Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnią dziurkę. Zawsze na youtube wydawało mi się, że ludzie zapinają mniej więcej na środkowe. Druga szlufka nie potrzebna, przynajmniej w moim przypadku.

post-70090-0-60655200-1398016241.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wszystko. Od momentu zakupu, to jest 4 dni temu ani razu go nie nakręcałem koronką. Spóźnił się o jedynie około 20 sekund, więc jest chyba ok.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sek./4 dni to niezły wynik, tyle że jest jeszcze na dotarciu ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem Fiata Bravo w 2009 roku (funkiel nówkę nie śmiganą) to na dotarciu co kilka tyś km brał z literek oleju. Miałem nadzieję, że mu przejdzie ale nie przeszło. Za to nie miałem z nim nigdy żadnych innych problemów. No może poza jednym, zmieniłbym wydech na robiony na zamówienie z nierdzewki. Dobrze, że przy produkcji markowch zegarków nie stosują zasady rdzewiejących wydechów ee kopert znaczy się w celu poprawy zysku ekonomicznego serwisów.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu fiu niezła historyjka obrazkowa z zakupem zegareczka. Faktycznie jakby Admin scalił wszystko w jedno to by się lepiej czytało-ogladało. Dodaj jeszcze zdjęcia z uzytkowania jego i jakąs swoją opinię na temat zegareczka - robi wrażenie, choc wydaje się taaaki zwyczajny... GRATULUJE zakupu!!!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastapila.drobna zmiana. Niestety mam od dluzszego czasu problemy ze stanem zapalnym stawow i czasem, gdy bardziej mi dokuczaja, musze poprostu zdjac zegarek. Skorzany pasek jest wygodny ale dzis zalozylem ten drugi i... odkrylem ameryke. Jest tak wygodny, ze nawet do spania nie musze zdejmowac zegarka. Super sprawa i fajna odmiana. Dobrze, ze jeszcze moge biegac, bedzie mozna lepiej go nakrecic przez 40 min ciaglego biegu, tak sadze. Ps pisze z tel, sorki za bledy


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastapila.drobna zmiana. Niestety mam od dluzszego czasu problemy ze stanem zapalnym stawow i czasem, gdy bardziej mi dokuczaja, musze poprostu zdjac zegarek. Skorzany pasek jest wygodny ale dzis zalozylem ten drugi i... odkrylem ameryke. Jest tak wygodny, ze nawet do spania nie musze zdejmowac zegarka. Super sprawa i fajna odmiana. Dobrze, ze jeszcze moge biegac, bedzie mozna lepiej go nakrecic przez 40 min ciaglego biegu, tak sadze. Ps pisze z tel, sorki za bledy

Biegasz z zegarkiem mechanicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie probowalem. Jesli mie powinieniem to dobrze wiedziec. Biegam z pulsometrem. Czasem biore stary ruski stoper mechaniczny. Dostalem go od taty ok 10 lat temu, gdy przygotowywalem sie do waznego egzaminu


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pulsometracz przecież też jest funkcja zegara, nie biegaj  z mechanikiem, szkoda go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeciwwskazań. W zegarku o przeznaczeniu użytku codziennego tzw. tool watch, a każdy diver z założenia taki jest, wyprodukowanym po 2000 r. (moje stare ruski psuły się nawet w pudełku), nic nie powinno się wydarzyć, zwłaszcza przy bieganiu. Jeżeli ktoś zakłada że ma działać dziesiątki lat i to lokata kapitału lub inna większa wartość uczuciowa to ok, ale poważnie, ten konkretny zegarek jest przeznaczony do użytkowania i cieszenia się nim w każdej chwili. 


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bedzie uzywalm zegarka jak mu sie podoba, to jego wlasnosc. Kazdy produkt ma swoje przeznaczenie, wedlug mnie zegarki mechaniczne nie nadaja sie do biegania, co to za przyjemnosc uprawiac sport z kawalem metal, nie mowiac juz o odczycie . Istniejemrowniez mozliwosc znacznego przyspieszania zegarka poprzez wprowadzenie balansu w inna czestotliwosc drgan niz pracuje normalnie, c moze byc spowodowane ruchem rak podczas biegu. Ale co kto lubi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albiNOS gratuluję zakupu, świetnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak do biegania dalej bede bral pulsometr. Jest lzejszy. Xicorr nie zmierzy mi dokladnego czasu okrazenia bo jest bez chrono. A i pulsu nim nie zmierze


