Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Rekomendowane odpowiedzi

Carlito,

 

Tak jak pisałem wcześniej myślę, że Twoje oczekiwania spełni model Syntia Cappuccino – zarówno pod względem funkcjonalności,

Zapomniałes dodac do tego wywodu kolego expercie o wadzie modelu ,że ma luźno latajacy pojemnik do fusów co skutkuje nieraz wyskakiwaniem błedu , serwis na ten temat odpowiedział "ten typ tak ma" :D

przejrzałem z ciekawosci kilka modeli Saeco w MM to z tej lini wszystkie miały ten sam problem /pewnie dla tego cena spadła /

po za tym inne modele Saeco tez maja podobne problemy opisał to kiedys mój siostrzeniec na innym forum bo mimo mojej rady nie kupuj tej firmy to jednak popełnił ten bład - na szczescie pozbył sie tego modelu kupił Jure i nie narzeka :)

Wady które wystepuja w Saeco sa wynikiem niechlujnego wykonania- firma zlewa to bo to model budżetowy

-------------------------------------------------------

Mój przypadek osobisty - kupiłem czajnik elektryczny Philips HD 4686/30 od poczatku były pod nim wycieki w wyniku nie spasowanej dokładnie górnej czesci przy dziubku , gdy sielało do szklanki wode resztki spływały do srodka , sprawe zgłosiłem do serwisu odpowiedź ta sama ten typ tak ma , po 8 miechach czajnik sie zepsuł

odesłany do serwisu - opinia ze zalany nie podlega naprawie gwarancyjnej i tylko za kase - cena kosmos 180zł /czajnik kosztował/ 258

nigdy wiecej marki Philips i powiazanych

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kwestiach kawy (zwłaszcza espresso) ortodoksem i zawsze będę odradzał ekspresy automatyczne ze względu na brak kontroli nad procesem, a co za tym idzie nad efektem.

 

Dla mnie musi być ekspres kolbowy + młynek + świeżo palona kawa

 

U mnie - zestaw bardzo budżetowy - wygląda to tak:

 

Gaggia%20Baby%20Twin-1.gif

+

-solis-crema-maestro-plus-g385-conical-burr-grinder.jpg?v=1298097304000

+

077a2a2c22b952463768adcb2fa9f77f.jpg

 

A efekt - najlepsze espresso w okolicy :D

Edytowane przez Segoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrałem swoje saeco z serwisu. bolało

więcej saeco nie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o ASCASO DREAM S&O plus młynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisałem o tym wczesniej ,ze Ascaso to dobry wybór ale przy tym modelu to bym sie zastanowił czy nie wybrac jednak LaPavoni Cellini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, ze tak sie znaja co niektorzy "krzyczacy" na ekspresach do "profesjonalnego" espresso.

Ciekaw jestem, czy dobor kaw maja rownie wyborowy... :)

Bo powiem szczerze - kupowac urzadzenie za kilka tysiecy i kawe za 30-50pln/kg, to rownie idiotyczny pomysl, co wymieniac w samochodzie oleje i inne czesci z gornych polek a benzyne lac na "stacji Jana" :) A niestety tak robi 90% ludzi ;)

Mam kolege - kawosz - i on rzeczywiscie, wydal na ekspres cisnieniowy ponad 3.000pln ;) ale jak zapytalem jaka kawe kupuje, to powiedzial "Blue Mountain". Nie wiem ile kosztuje ale przekonal mnie, ze pare tysiecy wydanych na kawe, to lekka przesada :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege - kawosz - i on rzeczywiscie, wydal na ekspres cisnieniowy ponad 3.000pln :) ale jak zapytalem jaka kawe kupuje, to powiedzial "Blue Mountain".

 

blue mountain kosztuje c.a. 1000zł za kilogram, więc w tym przypadku mógłbym powiedzieć, że ktoś, kto pije taką kawę z "kompaktu" za 3.000, to dziaduje na sprzęcie...

 

Za 50zł jesteś w stanie kupić przyzwoite kawy - w sam raz do właśnie takiego automatu za 3tys.; dobre kawy to wydatek 100-200zł (pellini, kimbo, illy, nie mówiąc o no-name'ach z prywatnych małych palarni), jest też ekstraklasa jak BM czy Kopi Luvak, ale ktoś kto pije taką kawę, to powinien mieć ją podawaną przez baristę, a przynajmniej być po kursie i parzyć kawę w ekspresie profesjonalnym (20-30tys zł) lub kawiarce.

Przypadek kolegi porównywalny jest z zakupem Veyrona i jeżdżenie nim do sklepu po parówki.

 

 

Kawy ze "stacji Jana" to np tchibo i inne biedronkowe za 10zł, ale pomiędzy tymi za 10zł i tymi za 50 czy 100zł jest przepaść i tych drugich "odpadami" bym nie nazwał.

