Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Recommended Posts

właśnie się dowiedziałem że za pomocą tego cudeńka można robić kawę zdalnie , ale nie można włączyć urządzenia . 

Nie da się też zdalnie podstawić filizanki a i gotowa kawa też nie chce przyjść sama na taras - testowane

@mmaniek co prawda to prawda 😅 

chętnie bym zamienił wszystkie funkcje tego cudeńka na jedno : możliwość zdalnego włączenia i ogrzewania urządzenia , tak żeby moja mość od razu miała gotowe urządzenie do robienia kawy , zanim opuszczę sypialnię i schodzę do kuchni 👑 😉

A nie możesz ustawić godziny włączenia? Ja w swoim DeLonghi ustawiam i rano się włącza jest nagrzany i od razu kawę można robić.

Edited by Matti

Pierwsze podejście do Jura E6 nieudane.

Po rozpakowaniu i ustawieniu ekspresu na blacie kuchennym zobaczyłem, że pojemnik na wodę i jego pokrywa są jakieś dziwne i nie spasowane do linii ekspresu. Z początku myślałem, że to taki awangardowy design, fantazyjnie pofalowany kształt. Ale niestety plastiki były po prostu popękane. Grube kawały plastiku były poodrywane i latały swobodnie w środku, podobnie odłamany był zawias mocujący pokrywę. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia w transporcie, choć pudełko na to nie wskazywało.

Zrobiłem zdjęcia i zadzwoniełm do sprzedawcy, a ten obiecał ogarnąć zamiennik pojemnika i pokrywki. Coś mnie jednak tknęło, żeby pomimo pękniętego pojemnika spróbować uruchomić ten ekspres. I cieszę się, że to zrobiłem, bo zamiast robić kawę to ekspres warczał i zgrzytał przeraźliwie, a na koniec wyrzucił na wyświetlacz "ERROR" i się wyłączył na amen. Wygląda na to, że w transporcie musiał ktoś nim solidnie przypierdzielić.  

Sprzedawca od razu zaoferował się wymienić na nowy sprzęt. Odesłałem stary, jutro ma przyjść nówka. Niby się cieszę i chyba sprawa skończy się dobrze, ale na razie jestem ostrożny.

I wciąż tylko ta kawa z dzbanka.

Edited by MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

No to miałeś pecha. Dziwne tylko barzdo że pudełko ok a sprzęt połamany. Też mam E6 i otrzymałem go też przesyłka kurierską.

Oryginalne pudło jest niesamowicie solidne a sposób pakowani a i wypełnienia są perfekcyjne. Gdyby taki pakunek zaliczył

uderzenie/upadek skutkujące połamaniem pojemnika na wodę i uszkodzeniem samego ekspresu to pudło musiało by być

poważnie uszkodzone. Inaczej to niemożliwe. Widział byś od razu że coś jest po dzwonie.

Mam nadzieję że jutro otrzymasz sprzęt w stanie idealnym.

W dniu 14.09.2021 o 20:11, Matti napisał(-a):

A nie możesz ustawić godziny włączenia? 

niestety w E8 II nie ma takiej opcji , jest możliwość wydłużenia czasu gotowości do 9h, ale jest to mało praktyczne.  jak timer wentylacji auta w aplikacji BMW , dopóki nie zrobili -on demand- nie nabrało sensu użytkowego

W dniu 15.09.2021 o 20:17, Lemax napisał(-a):

Mam nadzieję że jutro otrzymasz sprzęt w stanie idealnym

Tak też się stało. Zamiennik E6 wylądował i parzy kawę bez zarzutu od dwóch dni. Bardzo przyjemnie się go obsługuje, jest dosyć cichy w pracy i w miarę szybkow się włącza. Ogólnie na razie wrażenia z używania bardzo dobre.

No i nie wiem czy to placebo, ale kawa mi wyjątkowo smakuje. Niebo a ziemia w porównaniu ze starymi eksrpesami, nie mówiąc o kawiarkach itp.

Kupiłem pakiet startowy ziaren do ekspresów z Hayb Coffee i zarówno Gwatemala Huehuetenango jak i Brazylia Cerrado naprawdę dają radę. 

zauważyłem że mając wyłączony ekspres , jednak cały czas słychać z niego taki elektryczny głos jak z transformatora , czy w Waszych Jurach też jest tak samo ?

W dniu 29.09.2021 o 20:48, Krakus1 napisał(-a):

zauważyłem że mając wyłączony ekspres , jednak cały czas słychać z niego taki elektryczny głos jak z transformatora , czy w Waszych Jurach też jest tak samo ?

Mam swój eklspres od dwóch tygodni i nic takiego nie słychać. 

u mnie jest tak że ten głos transformatora jest przez jakieś czas po wyłączeniu ,  po około 30 min jak już sprawdzam jest już ok. 

dzięki za odpowiedzi 👍

Pamiętam, jak kiedyś dostaliśmy w prezencie na nowe mieszkanie ekspres na kapsułki do kawy. Kupiliśmy jednego miesiąca kapsułki za 200 zł. Wszystko w ciągu miesiąca wypiliśmy i tak skończyła sie nasza przygoda z tym ekspresem do kawy 😜 Może jeśli ktoś zarabia w euro to cena kapsułek nie wydaje się taka wysoka, jednak osobiście nie zamierzam płaci  22 zł za możliwość zrobienia sobie w domu 6 kaw.

W dniu 29.09.2021 o 20:48, Krakus1 napisał(-a):

U mnie również nic nie słychać - jak nie pracuje to jest cicha jak rodzinny grobowiec (Jura F9). 

A tak na marginesie - poważnie potrzebna jest Wam funkcja włączenia zdalnego albo timera? Przecież jak się ją włączy (przynajmniej w moim modelu) to system wstaje około 20 sekund i już można robić sobie pierwszą kawkę