Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się, to wypowiem się :rolleyes: Wśród baristów ponoć ceniona jest Gaggia. Osobiście lubię możliwie proste ekspresy i robić samemu wszystko, do "kombajnów" nie mam zaufania. Ale fakt, że w robienie codziennie latte macchiato "z ręki" nie chciało by mi się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezłe kombajny robią :rolleyes:

Praktyczne i wygodne :)

p.s.

mleko do obwodu się nie dostaje.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam u Ciebie .

W PL robią w sklepach prezentację,można porównać kilka modeli i spróbować kawy.

Może zacznij od tego.

W dodatku każdy autoryzowany przedstawiciel jak pójdziesz i powiesz aby Ci przedstawił ofertę ,pokaże Ci jak działa ekspres i zrobi kawę.

Może tak popróbuj

Spróbuje zrobić tak jak radzisz. Pózniej pozostanie wybór sprzętu/marki. Gdzieś wyczytałem, że takie rzyczy lubią się popsuć, także wolałbym kupić polecany sprzęt. Jutro na spokojnie sobie poczytam o tych tutaj przez Was zaproponowanych. Nie mam zamiaru tyrać tej maszyny i wszystkim dookoła kawy robić - ma służyć mnie i mojej lepszej połówce.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcję "moja kawa" dobieram wszystko wedle uznania :)

A cynamon sypię sam

 

Nigdy z automatu nie zrobisz takiej kawy jak z prawdziwego ekspresu np.

ec2pbdc240.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tylko w tym przypadku trzeba się trochę namęczyć.

 

Ja jak wspomniałem mam eq-7 plus i do mlecznych napojów jest rewelacyjny, a espresso...no cóz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Krupsa, Jurę, Siemensa i Saeco. Najważniejsze dwa elementy to moim zdaniem młynek i jednostka zaparzająca.

Postaraj się kupić sprzęt w którym te elementy są rozbieralne. Najlepiej z częsciami jest moim zdaniem z Saeco. Byłem w stanie dokupić większość części do modelu Royal Professional po dużej awarii. Z tańszym modelem, Incanto DeLuxe było podobnie. Jura moim zdaniem przereklamowana i ze słabym stosunkiem jakość/cena. Krups to takie większe zabawki bez możliwości wymiany części. Seimens dobry ale też problem z częsciami przy ewentualnej naprawie pogwarancyjnej. Wiele zależy od tego ile kaw dziennie będzie robił ekspres...

Jest też jedna kwestia - jakość kawy. Stosując dobre ziarna żadne kapsułki nie będą robiły na tobie wrażenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio na jak długo producenci dają gwarancje na takie zabawki?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy z automatu nie zrobisz takiej kawy jak z prawdziwego ekspresu np.

 

 

No tak ,ale to co pokazałeś to się nadaje do kawiarni a nie do domu.

Pijam często kawę z takich kombajnów i nie czuję różnicy.

Jest taka sama.Musze ustawiać na smak"normalny" gdy ustawiłem na " bardzo mocny" waliło mi serducho.

 

Wiele zależy od tego ile kaw dziennie będzie robił ekspres...

 

To też jest ważne.U mnie się pije sporo.

Dwa tygodnie iii

iu276_P1060920.JPGmm204_P1060921.JPG

al291_P1060922.JPG

 

Gwarancja 2 lata.

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść. Kup siemensa. (...) Nivona robi dobrą kawę, ale jest kiepskiej jakość. Problem z trwałością.

 

TIK TAK, grzeszysz :rolleyes:

 

Nivona jest robiona w tej fabryce co Jura, ma zbliżoną jakość - ale słabszy marketing i dlatego jest tańsza.

 

Jestem właścicielem NIVONy i mogę polecić. Przed zakupem podzwoniłem po serwisach podpytać co do nich wpada na naprawy. Nivona trafia im się bardzo rzadko, były serwisy które jeszcze nie naprawiały Nivony(też pewnie dlatego, że jest ich mniej w obiegu) ale za to Saeco wpada regularnie.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez 5 lat Saeco tylko raz był w serwisie.

