Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

czyli idziecie w świat matoryzacji?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pomacać te duuuuuuużą rybę w wersji pomarańczka ----robi wrażenie !!!!!

Rozmiar rzeczywiście można nazwać męskim ale po założeniu na rękę po kilki minutach leży bardzo dobrze . Oj ten zegareczek wywołuje efekt --- muszę mieć.... chyba tylko do garnituru nosić będzie ciut kłopot  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akropolis jest swietny, juz mialem klikac przdplate ale dopatrzyłem ze on ma 45mm :( za wielki dla mnie, nie kumam tego pociagu do wielkich zegarkow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45mm??? Rany, a ja już kliknąłem przedpłatę  :o  Qniec świata  :unsure:

 

A tak serio, 45mm to jeszcze nie dramat nawet na moim chudzieńkim nadgarsteczku. Choć faktycznie jest to już kawał zegara i nie nada się na każdą okazję :)

I tak szkoda takiego zegarka do codziennego ciorania, moim zdaniem. Ładną i pożądaną limitkę Wostoka Amfibia 1967 założyłem sobie z 5 razy i już poza rysami na zapięciu bransolety ma jedną rysę na szczotkowanej powierzchni koperty i szlag mnie jasny chce trafic...

Do ciorania to kwarcowy Fossilek jak znalazł ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mamy prototyp Syreny Sport. Jeszcze tylko kilka kosmetycznych zmian/poprawek.

 

33EENZF.jpg

 

L8xuJBQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja gratuluję wystawienia oferty i końcowej ceny za FSO M20.02 na aukcji WOŚP, szczytny cel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na subtarczy godzinowej proponuję dołożyć kropki zaznaczające połówki godzin, do tego na tachometrze wskazanie 180 oraz kreskę oddzielającą duże wskazania od małych na wysokości 240. O tak:

post-70090-0-21923500-1421793573_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegarek, ale okienko datownika nie wygląda za dobrze. Będzie wersja bez daty?


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty wygladałoby to lepiej.

 

choć ciężko byłoby mi się przestawić do zegarka bez datownika to ten model faktycznie lepiej by wyglądał bez niej.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja.okienko daty wrecz uwypuklilbym dodajac czerwona ramke w odcieniu wskazowek


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoglądam, podglądam, zerkam - kurde miałem Syrenkę (nie sport ale jednak...) i nijak mi to Syrenki nie przypomina, no może po za elementem grila na tarczy i znajomo wyglądających cyferek. Syrena miała charakterystyczne wskaźniki paliwa i temperatury, szkoda że do tego nie nawiązano. Spodziewałem się czegoś więcej po Warszawie i Fiaciku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nawet bym go kupił. Nawet data nie razi. Czerwona obwódka by się przydała tak jak napisał albiNOS 01. Wskazówki tak jak kiedyś już zauważyłem nie pasują. Wzór z M20 moim zdaniem był by o wiele lepszy i nawiązujący do Syreny (tak jak było w pierwszych renderach).

A z tego wszystkiego jest najgorsze że moja wierna Warszawa M20 padła po 23 miesiącach :( . Nie nakręca się w żaden sposób. Koronka się zablokowała a wachnik dość głośno się obraca jak się ucho do zegarka przyłoży. Wysyłka do serwisu na dniach. Aż się boje co się tam w środku stało bo zegarek zacny i jak by tak policzyć to wyszło by z rok noszenia non stop. :D


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek. Oj nie chciałbym ,,polubić" kwarce, oj nie wszak polubić kwarca to jak lodówkę ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce? Nie. Teraz ciorany jest mechaniczny Tao na Asian Unitasie, a jak by co to można i Żubra Gerlachowego przytulić i z Deep Blue popływać. ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nawet bym go kupił. Nawet data nie razi. Czerwona obwódka by się przydała tak jak napisał albiNOS 01. Wskazówki tak jak kiedyś już zauważyłem nie pasują. Wzór z M20 moim zdaniem był by o wiele lepszy i nawiązujący do Syreny (tak jak było w pierwszych renderach).

A z tego wszystkiego jest najgorsze że moja wierna Warszawa M20 padła po 23 miesiącach :( . Nie nakręca się w żaden sposób. Koronka się zablokowała a wachnik dość głośno się obraca jak się ucho do zegarka przyłoży. Wysyłka do serwisu na dniach. Aż się boje co się tam w środku stało bo zegarek zacny i jak by tak policzyć to wyszło by z rok noszenia non stop. :D

przykra informacja, mam nadzieję że to odosobniony przypadek, bo aż drżę o moją warszawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do wypowiedzi wcześniejszych - okienko z datą całkowicie nie pasuje do tego modelu w tej wersji; lepiej faktycznie bez;

moim zdaniem "warszawa" jest ładniejsza, potem "duży fiat" a "syrena" na 3 miejscu podium;

Jak dla mnie trochę nieczytelny jest ten zegarek - zbyt przypomina przeładowane chrono za niewielkie pieniądze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczyłoby tylko dać jaśniejszą tarczę od datownika i by się zlała z tarczą główną


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie uwagi :-)

 

1. Datownik

Bez datownika - odpada. Wg mnie to jedna z najważniejszych funkcji współczesnych zegarków. Boleję że F125p Akropolis będzie bez datownika - ale taki mechanizm.

Miejsce - standardowe ułożenie - każde inne wymagałoby przedrukowania pierścienia daty.

Kolor - na chwilę obecną Seiko ma tylko wersję srebrne tło/czarne cyfry. Mają mieć jeszcze czarne tło/białe cyfry. Jak się zgra czasowo to może zastosujemy taki - każda inna opcja wymaga przedruku pierścienia daty. Pasowała by wersja białe tło/czarne cyfry ale Seiko na razie nie planuje.

W tym projekcie zdecydowanie chcę uniknąć drukowania pierścienia daty we własnym zakresie - wiem ile to zabawy/problemów po drukowaniu pierścieni do M20 :-)

2. Wskazówki

W pierwszych renderach były wskazówki od M20, jakoś słabo wykorzystywać te same w kolejnych modelach. Prototyp miał kierownic taką jak w normalnej syrenia, ale myślę że jak by trafiłą do produkcji to miałą by klasyczną kierownicę sportową z tamtych lat - taką z otworami na ramionach :-)

3. Tachymetr

Tu z założenia poszliśmy w skalę z 'małymi' kilometrami. Zastanawiam się jeszcze czy nie skończyć skali na 140 jak były wyskalowane oryginalne prędkościomierze. 

4. Planowane zmiany

- Handslifting sekundowej wskazówki stopera - trochę ją chyba musimy jeszcze odchudzić bo wyszła dość ciężka i mogą być kłopoty z zerowaniem

- obwódki małych tarcz zrobimy chyba jako oddzielne elementy bo nie wyszły teraz idealnie

 

BTW

Strasznie jestem zadowolony z nakładanych indeksów godzinowych - wyszły naprawdę fajnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się wpisać okno daty symetrycznie między indeksy godzinowe - teraz jest zbyt blisko "piątej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napis Made in Poland nie zmieścił się pod indeksem ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.