Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem powstrzymać się od dalszej zabawy w paincie:

 

post-70090-0-78484100-1491495591_thumb.jpg

post-70090-0-85036500-1491495602_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć to szaleć! Jak widać, pasek sam osobiście ręcznie wykonałem  :P

Kolor jak wstawek celowo nawiązuje do mojego awatara  :D  :D  :D

post-70090-0-27031700-1491497418_thumb.jpg

post-70090-0-59409500-1491498398_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekty, ale mi jakoś bardziej podchodzi ten z dwoma pierścieniami minutowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone indeksy to chyba za dużo :-) Obrotowy bezel będzie zakładany po zdjęciu tego ze śrubami.

 

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone indeksy to chyba za dużo :-) Obrotowy bezel będzie zakładany po zdjęciu tego ze śrubami.

 

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Takie najłatwiej było narysować w paincie. Nie umiem rysować chromu w tym prostym programie. A na fotoszopa mam za cienkiego kompa   :D

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się nowe Circle zapowiada. Dobrze rozumiem, że w zestawie będą dwa rodzaje bezela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postulaty i przeróbki P.T. albiNOSa nie pasują mi zupełnie; projekt p. Adama jest prawie doskonały. Zrezygnowałbym jedynie z ostrego czubka wskazówki godzinowej i może skrócił nieco jasną końcówkę sekundowej, albo w ogóle zrezygnował z czerwonego koloru.

Edytowane przez kjgenerał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem (albo mi się zdaje) że w projekcie Adama, przeciwwaga wskazówki sekundowej to logo ,,Circle" a nie koło. Ciekawe. 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ruszyło  http://garfish.xicorr.com/

 

aż się nasuwa kilka sugestii pytań :-).

 

ps. tak poczytałem i widzę jeden mankament, z racji że to jest nurek to błagam o rozważenie opcji z lumą C3, zegarek będzie świecił jak latarka (co podniesie rozpoznawalność modelu), a sama luma chyba drastycznie nie podniesie kosztów.

Edytowane przez floyd

Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie...i stało, się - za kilka dni stanę się posiadaczem Xicorra 200 :) Oczekując na zegarek przeczytałem, że ten model ma zakręcaną koronkę. Mam pytanie, czy używa się ją jak zwykłą koronkę, czyli jedno wyciągnięcie do zmiany daty, dwa wyciągnięcia do ustawiania godziny? Nie chciałbym czegoś uszkodzić, jak zegarek trafi w moje ręce.

Czesław12333 jak Twoje wrażenia z zakupu "dwusetki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jedno wyciągnięcie ustawianie daty(kręcić w lewo), dwa ustawianie godziny. Różnica polega na tym, że po ustawieniu musisz koronkę zakręcić przy jednoczesnym wciskaniu.

P.S. Czemu nie m20? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, mam nadzieję że nic nie popsuję.

Dlaczego "200"? Nie widziałem jej na żywo (a m20 tak), a mimo wszystko ciągnie mnie właśnie do niej. Od pół roku. M20 czarno biała i szara jest piękna, a wybrałem jednak " czarną dwusetke". Chyba po prostu mnie zauroczyła;) Liczę, że się nie zawiodę.

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem zegarek firmy XICOOR 02.05 2015r,do dnia 14 lutego 2017 był już 4 razy w naprawie,zegarek kupiłem sercem,bo kocham FSO i bardzo wizualnie mi się podoba,ale:po 9 miesiącach licowany pasek ze skóry pękł,potem było gorzej,padła beczka w mechanizmie,po naprawie gubił minutę na tydzień,potem odpadło pokrętło i nie można było nastawić zegarka,po naprawie woda dostała się do środka i rozpuściła wskazówki i zegarek stanął.Za tę kasę mogli by się lepiej postarać,zegarek jest piękny ale do pipla,jak chinol,szkoda,bo ma napis WYPRODUKOWANY W POLSCE,więcej ich produktów nie kupię.Niecałe 2 lata użytkowania i 4 razy w naprawie,kiepski wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakieś zdjęcia jak to obecnie wygląda, chętnie popatrzę :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - czyli jeśli jest koronka zakręcana, to nie ma możliwości ręcznego naciągu sprężyny, odbywa się to tylko i wyłącznie automatycznie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Na pewno? Seagull ma ręczne dokręcanie, a zakręcana koronka w każdym zegarku na 2824 czy podobnym nie ma nic do tego czy działa opcja dokręcania.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Seagull ma ręczne dokręcanie, a zakręcana koronka w każdym zegarku na 2824 czy podobnym nie ma nic do tego czy działa opcja dokręcania.

 

Jasne, ale nie na zakręconej koronce chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu koronki znajduje się ona w pozycji 0 czyli dokręcanie manualne. Kolega pytał czy po prostu jest opcja dokrecania w tym zegarku - tak to zrozumiałem - i jest taka opcja.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem zegarek firmy XICOOR 02.05 2015r,do dnia 14 lutego 2017 był już 4 razy w naprawie,zegarek kupiłem sercem,bo kocham FSO i bardzo wizualnie mi się podoba,ale:po 9 miesiącach licowany pasek ze skóry pękł,potem było gorzej,padła beczka w mechanizmie,po naprawie gubił minutę na tydzień,potem odpadło pokrętło i nie można było nastawić zegarka,po naprawie woda dostała się do środka i rozpuściła wskazówki i zegarek stanął.Za tę kasę mogli by się lepiej postarać,zegarek jest piękny ale do pipla,jak chinol,szkoda,bo ma napis WYPRODUKOWANY W POLSCE,więcej ich produktów nie kupię.Niecałe 2 lata użytkowania i 4 razy w naprawie,kiepski wynik.

I jak z fotką? będzie, czy już go wyrzuciłeś?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu koronki znajduje się ona w pozycji 0 czyli dokręcanie manualne. Kolega pytał czy po prostu jest opcja dokrecania w tym zegarku - tak to zrozumiałem - i jest taka opcja.

 

To się zgadzamy :) Ja pytanie odebrałem nico inaczej, bo ciągłe odkręcanie koronki nie będzie służyć szczelności, a i gwint lepiej oszczędzać.

Poza tym różne są zdanie o dokręcaniu automatów, ja tego nie robię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle, zgodnie z instrukcją, dokręcanie służy jedynie początkowemu rozruchowi zegarka po jego zatrzymaniu.

Opcja o tyle zbędna, że wystarczy nim ruszyć kilka razy by wystartował.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czyli jeśli jest koronka zakręcana, to nie ma możliwości ręcznego naciągu sprężyny, odbywa się to tylko i wyłącznie automatycznie? 

 

Jest, ale służy tylko do tego co napisałem wyżej.

Jeżeli chcesz przedłużyć chód zegarka, użyj ręki lub rotomatu ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą informację. Będę używał ręki, bo to będzie mój jedyny automat (póki co) . Więc będzie ze mną każdego dnia ;)

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.