Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ArtiP napisał:

Callahan , może dla klubowiczów będzie jakiś rabat tak poza promocjami 😀

Tak, po cichu na to liczę :rolleyes:

1 godzinę temu, Nocny duch napisał:

Świetny projekt. Bardzo żałuję że rozmiar „nie mój” emoji6.png

Podobno rozmiar nie ma znaczenia ;), a takie cacuszko musi się znaleźć w kolekcji :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film w temacie, obejrzę w robocie, a co...:

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też.

Prawie do kawy ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okienko daty faktycznie zbędne, ale reszta ok. Szkoda, że za duży na moją witkę. Trzeba by przymierzyć i się przekonać.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak dziwię, że koperta jest okrągła.

Bardziej kanciastego samochodu niż Polonez w PRL nie było.

No i wzorowanie się na obrotomierzu też zmusza do jakichś "kantów" ;)

Koperta jest kanciasta (ale nie w tym znaczeniu) skoro jest za duża na nadgarstek 19,5 cm <_<

 

Za to zaskoczony jestem pozytywnie, że tarcza nie jest w jednolitym kolorze/wykończeniu. Tak właśnie powinno być!

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2020 o 06:34, ArtiP napisał:

sanik , chyba jesteśmy w tym wypadku sąsiadami :) Ja niestety nie miałem okazji poznać P. Adama , a przyznam , że z chęcią bym zrobił rundkę po jego biurze / warsztacie . Szczególnie po tym wywiadzie.  Oczywiście na tę okazję założyłbym swoją  jakże lubianą M20 😀

zapraszam 🙂

4 godziny temu, Sol napisał:

Ja się jednak dziwię, że koperta jest okrągła.

Bardziej kanciastego samochodu niż Polonez w PRL nie było.

No i wzorowanie się na obrotomierzu też zmusza do jakichś "kantów" ;)

Koperta jest kanciasta (ale nie w tym znaczeniu) skoro jest za duża na nadgarstek 19,5 cm <_<

 

Za to zaskoczony jestem pozytywnie, że tarcza nie jest w jednolitym kolorze/wykończeniu. Tak właśnie powinno być!

 

na kwadraty przyjdzie jeszcze kolej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dodawałem go do koszyka, ale niestety ostatnio interesują mnie zegarki max 40mm. Może gdy będzie okazja przymierzyć zmienię zdanie. Na razie czekam na wspomniany projekt mniejszego zegarka.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, atomtomski napisał:

zapraszam 🙂

 

Jeżeli tylko będzie taka możliwość,  to z największą przyjemnością.  Przy okazji z takiego spotkania  wręcz nie wyobrażam sobie,  żeby nie wyjść z Mistralem na ręku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno rozmiar nie ma znaczenia , a takie cacuszko musi się znaleźć w kolekcji .

To ja już poczekam na model upamiętniający fiata 126p. Jeśli skala będzie utrzymana ten powinien być na mnie akurat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze na chwilę wracając do tematu polskości. Kolega poprosił mnie o wykonanie szafki pod zlewozmywak jednokomorowy. I tak. Najpierw wymiary, założenia, rysunki, projekt wszystkich elementów wraz z rozmieszczeniem kołków, konfirmatów, wkretów i stron na płytach które mają być oklejone. Potem z wymiarami wszystkich płyt lecę do sklepu i zamawiam te płyty przy okazji z oklejonymi brzegami tam gdzie trzeba. Do tego kupuję kołki, konfirmaty, wkręty, zawiasy. W/g swojego projektu wiercę otwory gdzie trzeba, frezuję otwory na zawiasy gdzie trzeba i jeszcze na koniec przypominam sobie, że zapomniałem o uchwytach do dźwiczek. W końcu piękna jak na moje możliwości szafka powstaje, mój projekt, wykonanie, nie jakaś tam IKEA. No i wtedy sobie uświadamiam... Płyt nie wyprodukowałem, oklein też nie, nawet ich nie przykleiłem. Kołków sam na tokarce czy czym tam nie zrobiłem. Konfirmatów i zawiasów tym bardziej. To jakie to Made in albiNOS 01?No właśnie, mimo, że moja jest tylko geometria, wiercenie otworów i składanie to i tak uważam, że jest to w 100% Made in albiNOS 01.

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 12:42, Sol napisał:

Ja się jednak dziwię, że koperta jest okrągła.

