Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście miałem styczność z Jurą (kilka modeli w domu i w pracy) oraz z Saeco. Jeżeli chodzi o smak kawy to wielkiej różnicy nie czułem (i tak głównie zależy to od kawy a nie od ekspresu). Jeśli chodzi o awaryjność to raczej i w jednym i w drugim przypadku było ok. Z tych dwóch jakoś mam większy sentyment do Jury, ale tak na prawdę, dla mnie, to mniej więcej tak jakby wybierać pomiędzy garniturowcem Zenitha a IWC - co kto bardziej lubi :rolleyes:

Jeszcze jedno - sprawdź co masz w zestawie w danej cenie. Niektóre ekspresy mają np. możliwość podłączenia do internetu. Nie wiem po co, a pewnie kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a może dobrą rzeczą są te kapsułki, jak uważacie?

 

ani nescafe, ani tchibo, ani nawet przereklamowana lavazza nie są dobrymi kawami, a co za tym idzie - kapsułki ich produkcji też nie są dobre, nie mówiąc już o tym jak niemiłosiernie drogo to wychodzi, choć za sam ekspres płaci się niedużo..

dla mnie to fajna zabawka do biura, jak chcesz szybko i czysto, a do domu - automat jak najbardziej, ale z tego automatu, to bym wybrał tylko automatyczne mielenie i robienie espresso, bo mleko do latte i innych wynalazków spieniasz sobie dyfuzorem i mieszasz w odpowiednich proporcjach

 

powtórzę - nie brał bym krupsa... jak mój się popsuje, albo pęknie jakaś kolejna część, to kupię saeco, choć koledzy podpowiadają tutaj fajne la pavoni i pewnie te też będę rozważał (odpowiadają mi wzorniczo przede wszystkim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omijaj z daleka ekspresy na kapsułki! Jedyna w nich zaleta to wygoda. Smak pozostawia wiele do życzenia. Mam w pracy kapsułkowca i kawę piję z wykrzywioną twarzą.

Też tak uważam.

 

Nie znajdziesz żadnej porządnej kawiarenki, w której kawę przyrządza się w automacie....

 

 

A wiesz, że właśnie sie zastanawiałem z jakich maszyn robi kawy np. Costa czy Starbucks - lubię sie tam napić kawy. Wiem tylko tyle, że są to duże kombajny, raczej nie do użytku domowego :rolleyes:

 

 

We wszystkich ekspresach do domu jest wyraźnie napisane -NIE DO UŻYTKU KOMERCYJNEGO-

Dlatego nie ma w kawiarniach takich urządzeń.

 

Tam są woły robocze dostosowane do masówki,za 20 tys zł w górę.

Do tego trzeba dodać serwisowanie itd.

 

Ale skupmy się na ekspresach domowych.

Wszystkie z ciśnieniem 15 bar mogą zrobić podobną w smaku kawę .Oczywiście czym większe ciśnienie tym aromat i smak parzonej kawy lepszy

Zależy to od kawy,wody.

 

Nie zgodzę się z opinią ,że ekspresy automatyczne nie potrafią wytworzyć piany z mleka.

Potrafią i to bardzo gęstą pianę.

Jak chcesz ubijać kawę w kubku do cappuccino,caffelatte pilnując temperatury około 75 °C i potem wlewać aby powstało np .serduszko to proszę bardzo.

 

 

Czy kolbowy + młynek czy automatyczny? - to kwestia wygody według mnie.

Z 15 bar zrobią podobną kawę.

Tylko z kolbowym się nagimnastykujesz i będziesz musiał posprzątać rozsypaną kawę,umyć kolbę i inne, a z automatycznym zrobisz sobie tosta ,kanapkę lub sprawdzisz np. pocztę w tym czasie. :)

 

Ja postawiłem na wygodę.

