Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

tarcza akropolisa super ale mnie bardziej interesuje jak będzie wyglądać koperta w kształcie kostki


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa koperta świetnie leży na ręku - mierzyłem dziś i na moim rachitycznym nadgarstku te 45mm daje radę, uszy są fajnie wyprofilowane i po prostu dobrze fizycznie pasuje również na małe nadgarstki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Syrenie sport i akropolisie bedzie ten sam mechanizm?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

W Syrenie Seiko NE88, w akropilisie Seagull ST1906 w manualu.

 

Co do F125p w kostce to kluczowa jest sekunda na linii śmierci :-) Wygląda na to, ze na dniach będziemy mieć rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyznam, że sam głowiłem się nad tym jak tą sekundę śmierci wykonacie, kilka pomysłów przychodziło mi do głowy, ale chyba nie o maksymalną komplikację rozwiązania chodzi. Dobrze zrozumiałem, że będzie i 125p i akropolis?

 

A myśleliście może nad M20 MGL ,,Manual Garniturowiec Limitka" :-) czyli cieńsza wersja limitowana załóżmy z większą koronką? macie już pomysły na kolejne pudełka?

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

W Syrenie Seiko NE88, w akropilisie Seagull ST1906 w manualu.

 

Co do F125p w kostce to kluczowa jest sekunda na linii śmierci :-) Wygląda na to, ze na dniach będziemy mieć rozwiązanie.

 

 

No właśnie bo jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania i niestety muszę stwierdzić że następny ciekawy łocz się nam szykuje

 

:P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że sam głowiłem się nad tym jak tą sekundę śmierci wykonacie, kilka pomysłów przychodziło mi do głowy, ale chyba nie o maksymalną komplikację rozwiązania chodzi. Dobrze zrozumiałem, że będzie i 125p i akropolis?

 

A myśleliście może nad M20 MGL ,,Manual Garniturowiec Limitka" :-) czyli cieńsza wersja limitowana załóżmy z większą koronką? macie już pomysły na kolejne pudełka?

My też się głowimy, ale wygląda, że sukces jest bliski :-) Na komputerku działa dobrze, został tylko jeszcze DROBIAZG, żeby zadziałało w rzeczywistości.

MGL - coś tam chodzi po głowie. Będzie na pewno Czarna Mańka i M20.04 w stali z tarczą od Czarnej Mańki.

Do MGL musielibyśmy zrobić nową kopertę to wtedy i inna tarcza i wszystko czyli nowy projekt. A na razie i tak mamy ich po kokardkę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło mi na szybkiego do głowy. Miałem jeszcze kilka innych pomysłów ale narysować to w paincie to musiałbym się pochlastać.

post-70090-0-00884900-1404821064_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.

Trochę dużo tych przekładni (na sekundzie bardzo mała siła jest) i wyjdzie trochę gruby.

My inaczej to rozwiązaliśmy, ale jak się okaże że kiszka to niewykluczone, że pochylimy się nad tym pomysłem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że "prędkościomierz" na tarczy ma żyć? Jeśli tak to zegarek dramatycznei rośnie w moich oczach ;)

 

Prezentowane rozwiązanie jest proste, ale zrobić toto odpowiednio cienkie, a zarazem pracujące przy niskich oporach i trwałe to i.m.o. science fiction...
Moim zdaniem cokolwiek to będzie, koła przekładni muszą być poziomo, napędzane od ćwiertnika czy koła pośredniego. Moim pierwszym skojarzeniem są dwa kółka (jedno napędzane) z rozpiętym miedzy nimi czarnym paskiem z kreseczkami. Ale znów po pierwsze znaleźć tworzywo, które będzie zarazem miękkie, lepie, żeby się nie ślizgało, a zarazem trwałe, żeby nie sparciało za moment... mało realne. Z kolei zastosowanie obrotowego dysku sprawi, że kreseczka będzie siłą rzeczy krzywo....

Może zatem zaczerpnąć rozwiązanie problemu od producentów stosujących sekundniki typu "retrograde". faktem jest, że nigdy nie miałem w łapkach ani takiego mechanizmu, ani schematu - może jest prostsze niż się wydaje...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panerai robi liniową rezerwę chodu

 

post-34848-0-94537500-1404834906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wskazowki sekundowej tarcza z namalowanym odpowiednio.dobranym czerwonym wzorem. Precyzyjnie dobrany ksztalt moze sprawiac wrazenie ruchu linii smierci.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za ten projekt, robi wrażenie  i już zbieram kaskę na kolejnego xicorra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wskazowki sekundowej tarcza z namalowanym odpowiednio.dobranym czerwonym wzorem. Precyzyjnie dobrany ksztalt moze sprawiac wrazenie ruchu linii smierci.

