Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanie do posiadaczy FSO Warszawy, warto kupić ten zegarek? Chodzi mi tylko o opinie odnośnie mechanizmu. Wiem, że jest 2 lata gwarancji, ale po tych 2 latach nie chciałbym latać do zegarmistrza z naprawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm ty2130 ma dobre opinie, można poczytać o nim na necie, dodatkowo zegarmistrze z xicorra dokonują jego ponownego złożenia i nasmarowania przed końcowym montażem całości. 

 

należy mieć na uwadze, że to automat więc po jakimś czasie będzie wymagać wizyty u zegarmistrza (regulacja, czyszczenie).

 

ja a za sprawą tego zegarka złapałem bagcyla zegarkowego, a swoją warszawę mam 3 tydzień.

 

POLECAM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Warszawę dokładnie od 11 lutego 2013. Nr seryjny 38. Działa bez problemów. Osobiście polecam bo to dobry zegarek z przysłowiową duszą. ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trzeba będzie latać do zegarmistrza, ale ja np. mam seiko monstera juz 4 rok, non stop użytkowany i elegancko śmiga, na razie jednak się z nim jeszcze nie wybieram do zegarmistrza, a w Bernhardt Seashark coś chyba wahnik nawalił, bo kręci się w kółko i nie nakręca zegarka. Ciekawi mnie jak z żywotnością tego mechanizmu w Xicorr, Dobra ale napaliłem się na Warszawę, idę chyba juro do Złotych, pytałem się czarny maja na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żywotność nie gorsza od ETY no jak by nie było to jej klon. Powinien służyć lata. Masywna koperta. Czasem może trochę przeszkadzać koronka. Od pewnego czasu mam wymieniony pasek na czerwony Pattini.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja  z kolei w Pattini dorobiłem sobie krótszy pasek (tą część z dziurkami), bo mam łapę chudą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Miałem okazje pomacać własnoocznie czarna wersje  i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie , pierwotne wersje po pierwszym zachwycie  i efekcie  wow jakoś nie do konca mnie przekonały  a czarna mańka ma to moje cos  :D 

Edytowane przez Turbiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a dziś kolejne pięć dyszek wpadło do skarbonki. A w przyszłym miesiącu dodatkowy zastrzyk gotóweczki do wypłaty. Trochę to jeszcze potrwa ale rozpędzam się. Ciekawo ile więcej Pan Adam zażyczy sobie za Circle w wersji ze szklanym dekielkiem, bo akurat o takim marzę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą skarbonką :) Najlepsza jeszcze taka, którą trzeba na koniec rzeczywiście rozbić np. młotkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą skarbonką :) Najlepsza jeszcze taka, którą trzeba na koniec rzeczywiście rozbić np. młotkiem :)

Ja mam taką ,,specjalistyczną" z wbudowanym licznikiem :-) mierzy średnicę monety i wie jaki bilonik wpadł do środka. No, czasem się zacina, na kilka set złotych myli się o kilka złotych, ale sobie ostatnio przeliczyłem i wprowadziłem stosowną korekcję. Nie spieszy mi się, boję się tylko, że gdy już uzbieram, to Pan Adam powie mi, że już niema części i nie produkuje bo np. ,,nie schodziły". A wiadome jest, że skupiają się na M20. Dodatkowo mam dylemat pomiędzy wersją ze szklanym deklem a z grawerowanym. Żona twierdzi, że za parę lat jakiś ,,znawca" mi zarzuci, że mam podróbkę bo ze szklanym nie robili. Nie przeżyłbym tego.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów z pełnym i transparentnym jak robi kilka innych firm. Problem zniknie.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynegocjuj z Panem Adamem cenę i zamów z dwoma deklami (jeśli ten szklany jest możliwy, bo do warszawy nie ma takiej opcji) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie szkoda że do Warszawy nie można dodatkowo zamówić. Ja bym był chętny na 100%. Fajnie by było. Podało by się nr seryjny M20 a dekielek by dostał numerek. ;) Czekam na Żubra i ten będzie miał w komplecie 2 dekle.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, problem ogarnę (a w sumie to jakiż to problem) gdy będę bliżej docelowej kwoty. Gdzieś kiedyś na internecie znalazłem zdjęcie wersji z tym przezroczystym dekielkiem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeszło roku używania i zmianie paska.
DSC_0113.jpg

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek cały czas w stanie sklepowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj i ja czekam. Ale z powodu ostatnich wydatków to nawet się cieszę że premiera Syrenki się odwleka.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I idealnie jak byłby na jakimś dobrym mechanizmie np Seiko serii 8R28 tak jak relatywnie niedroga Invicta Men's 0741 Reserve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. :)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam co w tych zegarkach kosztuje ponad tyś zł??? Zegarki są wykonane na chińskim poziomie tak samo mają chiński werk! Dla mnie to porażka. A nazwa hmm... wiem jak sie ją pisze ale wypowiedzieć chyba jej nie umiem. Niby polski zegarek a nazwa przez X dla mnie troche bez sensu. Gdyby kosztowały 300 zł to kupił bym w prezencie dla mojego dziadka który jeździł syrenką kiedyś. Ale nie 1200  :blink:

Skoro Tissota na mechanizmie Eta automatycznego można kupić za około 1400 zł, mówie o tych tańszych modelach. To ja sie pytam co kosztuje 1200 zł w Xicorr który ma chiński mechanizm. Przecięż chińskie zegarki na tym samym mechanizmie kosztują po 300 zł. 

Edytowane przez jabol135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to "chiński poziom"? Do jakości wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, w niczym nie ustępuje droższym markom.

Akurat w tym temacie to niech się wypowiadają posiadacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jabol, zamiast wina kup jabola, wypij i nie zadawaj głupich pytań.

Żyjemy w kraju wolności gospodarczej i nie twoja sprawa ile i co w tym zegarku kosztuje.

To projekt biznesowy Adama i jego święte prawo ustalać cenę. Jak i twoje nie akceptować jej i manifestować to nie kupując jego wyrobów.

Produkt jest na rynku, na tym samym co i Patek. Znajduje nabywców za cenę wyznaczoną przez producenta jak i Patek. I o to w tym chodzi.

I nie marudź, tylko wypij swojego jabola ;)

 

PS ja mam nick na x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.