Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No, to mamy czas, żeby odłożyć kasę, urobić małżonkę/partnerkę itp... :)

 

A kiedy przedsprzedaż?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz więcej renderów? Tak się zastanawiam jakby to wyglądało gdyby pasek był zwężany? Albo jak zegarek prezentowałby się na bransolecie? Tyle, że zarówno pierwsza jak i druga opcja musiałaby być mocno indywidualizowana pod specyficzną kopertę tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, ze w tym roku

Ok. Dziękuje. Zegarek wyglada na wart zainteresowania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten mój zegarek nie lubi terakoty. Zagrałem rannego, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, nie oddychającego, leżącego na brzuchu. Decyzja o obróceniu mnie na plecy z kontrola głowy by nie przerwać rdzenia. Ja udający przyszłego niedoszłego trupa, bezwładnie ręką w terakotę... Bardziej to zegarkiem. No i efekt: Odpadło kilka indeksów, dokładnie dwa.

Nie zrażony tym faktem postanowiłem juz nie nadużywać cierpliwości Pana Adama, i samemu wziąć sprawy w swoje ręce...

No i co tu dużo mówić, poprzyklejałem to co odpadło...

post-70090-0-21133100-1490447877_thumb.jpg

post-70090-0-32790000-1490448085_thumb.jpg

post-70090-0-20827900-1490448140_thumb.jpg

post-70090-0-72883800-1490448346_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, choć ryzykowna ze względu na wodoszczelność i możliwość krzywego przyklejenia lub pobrudzenia tarczy klejem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szczelność nie martwię sie raczej (zapewne jak nurkuję, to d..pę mam na wierzchu taki pływak ze mnie) skręcane na śrubki, trudno coś sknocić. Klejenia sie obawiałem więc zrobiłem wcześniej trening na czymś o zbliżonych wymiarach. Po tej robocie przypomniałem sobie, że w Circle 2 ponoć rozważają zastosowanie wymiennego pierścienia. Byłby to fajny pomysł, gdyby można było takowy dokupić, bez wymiany modułu ze szkiełkiem. Problem denerwujących rysek byłby opanowany. No nic, ja tymczasem zbieram na inny produkt Adama, kolejna stówka wpadła dziś do skarbonki ☺

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby sie ktoś z was podzielic opinią na temat modelu warszawa 200. Przeglądalem troszke ten dział i nie wiele jest o tym modelu. Jak sie ten zegar sprawuje czy sa jakies problemy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten mój zegarek nie lubi terakoty. Zagrałem rannego, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, nie oddychającego, leżącego na brzuchu. Decyzja o obróceniu mnie na plecy z kontrola głowy by nie przerwać rdzenia. Ja udający przyszłego niedoszłego trupa, bezwładnie ręką w terakotę... Bardziej to zegarkiem. No i efekt: Odpadło kilka indeksów, dokładnie dwa.

Nie zrażony tym faktem postanowiłem juz nie nadużywać cierpliwości Pana Adama, i samemu wziąć sprawy w swoje ręce...

No i co tu dużo mówić, poprzyklejałem to co odpadło...

Do takiego zegara pasują wszelkie rysy i obicia. ;-) Tool watch pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lepione indeksy lubią odpadać przy uderzeniu. Szczególnie te bez lumy, jak przy datowniku. Do tych z lumą trzeba się przyłożyć (np. do terakoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeslaw, posiadam 200 od roku i nie mam z nia problemów. Jedyne co to rotor jest troszke slyszalny ale to jak nadstawisz ucha. Ja myslalem ze jest cos nie halo i pojechalem do serwisu ale zostalem uswiadomiony ze on tak chodzi. A co do dokladnosci to jest naprawde super gdyz na 7 dni mam 1 minute do tylu. Uwazam to za naprawde dobry wynik, natomiast dobowe odchyly moga byc rozne w zaleznosci od tego ile nosisz i jak zostawiasz go na noc, w pozycji poziomej czy w rotorze itp.

