Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe - ale tak sobie myślę przecież, że mechanizm inaczej pracuje "normalnie" i "do gory nogami" i może jednak ciśnienie na niego wpływać wówczas inaczej :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz doświadczenie z podstawówki? Słoik z plasteliną oraz kawałki wkładów do długopisu powbijane w plastelinę, pod różnymi kątami. Jakoś coś tam się pompowało i widać było we wkładach przesuwająca się kropelkę atramentu. W każdym wkładzie o tyle samo. Więc pozycja w statycznym ciśnieniu niema znaczenia.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na wagary już wówczas chodziłem bo nie pamiętam :(

 

Trochę jednak na opak mnie pewnie zrozumiałeś - dla koperty to pewnie nie ma znaczenia - ale dla mechanizmu juz pewnie ma? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie mechanizmu ma znaczenie tylko jeśli chodzi o dokładność chodu. Do puki jest szczelna koperta, to nic się nie dzieje i ciśnienie w środku jest takie samo mniej więcej (różnice mogą wynikać np. z temperatury, jak w oponach samochodu). No chyba, że wchodzimy w tematy zaworów helowych i takich tam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie mechanizmu ma znaczenie tylko jeśli chodzi o dokładność chodu. Do puki jest szczelna koperta, to nic się nie dzieje i ciśnienie w środku jest takie samo mniej więcej (różnice mogą wynikać np. z temperatury, jak w oponach samochodu). No chyba, że wchodzimy w tematy zaworów helowych i takich tam.

 

właśnie, mnie właśnie chodziło o te szczególiki ;):]

 

ale już pojałem :]

 

dzięki za wywod :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą Legendy PRL, oczywiście właściciel pięknie odbudowanej warszawy miał na ręku xicorra M20. To mi się spodobało. Dobra, oglądam kolejny odcinek.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet z nimi gadałem. Zarzekają się, ze nie wzorowali się na M20. Zegary w większości samochodów w lat 50 i 60 był do siebie podobne. Na moje oko podobieństwo jest duże.

W sumie ładnie im wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale uszy jakieś niedorobione, za to stopniowanie tarczy, fajna sprawa. W M20 naprawde nie da się zewnętrznego ringu oddzielić i unieść o kilometr? Mimo wszystko i tak nasza, ,,ema" jest ładniejsza.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam Czarną Mańkę - limitowaną edycję FSO M20

limitacja: 175 sztuk

cena: 1799 zł

premiera planowana na 6 listopada

wkrótce zaczynamy przedsprzedaż

 

HRCPuUS.jpg

 

JnQlcCx.jpg

 

LlSbomj.jpg

 

F5OEnBr.jpg

 

0CGVBNY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje oglądać FSO M20 w stali na żywo. Całkiem przyjemny zegarek. Jedyne co mi nie pasuje to płaska tarcza i te klejone <?> śrubki na tarczy.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości te 175 sztuk to coś oznacza i z czymś się wiąże ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak z ciekawości te 175 sztuk to coś oznacza i z czymś się wiąże ... ?

 

sam o to pytałem i limitacja 175 z niczym się nie wiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone dodatki zabijają! Musze przyznac ze xicorr ma doskonale wyczucie dobrego smaku. Ten zegarek jest bardziej Warszawski niz Kobieta w topless z tarcza i mieczem z dolem od ryby.

Jak tak dalej pojdzie to za 30lat kupie mieszkanie za swojego circle. Ale i tak go nie sprzedam.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175 to liczba kroków między stołówką a narzędziownią :-)

A tak na poważnie, szukaliśmy 'dobrej' liczby między 150 a 200 związanej z FSO i M20 ale jakoś nic nam się nie znalazło.

Padło na średnią.

Jeśli ktoś znajdzie dobrą historię do 175 to ma ode mnie prezent :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te 175 kroków pomiędzy stołówką a narzędziownią to nie jest prawda :)  W zamierzchłych czasach mój ojciec był szefem jednego z działów FSO a konkretnie właśnie narzędziowni. Chyba pasowałoby bardziej te właśnie 200, gdyż pamiętam ze swych szczeniackich lat, że będąc kiedyś jako mały chłopiec wspólnie z ojcem na jakiejś masówce było powiedziane że FSO ma tyle zamówień na samochody że najbliższe 200 lat to świetlana przyszłość tego zakładu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie musi być to związane z historią właśnie FSO? może też nawiązywać ogólnie do motoryzacji z tamtych lat? czy nawet motocykli. Zwłaszcza rękawice ,,bezpalczaste" kojarzą mi się z motocyklizmem owych czasów. Kultowy polski skuter, Osa M-50 oraz M-52, produkowany w latach 59-56 przez Warszawską Fabrykę Motocykli (WFM). Jedyny skuter produkowany w czasach PRL. Pojemność silnika tej mocniejszej wersji to oczywiście.....175.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko OSA miała taki silnik a również WSK i SHL. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku wytwarzała u siebie dwie klasy motocykli o pojemności 125 i 175 cm3.

Dodatkowo w 1951 roku zjechała pierwsza Warszawa M20 a do końca roku zrobili jedynie 75 sztuk.

 

Edit: Ponieważ jest to wersja limitowana /okolicznościowa/ a takie wydaje się na "100-tki" to mamy 100 + 75 sztuk z pierwszego roku produkcji = 175   "ta da" :)

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś cicho tu się zrobiło, co z nowymi modelami? chodzi mi szczególnie o akropolis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy idą do przodu. Akropolis - czekamy na produkcyjne koperty i testowe tarcze i wskazówki.

 

Z innych frontów: pierwsze, cieplutkie fotki testowej koperty do Syreny Sport. Wyszła fajniutko, jedną rzecz chyba tylko zmienimy.

 

jWHXMaQ.jpg

 

Y7haFgC.jpg

 

tA5HnPM.jpg

 

gtsttrB.jpg

 

IkzOnOR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.