Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie łapka lekko powyżej 20 ale chyba też bym się nie zdecydował nosić Garfisha poza domem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gariego, jeśli skórzany to tylko pasek wzmocniony włóknem węglowym (obecnie kleją się sprasowane), chciałem wykonać wersję wzmocnioną kevlarem ale... nie idzie tego przeciąć zwykłymi narzędziami...

post-70090-0-31566400-1516199052_thumb.jpg

post-70090-0-74861600-1516199072_thumb.jpg

post-70090-0-37003100-1516199086_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no nieźle :), sprawdzałeś jak to się będzie zachowywać na ręku, sam jestem ciekaw. Jak by coś to piszę się na beta-testera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co wyjdzie, zależy mi na takim, który będzie łatwy do konserwacji. Po zamoczeniu nie może się rozpaść, po wyschnięciu konserwacja i dalej powinien być jak nowy.. No ale to tylko takie z nudów eksperymenty, choć aż tak się nie nudzę, w międzyczasie sypialnie maluję. Jak to polak na urlopie...

W ramach edycji dodam, że podjąłem się regeneracji paska do Circle, wymieniłem dolną skórę, pomalowałem go, czeka na nowe nici...

Na zdjęciach wersja carbon obok tej z Circle.

No dobra, w ramach małej edycji, gotowy carbon, taki paseczek do tyrania, miał być możliwie najwytrzymalszy i w wersji rally, ale jak zobaczyłem ile siły trzeba użyć by wykonać otwory to na chwile obecną zrezygnowałem. Jest bardzo sztywny, stąd ostatnia dorobiona dziurka bo słabo dopasowuje się do kształtu ręki. W zachowaniu przypomina sztywną bransoletę, ale jak luźno się zapnie to jest całkiem wygodny. Użyłem bardzo grubych nici, ale jest jeszcze wiele błędów do poprawki w następnych wersjach. Będzie jako zapas. Jak zrobię lepszy to pójdzie komuś do testów.

Ukończyłem też renowacje oryginalnego paska, nieopłacalną, ale mam do niego sentyment.

 

Edycja dzisiejsza, 25.01.2018. Ponosiłem trochę wersje carbon, kilka wniosków. 1) Mokry lekko puszcza farbę, widać to na ręce. Może po prostu za dużo jej dałem, albo powinienem użyć jakiejś lepszej. 2) Mam wrażenie, że pasek jest jeszcze twardszy, ale gdy jest luźno zapięty przypomina w zachowaniu bransoletę z ,,zespawanymi" ogniwami. Ale jest to fajne na swój sposób. 3) O dziwo bardzo wygodnie się zapina i odpina. Jak żaden inny. 4) Jak zwykle mam problem ze szlufką. Następny będzie dłuższy, wtedy szlufka nie będzie się wysuwała.

 

Myślałem też nad dodaniem jakiegoś klina uniemożliwiającego przesuwanie się klina.

post-70090-0-92071100-1516229381_thumb.jpg

post-70090-0-07817200-1516229407_thumb.jpg

post-70090-0-55295500-1516229427_thumb.jpg

post-70090-0-91449900-1516229444_thumb.jpg

post-70090-0-87917900-1516229464_thumb.jpg

post-70090-0-43276500-1516632217_thumb.jpg

post-70090-0-17182600-1516632239_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aliINOC 01 rewelacyjna robota. Szacun!

No niestety moja M20 wyrusz w przyszłym tygodniu na serwis. Zwariowała. W trakcie noszenia jest OK około 20 sek na +, ale jak się zegarek położy to potrafi zgubić 4 minuty w ciągu 7 godzin. Tak się dzieje po ostaniem serwisie u Xicorra. Przed robiła +- 3 sekundy na dobę. Coś jest nie tak.

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koło komputera albo gdzieś położyłeś. A z pasków może kiedyś będę zadowolony, jest jeszcze wiele do poprawienia. Przyznam tylko nieśmiało, że kąpieli to on się nie boi, już nawet przestał barwić rękę :)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aliINOC 01 rewelacyjna robota. Szacun!

No niestety moja M20 wyrusz w przyszłym tygodniu na serwis. Zwariowała. W trakcie noszenia jest OK około 20 sek na +, ale jak się zegarek położy to potrafi zgubić 4 minuty w ciągi 7 godzin. Tak się dzieje po ostaniem serwisie u Xicorra. Przed robiła +- 3 sekundy na dobę. Coś jest nie tak.

Objaw dziwny. Może sklejony włos (namagnesowanie) albo walnięta oś balansu. Proszę go do nas podesłać, zobaczymy co mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy piątku...

 

PBKPt1I.jpg

Edytowane przez Robbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł kupna takowej koszulki, chciałbym by pasowała kolorystycznie do pomarańczowego Akropolisa. Polska marka patriotyczna, dla zainteresowanych.

 

https://redisbad.pl/media/cache/original/55ad23a18d49f997c1d2449e215b4e08ca90b852.jpeg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta firma, której na "patriotycznej" koszulce zdarzyło się umieścić "88"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy to jest ta firma, której na "patriotycznej" koszulce zdarzyło się umieścić "88"?

A o jaką koszulkę chodzi, bo ja jestem wielkim patriotą i wszytstko, co ma taki wydźwięk bardzo mnie interesuje  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, tylko czytałem, o takim przypadku. Nazwa firmy nie została podana wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszulka powinna być czerwona, adekwatnie do nazwy ;-) 

 

Wy tu o koszulkach a Darek zażywa słonecznych nurkowań :-)

NvZIAvx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy, ale fajny kolor tarczy.

Czy ona ma jakiś szlif?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ,,Red is Bad".


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Firma ,,Red is Bad".

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja M20 trafiła do serwisu 7 lutego. Mam nadzieje że na najniższe lata będzie spokój. :)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jej zrobiłeś? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W trakcie noszenia jest OK około 20 sek na +, ale jak się zegarek położy to potrafi zgubić 4 minuty w ciągu 7 godzin...

Bardzo dobry zegarek ale ostatnio oszalał.  ;)

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zegarek ale ostatnio oszalał.  ;)

Ja tyram Circle ile się da, i nie poddaje się, wiele znosi, tylko paski zmieniam. A Akropolisa oszczędzam jakby był ze złota.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że domaga się chwili uwagi (jak każda kobieta) ;)

A może to zazdrość? Przyznaj się co nosiłeś? :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zmianę bo lubię w pracy mieć na łapie co innego czyli ostatnio Żubra, Seiko SKZ229K1, Deep Blue Juggernautt II i Atlantic 53754.4193R.
Ostatnio mi Syrena Sport łazi po głowie ale na tą chwilę są inne wydatki. 


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej robocie trochę strach brać do pracy Akropolisa, ta błyszcząca luneta szybko by dostała jakąś metalową szafą albo kafelkami. Za to Circle znosi to dzielnie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.