 

Atomtomski jaki werk bedzie w junaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały wilku, ja zegarki nosze caly czas nawes spie z zegarkiem. Fakt ze teraz mam.dosc mały zagarek to nie przeszkadza w spaniu. 200 jest nie mala wiec może byc trudniej. No na 7 dni minuta w plecy to całkiem fajnie. Moja cerina ma podobnie wiec dobrze. A jak z lumą widać coś w nocy na tym zegarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W m10 (junaku) będzie miyota 9015

 

Co do pierścienia w Circle'u.

Już w Gardzie szkło było w kopercie a bezel był niezależnym elementem. W Circlu 2 planujemy co najmniej 2 rodzaje bezeli - taki standardowy-circlowy na śrubki i obrotowy nurkowy.

Rozwiązanie zastosowane w circle'u (szkło w bezelu) to trochę pokłosie okresu błędów i wypaczeń ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Jakby w zestawie były dwa pierścienie to byłby hit. Super sprawa. Ja bym dodał jeszcze zestaw do okresowej regeneracji pierścienia. Sam myślałem nad takim. Proste metalowe kółko z załóżmy 4 otworami (godz 12, 3, 6 i 9) do którego przykręca się zdemontowany pierścień. Kółko z ośką do wkrętarki. Do tego papier ścierny o odpowiedniej gradacji i mamy pierścień jak nowy. W zestawie obowiązkowe śróbki robocze by te z zegarka po łbach nie dostawały.

 

Odnośnie indeksów, wiem, że w Circle 2 mają być przynitowane, z białego złota (kurde, coś z telefonu uśmieszku nie mogę dodać)

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki mechanizm? Seagull czy Miyota 9015? Circle to mój ulubiony Xicorr więc czekam na informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeslaw z luma tez jest bardzo dobrze. W porze zimowej chodzilem przez ciemny las, i jak w domu troszke go naswietlilem to po 15 min marszu spokojnie mozna wszystko odczytac. Czas swiecenia jest wystarczajacy.

 

Co do tego zestawu naprawczego o ktorym pisal albiNOS to fajna sprawa, tylko jako akcesoria bo inaczej to by podnioslo cene zegarka. A osobny zestaw zawsze mozna sobie dokupic pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedełalnie by było, jakby do Circle łan można by było wstawić pierścień z obrotowym elementem. Znaczy się by były kompatybilne jak skrzynie biegów w beemkach. Takie trochę jak klocki lego... Patrząc na awatara Adama


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamówilem warszawe 200 czarną choć bordowa też mnie kusiła. Myślałem też o foce od balticusa ale 200 jakos bardziej do mnie przemawia. Może napisze mini recenzje jak juz 200 przyjedzie. Biały wilku dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W m10 (junaku) będzie miyota 9015

 

Co do pierścienia w Circle'u.

Już w Gardzie szkło było w kopercie a bezel był niezależnym elementem. W Circlu 2 planujemy co najmniej 2 rodzaje bezeli - taki standardowy-circlowy na śrubki i obrotowy nurkowy.

Rozwiązanie zastosowane w circle'u (szkło w bezelu) to trochę pokłosie okresu błędów i wypaczeń ;-)

Czy ja dobrze paczę? Będzie Cyrcle 2? Kiedy? I jak się będzie miał do jedynki? Generalnie b. dobra wiadomość, bo to mój ulubiony projekt Xicorra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy - to jeszcze nie wiem.

Jak się będzie mieć? - podobna (przynajmniej z zewnątrz) koperta. WR200. Wymienny bezel.

Taki roboczy projekt na tapecie na razie:

e68jjBA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększyłbym czarny obszar/zmniejszył szary ryflowany, i wewnętrzny okrąg minutowy bym powiększył, ale na szybkiego na paincie tego nie pokażę, bo muszę poodkurzać i kuchnię ogarnąć nim żonka wróci  :D

post-70090-0-58443700-1491478299_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.