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie koniecznosc dorobienia jedniego otworka w pasku. Wydawaloby sie, ze proste jak j...e. Poszedlem do zegarmistrza. Blad! a dlaczego? zafundowal mi PROMOCJE! wyraznie powiedzialem, ze chce jedna dziurke i co? chcieli byscie u dentysty taka promocje? ,,wyrwalem panu dwa, w jednej cenie, promocja" Tylko po co wyrywal zdrowy. No i wlasnie ten zegarmistrz tak.sie rozpedzil, ze zrobil dwie dziurki! Po Ch...j? a do tego ta druga nie.jest w jednej linii. Jednym slowem spartolil mi pasek. Na szczescie naprawilem jego partactwo. LUTOWNICA! wyrownalem oba otworki i teraz wygladaja niemal nie do odruznienia. Nawet ta krzywa udalo mi sie skorygowac. Wniosek? dwa wnioski. Najpierw powiedziec, ze to nie podroba z Tunezji i niech sie przylozy a po drugie, zaniesc do specjalisty od skór.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem.dodac fotke, ale cos z telefonu nie idzie a komputer zajety.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za długi pasek to po co kombinujesz. Zamów krótszy u Pattini. Mam taki sam ale krótszy + czerwony krótszy do M20. Lepiej jak byś poszedł do rymarza.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest ok, Pasek była za... krótki. A na przyszłość będę pamiętał o rymarzu, jakby co.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i znowu temat umiera. Więc coś napiszę. Mam chęć kupić kolejny pasek. Zastanawiałem się nad czasnym silikonowym, szukałem w internecie, znalazłem i dobrze, że nie kupiłem bo... za taką samą cenę mają identyczne na stronie xicorr-a, ale z logiem. Więc super. Fajny ten silikonowy szary ale właśnie ten kolor, bardziej pasuje do wersji z białą tarczą.

Niestety, z kupnem paska będę misiał się jednak wstrzymać. Ostatnio mamy dużo wydatków, w aucie mam kilka pilnych spraw do zrobienia, więc jak na razie nie będę wydawał pieniążków puki pilnych spraw nie załatwię. A i naszło mnie też na ten parciano gumowy czy jak mu tam pasek.

 

A i jeszcze jedno, od momentu zakupu ,,koła" pojawiło się kilka malutkich rysek. Jak sądze normalny objaw użytkowania, nawet mnie to zbytnio nie denerwuje. Fajnie by było, gdyby do Circle, dostępna była jakaś mała plastikowa nakładka ochronna, możnaby ją zakładać w pracy, gdzie zwiększa się prawdopodobieństwo zarysowania koperty. Oczywiście walory estetyczne na czas stosowania nakładki byłyby obniżone ale pozwalałoby to na zachowanie idealnego stanu na dłużej. Tak mi to wpadło do głowy. Akurat w mojej robocie by sie przydało. Po wczorajszym dniu w pracy jestem teraz obolały, jakby po mnie stado konie przebiegło.

 

Jeszcze raz poweim, że warto było wydać tego tysiaka z groszami. Uwielbiam ten zegarek i cieszę się w każdą chwilą, kiedy patrzę na niego. A moment zakupu będę wspominał pozytywnie jeszcze latami, tak jak kiedyś brąłem z salonu nówkę funkiel auto. Fajna sprawa. Az mam chęć na M20. Może kiedyś, może też wyjedzie w końcu chrono s. sport.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wiele osób czeka na nowe, zapowiadane zegarki i wtedy temat odżyje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie sie wydaje, ze xicorr ma braki w mocy przerobowej. Oj czekamy na nowe modele. Jest tylko jeden problem, chyba bede musial rozeznac sie za rotomatem


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pomyśl jak zrobić rotomat samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwukierunkowy rotomat na bazie silnika krokowego ze sterownikiem bipolarnym ;)  (http://sklep.avt.pl/sterownik-bipolarnego-silnika-krokowego-zestaw-do-samodzielnego-montazu.html). Zbieram się od roku zęby się za to wziąć ale ciągle coś innego czas zajmuje. Pojawiają się perełki na ebayu. Ja kupiłem 2 lata temu tani (bo po wystawowy) Tutelary na 2 zegarki. Wylicytowany koszt z wysyłka był coś koło 50 zł. Żadna rewelacja ale działa dobrze. Dorzuciłem podświetlenie z 8 błękitnych diód. Troszkę tylko po tych 2 latach przekładnie zaczęły być słyszalne.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skonczylem oatatni, wydawaloby sie najtrudniejszy pawlacz w domu. 4 lata zwlekalem az w koncu w 2 dni ogarnalem problem. Pewnie z rotomatem bwedzie podobnie, w istocie wolalbym sam zrobic, nie powinno to byc wielka filozofia.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filozofii nie ma, ale oprócz silnika ze sterownikiem potrzebny jest jeszcze odpowiedni programator zapewniający cykliczną prace urządzenia. Obroty prawo lewo, czas cyklu pracy, odstęp między cyklami, ilość obrotów przypadający na 1 cykl. Programator z wyświetlaczem mile widziany zapewniający obsługę wszystkich parametrów. O obudowie nie wspominam bo można wykorzystać uszkodzony rotomat, a takie na Allegro często się trafiają w cenach nawet kilkunastu złotych.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zaprezentowac zapis z prowadzonego dziennika chodu zegarkaDziennik chódu zegarka

03.05.14

0 RESET

04.05.14 -7s (-7s)

05.05.14 -14s (-7s)

06.05.14 -21s (-7s)

07.05.14 -27s (-6s)

08.05.14 -35s (-8s)

0 RESET

09.05.14 -7s

10.05.14 -15s (-8s)

11.05.14 -22s (-7s)

12.05.14 -29s (-7s)

13.05.14 -36s (-7s)

14.05.14 -43s (-7s)

Jak widac srednia to minus 7s na dobe. Ale dobrze, ze w jedna strone, moze daloby sie podregulowac w poblize zera? choc z drugiej strony... po co go rozkrecac, toc to nie kwarc, taki jego urok.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.