pod naciskiem palca.

Siemens, którego używam w pracy jest przeciwieństwem Jury - kawę robi zwyczajnie gorszą, nie odciska (albo nie prasuje prawidłowo) zmielonej kawy, więc to co zostaje po parzeniu jest mokre, oślizgłe i czasem powoli rozpływa się w pojemniku. Zużywa relatywnie dużo kawy. Ciągle chce pastylek czyszczących - apetyt w tej kwestii ma niespożyty (a obsługuje ledwie 8 osób, zwykle po jednej kawie dziennie). Generalnie go nie lubię.

Powyższe to jedynie moje subiektywne porównanie obydwu ekspresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Siemensa pełna zgoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat użytkuje tylko kolbę, dlatego nie mam pojęcia jak to wyglada w dzisiejszych nowoczesnych automatach. Jak się tam reguluje stopień zmielenia kawy: ręcznie, automatycznie, czy nie ma regulacji wcale. To mokre ciastko kawowe w Siemensie może być po prostu wynikiem nieprawidłowego przemiału, a co za tym idzie, smak jest tez do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clusca, Siemensy tak mają. Jak nowe to sucha pastylka. Później robi się błoto. Po ponad 3 tys kaw wymieniłem zaparzacz bo wymiana uszczelek nic nie dała. I znowu były suche. 

Ptakug, ja mam piano white. Jakiejś wybitnej euforii to nie ma. Ekspres jak ekspres... uj kasy ale jakiś cudów nie ma. Nie wiem czy nie trzeba było kupić coś o połowę tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie zaskoczył. Rozumię że nie warta tej kwoty, czy inna przyczyna. Ale kierunek Jura czy inny o połowę tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jura czy cóś innego, ale na pewno coś tańszego. Zobaczymy na dłuższą metę, na razie zbyt krótka eksploatacja. Może ta cena przełoży się na długie bezproblemowe użytkowanie, nie wiem. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Szczerze mówiąc to nie wiem czy jura czy cóś innego, ale na pewno coś tańszego. Zobaczymy na dłuższą metę, na razie zbyt krótka eksploatacja. Może ta cena przełoży się na długie bezproblemowe użytkowanie, nie wiem. 

Ile ją użytkujesz? U mnie cztery lata, 6700 kaw i napojów. Zero problemów. Kupiłem w Niemczech, w czasie gdy kupowałem, była o około 30-40% tańsza w porównaniu do ceny w MM.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.