Tylko dlatego ,że w kawie była jakaś śrubka i stanęła w młynku.

Żarna wytrzymały :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie KRUPSa i wiem, że drugi raz bym tej firmy nie wybrał

na chwilę obecną kupiłbym SAECO, ale czy to tobry wybór? okazałoby się pewnie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary słuchaj, jak chcesz mieć porządną kawę i zamknąć temat ekspresów na parę lat to kup sobie prosty ekspres z kolba( ważne jest dobre ciśnienie w nim) bez żadnych spieniaczy i osobno młynek.

 

Będziesz się co prawda trochę uczył dobrać odpowiednią grubość mielenia danego rodzaju kawy czy na przykład siły ubicia ziarna już w kolbie ale satysfakcja z porządnego espresso w którym cukier z cremy zapada się po 15sek, daje radochę.

 

Jak Żona będzie chciała cappucino to proszę bardzo. Ja swojej kupiłem w Duce mały ręczny spieniacz do mleka. Działa świetnie, jest prosty, ładny i tani.

 

Przy takim espresso jest trochę zabawy ale jakość kawy bez porównania.

 

Jeśli Cię to nie kręci to tak jak napisał ktoś wcześniej kup zwykły ekspres na kapsułki i będziesz miał lepsze espresso niż z tych krupsów srupsów itp

 

Ja polecam włoskie ekspresy i młynki LaPavoni (sam je używam w domu)

Mój Staruszek ma ekspres Brasilia ale to już wysoka półka i na początek szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ekspresy do kawy robią włosi; zwróć uwagę na firmę La Pavoni (mają linię ekspresów domowych), choć ja i tak wolałbym 10-20 letnie La Cimbali,


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Nivona to "przebrana" w tańszą markę Jura. Polecam wykupienie dłuższej gwarancji albo ubezpieczenia. Możesz trafić na niepsujący się latami model albo mieć pecha i co chwile coś padnie. I to nie zależy od marki. W przedziale do 3 tys renomowani producenci dają podobną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze doprecyzuje. Ma to być prezent dla kobiety, a te jak wiemy zazwyczaj zwracają uwagę na wygląd - pamiętam jak kiedyś oglądaliśmy takie sprzęciki i młoda coś tam mówiła, że musi sobie w końcu coś takiego sprawić. Nie jesteśmy jakimiś wybitnymi smakoszami kawy, a bynajmniej ja nim nie jestem, nie wymagam od kawy zbyt wiele. Podejrzewam, że tak naprawde nigdy nie piłem DOBREJ kawy. Np. kiedy jesteśmy w kawiarni na ciastku, ja pije zwykłą Latte, a młoda wymyśla sobie jeszcze jakieś dodatki z różnego rodzaju likierów. Wolałbym też, żeby był to mimo wszystko prosty w obsłudze automat, którego zaprogramuje i po chwili sam zrobi mi to, na co mam ochotę (bez skojarzeń poproszę :rolleyes: ) Teraz pozostaje wybór bezawaryjnego, dobrze wykonanego, w miarę cichego sprzętu. Ma mieć mocny młynek, zrobić mi dobrą kawę, i przedewszystkim ma się nie popsuć po paru miesiącach użytkowania. Dobrze by było, żeby miał dłuższą gwarancje i w razie potrzeby, żebym nie miał problemów z wymianą części. 

 

ps. a może dobrą rzeczą są te kapsułki, jak uważacie? Przepraszam za moje głupie pytania, ale jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie. Proszę o wyrozumiałość :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop wybaczcie - nigdy nie piłem kawy :rolleyes:


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijaj z daleka ekspresy na kapsułki! Jedyna w nich zaleta to wygoda. Smak pozostawia wiele do życzenia. Mam w pracy kapsułkowca i kawę piję z wykrzywioną twarzą.