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje stara kolbe. Pijam malo kawy i tylko espresso. Kawe kupuje w nieduzej ilosci w kawiarni gdzie smakuje mi kawa. Kolba ma dla mnie taka wade, ze zawsze sie kawa rozsypuje i brudzi (nie, nie trzesa mi sie rece ;). W czasie jak sprzatne to kawa ciut stygnie itd. Wiem, ze to moze brzmi "smiesznie" i wiem, ze moge najpierw wypic a potem sprzatnac :) ale dla kogos moze miec znaczenie. Znajomi chwala sobie kawe z urzadzenia o nazwie "moka" lub "kafetierka" (mam nadzieje, ze wiadomo o co chodzi). Mnie nie smakuje :)

 

Przy okazji pytanie - moze ktos uzytkowal i moze sie podzielic opinia:

 

 

Francis Francis Y1 iperEspresso Machine

 

lub

 

Saeco Extra Lavazza A Modo Mio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba ekspresu za 20-30 tysi, żeby robić dobra kawę, trzeba tylko umić. Mój przyjaciel kawosz ma stosunkowo tani sprzęt - świadomy wybór zestawu - a kupuje najlepsze kawy, sprowadza zza granicy za grube tysiące czasem i robi cuda. Kawy z ekspresu przy jego kawie to 3 liga.Niestety jest troche roboty i pomimo znaczniej różnicy w smaku mi by sie nie chciało, ale to jego pasją i patrzy na to zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kawa - to tylko ekspres kolbowy. Wygoda i szybkość ale kawa nie tak smaczna - to automat. Coś za coś. Sama mam automat Jurę F50 spisuje się bezawaryjnie, zrobiła już ponad 6 tys. kaw. Miałam do czynienia również z Saeco i powiem szczerze kawa była nieco smaczniejsza, ale za to obsługa lekko upierdliwa. Po zrobieniu kilku kaw woła a to o wyrzucenie fusów, albo wody brakuje, czy też ziarna. No i są jednak dość awaryjne. Jest takie forum caffeprego.pl, kopalnia wiedzy, poczytaj, popytaj, pomogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie forum caffeprego.pl, kopalnia wiedzy, poczytaj, popytaj, pomogą ;)

Dziękuję, siedzę ostatnio dość często na tym forum ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super forum - rowniez czytam ;)

Prawda? Jestem pełen podziwu dla ludzi tam piszących, strasznie wciąga to forum. Być może ukierunkuje moją nową pasje :(

 

Jak nabęde trochę wiedzy to się tam napewno zarejestruje.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z czasem potrzebna będzie półka/szafka na kolekcję expresów do kawy ;):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda? Jestem pełen podziwu dla ludzi tam piszących, strasznie wciąga to forum. Być może ukierunkuje moją nową pasje :)

 

Jak nabęde trochę wiedzy to się tam napewno zarejestruje.

Wg mnie, to niestety ale moze byc kolejne uzaleznienie, dlatego ja jeszcze za czesto tam nie uczestnicze ;)

 

Ale z wlasnego doswiadczenia i tego co sie naczytalem, to jesli malzonka lubi wypic dobre i bezproblemowe latte, to Nesperesso jest do tego super.

Co do prawdziwego espresso, to juz inna bajka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat podstawowy ekspres saeco. Nie zepsul sie jeszcze.kawe robi ok.

Irytuja mnie tylko dwie sprawy:

Ekspres zaczyna robic kawe i staje bo skonczyla sie woda lub skonczyla sie kawa, uwazam ze powinien przed rozpoczeciem procesu zasygnalizowac ze nie da rady zrobic kawy. mysle ze warto zwrocic na to uwage przy zakupie.

 

Natomiast maly zbiornik na wode i odpady zaliczam na + gdyz przy 2kawach dziennie woda w duzym pojemniku moze byc nieswieza,a odpady moga splesniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny ekspres do kawy za 20-30k zł, ma zasadniczo jedną podstawową zaletę, że studentka lub student, który dorabiają sobie w weekendy są w stanie po 2 minutowym szkoleniu zrobić w miarę przyzwoitą kawę i się przy tym nie poparzyć. Proszę pamiętać, że ekspres automatyczny powstał z naszego lenistwa, wstajesz rano naciskasz guzik i robi się sama pachnąca, pyszniutka kawusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolce Gusto. Sam taki posiadam i naprawdę nie rozumiem dlaczego kapsułki cieszą sie taką złą sławą tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kapsuł jestem sceptycznie nastawiony, ale to wynika z faktu, że nie wiem do końca co w tej kapsule jest i z czego kawa będzie zrobiona.

Jednak może to wynikać bardziej z braku wiedzy niż faktycznie gorszej jakości kapsuł.

 

Kawę w ziarnach widzę i jestem pewien, że kawa będzie tylko z tych ziaren, które wsypię do ekspresu.


Kupię garniturowca z jasną tarczą, 38mm-41mm, do 5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Ze względu na zbliżające się urodziny Szanownej Małżonki odświeżam temat...

 

Szukam jakiegoś automatycznego expresu, małego i kompaktowego, nie kolba bo ta już jest, tak powiedzmy w granicach 1kpln (świtenie jeśli by mielił kawe). Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o ten sprzęt.

 

Czy ktoś mi cos w miarę bezawaryjnego polecić? ewentualnie budzet rozszerzyć bede mógł..chociaż wolałbym jakiegos vintaga kupic:)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nikt nic wiecej...? Potrzebuje czegoś małych rozmiarów, kompaktowego .


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od roku mam Siemensa tk 52001.Jestem zadowolony.Niestety już tego modelu nie ma bo jest następca 53009(chyba taki symbol)Znam też dobrze DeLonghi esam2600.Za mijego dalem 1000zł.Nowy model niestety droższy.Nie są to jednak ekspresy małe gabarytowo.Stosunkowo małe modele robi Saeco modele Xmall ale te tańsze jakoś na forach kawowych nie są polecane.Za 1000zł ciężko będzie z automatem a nawet z kolbowym,bo tu dochodzi jeszcze młynek.Jak coś więcej to pisz na pw

Edytowane przez k601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet mogę rozszerzyć - liczą sie dla mnie kompaktowe wymiary i bezawaryjnosc

 

Dziękuje za pomoc


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caffe prego to forum maniaków kawowych:-)Tam znajdziesz sporo wiadomości.Jestem też tam zarejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.