Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, pozostaje czekać cierpliwie.

Na umilenie oczekiwań może limitowany jednowskazówkowiec w kształcie licznika Junaka? Do tego nie trzeba modyfikować mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogólnie ciekawi kiedy i czy w ogóle uda się naszym firmom zbudować swój własny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie. Z jednej strony nikt chyba nie ma tyle kasy.

A z drugiej strony pozostaje pytanie po co? Bo pewnie będzie drogi i nie wiadomo czy lepszy.

Myślę że będzie to ewolucja i modyfikacje istniejących mechanizmów.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak z motoryzacją, nie? :)

Robić coś na siłę, tylko po to by pokazać, że potrafimy?

Efekty można przewidzieć


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo mam zdanie Wszystko to ekonomia. Mam czasem takie luźne rozmyślenia, by założyć fundację, tak jak Gerlach, nazywałaby się ,,Polski Mechanizm''. Jej cel byłby podobny, ale głównym byłoby połączenie sił wszystkich rodzimych wytwórców, by stworzyć nasz mechanizm. Taki trochę uniwersalny, trochę jak klocki lego, by można było stosunkowo prostymi zabiegami dostosować go do danego typu zegarka. Potem mógłby być sprzedawany już w prawdziwie polskich czasomierzach. 

 

Z samochodami to jest temat o tyle trudny, że samo uzyskanie homologacji, to takie koszty, że się w głowie nie mieści. Kilka lat temu zmienili przepisy (łunja kazała) dotyczące rejestracji samów. Kolega Jacek Mazur z Zabrza musiał odpuścić sobie rejestrację samoróbek w Polsce. Teraz woli to zrobić w Czechach, UK czy Mozambiku.

 

Mam wrażenie, że producenci przyczep ze starej unii w tym łapy maczali, by samy z Polski nie stanowiły konkurencji.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo mam zdanie Wszystko to ekonomia. Mam czasem takie luźne rozmyślenia, by założyć fundację, tak jak Gerlach, nazywałaby się ,,Polski Mechanizm''. Jej cel byłby podobny, ale głównym byłoby połączenie sił wszystkich rodzimych wytwórców, by stworzyć nasz mechanizm. Taki trochę uniwersalny, trochę jak klocki lego, by można było stosunkowo prostymi zabiegami dostosować go do danego typu zegarka. Potem mógłby być sprzedawany już w prawdziwie polskich czasomierzach.

 

Też już o tym myślałem. Wszyscy polscy producenci zegarków powinni usiąść do stołu i razem stworzyć własny mechanizm. Oferowany mógłby być wtedy u każdego producenta, a przy okazji koszty rozłożyłyby się, przez co cena mogłaby być niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byłoby to możliwe, kwestia dobrej koordynacji działań, płaszczyzna na której dla wspólnego dobra zapominają o wzajemnej konkurencji. Powiem więcej, niejeden ambitny projekt zrodził się na największym Forum zegarkowym w Polsce. Może warto się nad tym zastanowić.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby cudownie, ale to raczej nierealne, choćby z biznesowego punktu widzenia. Na rynku jest wiele dobrych i tanich mechanizmów, a do boju wchodzą następne, np.: ronda R150.

 

Nasze firmy zegarkowe to jeszcze oseski, zajmujące się głównie stroną projektową i marketingiem, ewentualnie składaniem części do kupy. Na rynku sporo jest przejęć, zawieszeń i wznowień działalności. Dlatego też to jeszcze nie ten etap.

 

Trzymam kciuki za polski mechanizm, w polskiej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskiej to oznacza dużo więcej niż chińskiej, szwajcarskiej czy japońskiej :-(

To kwestia projektu i według mnie najtrudniejsza wykonania (bo produkcja np. w Chinach to byłaby lipa).

No i gdzieś jeszcze trzeba by zbyt znaleźć na drogie, niesprawdzone mechanizmy.

Trzeba wiader kartofli żeby made in Poland miało wartość jak Swiss made czy Japan mvmt.

 

Wyprodukowanie każdej pierdoły to niestety droga przez mękę.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w pełni to mechanizmy na rozsądną skalę są robione w 4 krajach. Adam, jeśli rozważasz taką modyfikacje to może centralna minuta chrono? To by było coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że myśli o jakiejkolwiek modyfikacji. Od czegoś trzeba zacząć. o jak z zaturbianiem V12 BMW, ale po co to robić, nie lepiej V8, ogarnięte, nie jeden to robił. Tak, właśnie dlatego, że nikt tego nie robił, przynajmniej u nas w cebulandii  :D


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chciał podrążyć temat tego czarnucha... jakie to wymiary ma?

No i czy dasz się namówić na wersję cywilną, do kupienia, np z czarną sekundą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ucha do ucha będzie 64mm, czyli co, do noszenia na rękawie bluzy/kurtki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta (sprawdziłem na finalnym projekcie):

 

rozmiary koperty 47x62mm

ucho do ucha: 53 mm

 

Jak wróci do mnie model 3D (podobno aktualnie jest w bazie w dzikich krajach) to wrzucę fotki, na mojej łapie leżał naprawdę dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to już co innego, 53mm to 64mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na fb operatora muszę go mieć!!!

Fajnie to wygląda bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff, dobrze że rozmiar od ucha do ucha się zmniejszył. :P

dopiero teraz staje się interesujący, choć i tak jest duży. ale to chyba z założenia ma być zegarek dla dużych chłopców


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ruszają zapisy na Garfisha :P  ?


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odaliliśmy zapisy na limitowanego Akropolisa i OPERATORA. Jak się chociaż z jednymi ogarniemy to damy szansę Garfishowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam zapowiedział, że wkrótce więcej info na temat Garfisha. Ja pozwoliłem sobie już na kolejna zabawę w Paincie. Tak się zastanawiałem, dlaczego uparcie chcą mieć te ,,płaskie" uszy. Ja wiedzę to tak:

post-70090-0-32248000-1486152646_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.