 

Najlepsza kawa wyjdzie z prostego ekspresu kolbowego, dobrego młynka i dobrej kawy. Sam regulujesz stopień zmielenia, ilość kawy w kolbie czy siłę ubicia kawy. Na początku można się lekko zniechęcić - metodą prób i błędów dochodzi się do wykonania dobrej kawy. Kawy mleczne też zrobisz dobre - ręcznie spieniasz mleko więc masz wszystko pod kontrolą. Jak Twoja kobieta lubi eksperymenty to taki zwykły ekspres kolbowy będzie idealny.

 

Co do automatów - prostota. Uzupełniasz wodę, kawę, mleko, włączasz, wciskasz play i masz kawę. Równie dobrze możesz pójść do McDonalda - będziesz miał to samo. Nie znajdziesz żadnej porządnej kawiarenki, w której kawę przyrządza się w automacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potentatem i najlepsze expresy domowe robi Jura druga firma to Gaggia

potem długo długo nic....

Saeco ,Krups to "lipa" nie ma co ukrywać z bajerami ale to średnia półka

Expresy raczej nie sa ciche bo musza zmielic kawe a potem ja ubić bloku praktycznie nie słychac

Druga sprawa ile tych kaw dziennie bedzie robione ?

bo jesli 2-3 to raczej bym sie skłaniał do kupienia kolbowego + dobry młynek

główna przyczyna takiego wyboru jest to ,że kawa po zetknieciu z powietrzem b.szybko traci aromat a codzienne sypanie do expresu z młynkiem tak znikomej ilosci to bez sensu

Ja mam i kolbe i automat na codzień uzywam kolby a gdy mam gosci albo wolne wtedy chodzi automat- mój ma 6 lat zrobił ok 7000 tys kaw i zero problemów ma reg młynka ilosci dostarczanej kawy + programowanie ilosci wody na dana kawe i wiele innych funkcji z których nie korzystam

Kawe z saszetek bym odpuscił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz żadnej porządnej kawiarenki, w której kawę przyrządza się w automacie....

A wiesz, że właśnie sie zastanawiałem z jakich maszyn robi kawy np. Costa czy Starbucks - lubię sie tam napić kawy. Wiem tylko tyle, że są to duże kombajny, raczej nie do użytku domowego :rolleyes:

 

Druga sprawa ile tych kaw dziennie bedzie robione ?

Średnio, jedna do dwóch kaw dziennie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dobry młynek + expres kolbowy + spieniacz

automaty lipnie spieniaja mleko

zmiescisz sie w kwocie a sprzet bedzie na użytek domowy pierwsza klasa

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dobry młynek + expres kolbowy + spieniacz

W takim razie czy moglibyście mi wylinkować taki zestaw?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to expres firmy Ascaso /przodujaca firma/ model np BASIC zgrabny i prosty

lub deko droższy ELIPSE /oba maja spieniacz/

młynek też tej firmy i bedzie ładny komplecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cellini jest b.dobry bo ma zawór trójdrożny ale z młynkiem + tamper

kwota przekroczy 3k zł

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy napisale wczesniej - automat jest fajny bo "samoobslugowy" - zmieli, zaparzy, wyczysci itp., ale porzadnej kawy nie zrobi. Moi rodzice maja automat Saeco, jakis wysoki model z ekranem dotykowym - bajerow ma sporo, ale bajery dobrej kawy nie robia :rolleyes: . Ja jestem zwolennikiem espresso i ono niestety stawia spore wymagania odnosnie zarowno sprzetu jak i kawy. Aktualnie uzytkuje kolbowke Gaggia Baby Twin, do tego dobry mlynek zarnowy i daje to rade, chociaz do porzadnego espresso trza miec profesjonalny sprzet :)

Carlito, jesli chcesz po prostu ekspres do kawy a nie jestes smakoszem to po kup taki, ktory bedzie porzadnie zrobiony i z opinii malo awaryjny - jak bedziesz z zona robic rozne "slodkie ulepki" to pewnie specjalnej roznicy miedzy ekspresami nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie to wszystko na spokojnie ogarnąć, poczytac o tym co proponujecie.

kup taki, ktory bedzie porzadnie zrobiony i z opinii malo awaryjny

Jakieś propozycje?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.