 

Tak to działa w przypadku małej sekundy. Niestety w przypadku centralnej siłą rzeczy nie jest możliwe, żeby wskazówki były nad tarczą, a dysk sekundowy - pod spodem. Dodatkowo - dysk taki nie może być położony i napędzany centralnie. Zeby patent z precyzyjnie narysowana linią na okrągłej tarczy zadziałał, okrągła tarcza musi być w całości po jednej stronie poziomego okienka. Inaczej z prawej będzie prosto, ale "wracając" po lewej już będzie krzywo. Niemniej faktycznie - pojedynczy dysk napedzany odpowiednią przekładnią mógłby się sprawdzić, o ile się zmieści (zauważ, że linia jest stosunkowo długa...)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wskazowki sekundowej tarcza z namalowanym odpowiednio.dobranym czerwonym wzorem. Precyzyjnie dobrany ksztalt moze sprawiac wrazenie ruchu linii smierci.

Oris to ma ale nie wygląda spektakularnie, ta kreska lata jakoś tak na boki :-) Było by najprostsze ale jakoś mi nie leży.

 

Nasze rozwiązanie też nie będzie idealne ale zdecydowanie bardziej wystrzałowe ;-) Nie wiem czy jakim patentem się nie skończy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

post omyłkowy 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze male dwukolorowe bebenki jak w dawnych licznikach km? jeden sie obraca, potem nastepny i nastepny. Ale takich 60 to za duza komplikacja. W istocie tez, jesli chodzi o przekladnie, kątowe maja mniejsza sprawnosc od czolowych. To widac na obudowie tylnego dyfra w wielu bmw ,,M" Chodzi o ozebrowanie chlodzace.

 

Albo malutki czerwony paseczek z czegokolwiek na sprezynce. obrót bebna.sekundy nawijalby maly lancuszek, ktor naciagalby ten pasek az do konca, po dokladnie minucie sprzegielko puszczaloby i pasek.sila sprezyny wracalby na miejsce. Zamiast lancuszka tez moze byc zembata listwa (trwalsze) kwestia dobrania nie za mocnej sprezynki i budowy sprzegielka puszczajacego po okreslonej ilosci onrotow


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie wyobrażam, sprzęgło puszczałoby po minucie, koło trafiłoby na jakiegoś sztycla i na ułamek sekundy rozłączyłoby napęd by pozwolić cofnąć się kresce. Pozostaje kwestia siły potrzebnej do napędu. musiałoby to się odbyć bez udziału przełożenia (na sekundę) napęd wzięty z koła minutowego, mniej ,,zmultiaplikowany niż wymaga tego zwykła wskazówka sekundowa (spowodowane krótszą drogą linii śmierci niż końcówki wskazówki) ale jakby nie patrzeć, sekundowej wskazówki nikt za koniec nie trzyma. Tutaj tym trzymającym jest sprężynka. Teraz pytanie, jak dobrać wszystkie wymiary i przełożenia by nie zatrzymać mechanizmu zbyt dużym oporem sprężynki i wyzwalacza sprzęgiełka.

post-70090-0-47411800-1404855577_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piagat caliber 560P zerknij moze to bedzie dobre wyjscie

http://www.piaget.com/craftsmanship/retrograde-seconds-movement

albo cos takiego Hautlence retrograde

http://monochrome-watches.com/technical-creations-hautlence/

post-65121-0-14645700-1404864939.jpg

Edytowane przez Piotr K.

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko pięknie i ładnie. Pomysły pomysłami. Szczególnie albiNOS 01 ma kosmiczne wizje  ;). Warto się zastanowić ile może kosztować taka modyfikacja werku. Czy gra jest warta świeczki. Żeby się nie okazało że zegarek dzięki temu będzie droższy o 30-50% i co niektórzy będą musieli brać go na raty. ;) Poza tym im więcej udziwnień tym więcej może się popsuć. Jak dla mnie taki mechanizm (a szczególnie modyfikacja sekundowa) musi pracować w testach minimum pół roku aby można było stwierdzić stopień zużycia elementów i teoretycznie oszacować ich trwałość. Dodatkowo zwiększy się gabaryt (grubość) koperty.

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze sprężyną był pierwszy jaki nam przyszedł do głowy, jednak okazał się praktycznie nie do zrealizowania.

Będzie coś prostszego trochę, mam nadzieję, ze niedługo uda się zaprezentować jakiś prototyp.

Niestety u nas nikt takich rzeczy nie robi i temat może polec na realizacji, z drugiej strony parę lat temu nikomu do głowy nie przyszło żeby zegarki w Polsce robić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbajcie o kwestie patentowe przed puszczaniem tego poza pracownię.

 

Mam nadzieję że uda się to rozwiązać tanio i skutecznie, liniowa linia śmierci byłaby super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super, a przecież nikt nikogo nie popędza. Na spokojnie, lepiej dopracować rozwiązanie i mieć pewność, że wytrzyma tyle co reszta zegarka. A nawet jeśli będzie znacząco podnosić cenę? to co? a kto powiedział, że musi być taniej niż w biedronce i tesco i w lidlu ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, za ciekawe, interesujące rozwiązania techniczne zawsze się chętnie dopłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.