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana płyta jest tylko zbędnym bajerem-w czasie robienia jednej kawy nie zdąży się tam nic podgrzać. Ekspres musiałby być cały czas włączony a to zwiększa zużycie energii i to znacznie oraz skraca żywotność ekspresu


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana płyta jest tylko zbędnym bajerem-w czasie robienia jednej kawy nie zdąży się tam nic podgrzać. Ekspres musiałby być cały czas włączony a to zwiększa zużycie energii i to znacznie oraz skraca żywotność ekspresu

Też tak uważam i tego nie wykorzystuje.Mam wyłączoną tę funkcję.

Filiżanki można ogrzać parą.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod 2 powyższymi uwagami

przy zestawie kolba + młynek - nie da się mieć czystego blatu, do tego wkurza wyrzucanie za każdym razem kawy z kolby, mycie jej i chlapanie po kuchni

podgrzewana płyta to faktycznie bajer, z którego nie skorzystałem ani razu - filiżanki nie nagrzeje poniżej 10 minut, a ciepła zrobionej już kawy nie ma szans, żeby utrzymała

 

co do smaku, jaki można/nie można uzyskać mając automat, czy profesjonalny sprzęt - nie jestem smakoszem i znawcą (i Zainteresowani z tego co pisze Michał - tym bardziej), pijam kawy do 100zł za kg, więc o jakiś specjalnych walorach smakowych, jakościowych, wyselekcjonowanych ziarnach itd itp, można zapomnieć... zwłaszcza przy ogólnie dostępnej u nas, nawet najwyższej, półce hipermarketowej

 

P.S. co do profesjonalnych ekspresów i profesjonalnych kawiarek - każda firma obsługująca takie kawiarnie (Lavazza, Pellini, Segafredo, Kimbo) - produkuje oddzielne linie kawowe specjalnie dla kawiarni, które dostępne dla szarego zjadacza są jedynie na all..serwisach aukcyjnych z niewiadomego źródła - także pijąc kawę kimbo w kawiarni i w domu będziemy pili zawsze 2 różne kawy i niekoniecznie tylko przez rodzaj ekspresu, który ją parzył :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Carlito

 

Jesli nie jestes smakoszem, chcesz po prostu przyzwoita kawe to ja bym kupil jakiegos automata, np. Saeco. Kolbowka jest lepsza o tyle o ile nauczymy sie z niej korzystac. Jest tez bardziej czasochlonna i upierdliwa w codziennej eksploatacji. Jednak finalnie daje mozliwosc zrobienia lepszego espresso niz nawet drogi automat. Na marginesie to cos chyba w tym jest, ze wlosi robia dobre ekspresy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie - Krups po około trzech misiącach normalnego użytkowania w domu przez dwie osoby /średnio 6 liliżanek dziennie/ odmówił dalszego działania, ciekło z niego na wszystkie strony. Serwis, dopłata i wymiana na Saeco z dotykowym panelem sterującym. Wytrzymał prawie 2,5 roku. Mechanicznie był świetny natomiast elektronika była zawodna i padła. Zostawiłem go w serwisie na zawsze. Znajomi od zawsze używali Jury i byli zadowoleni, namówili nas na tę właśnie markę. Aktualnie mamy w domu Jurę z linii Ena. Stosunkowo mały automat, dobrze zaprojektowany i wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Wymaga czyszczenia szuflady ociekowej co 10 kaw /zasobnik na 'fusy'/, wymiany filra wody co 50 litrów, automatycznego mycia z użyciem spec tabletki też co chyba 50 litrów wody o czym informuje wyświetlacz. Jest świetny. Parzy dobrą kawę /jak na taki domowy sprzęt/ i co najważniejsze nic nigdy mu nie dolega ! Mamy go ponad dwa lata. Polecam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaga czyszczenia szuflady ociekowej co 10 kaw /zasobnik na 'fusy'/, wymiany filra wody co 50 litrów, automatycznego mycia z użyciem spec tabletki też co chyba 50 litrów wody o czym informuje wyświetlacz. Jest świetny.

 

Mogę to samo powiedzieć o Nivonie!

 

Robię ok. 15 kaw tygodniowo, co jest stosunkowo mało, ale i tak nie wycofałbym się z zakupu ekspresu - ale do przyrządzania świeżo mielonej kawy, NIE w kapsułach czy nawet już zmielonej. Jak kupisz kawę w ziarnach to przynajmniej wiesz co pijesz - a wybór gatunku kawy to już inna historia, równie długa, jak nie dłuższa :lol:


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, żeby było jasne ;) - nie chce robić wrażenia, a uszczęśliwić moją wybranke, która bardzo lubi słodkie kawy z pianką. Ja dobrym, aromatycznym espresso również nie pogardze.

Polecam Nespresso - bez jaj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który model?

 

 

ENA 3, już chyba są nowsze modele ENA. Ten jest jeszcze z początków wprowadzania tej linii na rynek. Spisuje się doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie masz w dobrej cenie Jure Enea 7

ja uzywam Gaggi TYTANIUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem 2 expresy ciśnieniowe po 120 zł :rolleyes:

obie kobiety dostały je na gwiazdkę i są happy

design austryjacki wykonanie in china - jak wszystko

więc jak można po taniości to po co przepłacać?


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.Jeszcze kawę tylko z Chin / bo czosnek już jest/ i będzie miód :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy taki zestaw jak na zdjeciu. Szybko, sprawnie i smacznie.

Nespresso Pixie plus osobno podgrzewacz/spieniacz mleka.

post-33326-0-28897500-1328730043_thumb.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.Jeszcze kawę tylko z Chin / bo czosnek już jest/ i będzie miód :)

Ta jasne bo Twój express zrobiły niemieckie dziewice przy pełni księżyca....

Tak po prostu musi być skoro przepłaciłeś 1500% :rolleyes:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne bo Twój express zrobiły niemieckie dziewice przy pełni księżyca....

Tak po prostu musi być skoro przepłaciłeś 1500% :rolleyes:

Wiesz co? Wolałbym tę ze Świtezianka.

Skąd wiesz ,że przepłaciłem ?

Może spadł z TIR-a? :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozwalajcie mi proszę tematu. Próbuje robić sobie notatki :rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy z miasta dają za darmo?

Hmm ciekawe :rolleyes:

Zapytaj chłopców,jak Ci starczy .../słowo powszechnie uznawane za obraźliwe/ :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy mogę całkowicie polecić ENA 5 już trzy lata ja użytkuję w domu około 4-5 kaw dziennie działa bez zarzutu z dużą wygodą obsług.

A do napojów kawowo mlecznych chyba nie na lepszej propozycji - co prawda espresso z kolbowego będzie fajniejsze, ale cos za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień pije kawe Pellini Top lub popularnego Jacobsa Krununga

kazda z nich z kolby ma zdecydowanie b.wyrazisty smak niż z cisnieniówki z młynkiem

a czemu ? bo cisnieniówka zawsze robi zapas czyli mimo tego ze mało wsypie kawa która pije jest juz zwietrzała bo pije ta co jest na "zapasie"

Jak napisałem wczesniej jak ktos nie przywiazuje zbytniej uwagi do smaku expres z młynkiem doskonałym rozwiazaniem lecz jesli chce poczuć prawdziwy smak kawy to tylko kolba ,ale nie ma idealnych rozwiazań

kolba wiecej pracy troche sie nabrudzi itp. cisnieniówka tez trzeba czyscić

co jakis czas wyjac blok rozkrecić wyczyscic siatki, filtry itp.

każde z urządzeń ma swoje zalety i wady

dla tego ja mam dwa :rolleyes:

to tak samo jak z zegarkami...

a np. moja żona pije "tradycyjnie" zalewany syf....

i nie chce sie przekonac hehe

Mam jeszcze taki typowy przelewowy /elektryczny/kiedys w latach 80 przywieziony z Węgier i ten robi najlepsza kawe tyle ze to juz lamus i za duzo przy nim roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie wstępne notatki, jutro sobie to wszystko wygogluję. Chciałbym też wszystkim serdecznie podziękować za pomoc - stokrotne dzięki ! Jestem naprawde bardzo wdzięczny.

 

Oczywiście gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać, to śmiało.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem Nespresso i kapsułki... powiem tylko tyle... nigdy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.