Bardziej kanciastego samochodu niż Polonez w PRL nie było.

 

Tak, dobrze powiedziane. Ja też żałuję że nie poszli odważniej z kantami.  No, ale pewnie chodziło trochę o bazowanie na już dostępnych rozwiązaniach produkcyjnych, co można zrozumieć.

 

Jak już "narzekamy" to jeszcze o tej dacie muszę... chyba nie widziałem innego zegarka, w którym okienko daty byłby bardziej upchnięte na siłę. Po co rozmywać odważny projekt tarczy? Jestem ciekawy czy jest ktokowliek kto uważa datę w tym akurat zegarku za atut? Eh.

 

Ale żeby nie było że smęcę tylko - to jest naprawdę fajny projekt. Przede wszystkim, chwali się  odwaga, żeby zrobić coś innego niż konkurencja. Niebanalna tarcza, postawiene na jej kanciasość. I tym bardziej szkoda, że tej odwagi i bezkompromisowości zabrakło na kilku odcinkach, tak do końca. 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MichTheOne napisał:

 

Tak, dobrze powiedziane. Ja też żałuję że nie poszli odważniej z kantami.  No, ale pewnie chodziło trochę o bazowanie na już dostępnych rozwiązaniach produkcyjnych, co można zrozumieć.

 

Jak już "narzekamy" to jeszcze o tej dacie muszę... chyba nie widziałem innego zegarka, w którym okienko daty byłby bardziej upchnięte na siłę. Po co rozmywać odważny projekt tarczy? Jestem ciekawy czy jest ktokowliek kto uważa datę w tym akurat zegarku za atut? Eh.

 

Ale żeby nie było że smęcę tylko - to jest naprawdę fajny projekt. Przede wszystkim, chwali się  odwaga, żeby zrobić coś innego niż konkurencja. Niebanalna tarcza, postawiene na jej kanciasość. I tym bardziej szkoda, że tej odwagi i bezkompromisowości zabrakło na kilku odcinkach, tak do końca. 

 

Data wynika ze specyfikacji mechanizmu , może nie jest widowiskowa , ale nie jest tez nachalna .  Mój Mistral właśnie się "składa do kupy" i uwierzcie mi , żadne zdjęcia nie oddają uroku tego zegarka jak się go zobaczy na żywo.  Szczególnie,  jeśli chodzi o kolory tarczy . Mój egzemplarz składał się na moich oczach,  więc to dodatkowo potęgowało emocje , ale szerzej napiszę o tym , jak już dostanę od Adama informację,  że mogę po niego przyjechać.  W wielkim skrócie.... zaraz po M20 według , mnie jest to najbardziej udany projekt.  Niektórzy mogą się obawiać wielkości,  ale ta akurat w ogóle nie przeszkadza i świetnie układa się na nadgarstku . Według mnie zegarek nawet wygląda na mniejszy . Moja opinia (cyt. Władek Meller ) Brać i się nie zastanawiać,  bo naprawdę warto  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data nie wynika ze specyfikacji mechanizmu - zastosowano seryjny dysk który został nadrukowany aby pokazywać datę na rodzinie 3, a producent przesunął okienko. W m20 np producent zrobił dysk wg swojej specyfikacji i nadruk był czcionką zgodną z całym projektem i pod takim kątem jaki wymyślił projektant. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał:

Data nie wynika ze specyfikacji mechanizmu - zastosowano seryjny dysk który został nadrukowany aby pokazywać datę na rodzinie 3, a producent przesunął okienko. W m20 np producent zrobił dysk wg swojej specyfikacji i nadruk był czcionką zgodną z całym projektem i pod takim kątem jaki wymyślił projektant. 

 

Miałem na myśli to , że data jest integralną częścią mechanizmu , być może źle to ubrałem w słowa . Jeśli mechanizm oferuje taką komplikację,  to nie ma sensu jej wydłubywać na siłę śrubokrętem. Mi akurat przypadła do gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się po raz kolejny, Zegarek bez datownika traci 50% swojej funkcji 😉 

Usunięcia datownika z mechanizmu, który ją ma, zabrania mi religia 😉 

W fiacie nie ma daty bo ST1906 jest bez daty.

W MISTRALU data jest ciemna (poza bordo), jak ktoś chce żeby mu data przeszkadzała to i będzie. Tam są zmniejszone lekko indeksy godzinowe wokół daty i komponuje się to naprawdę dobrze, to też zasługa koronki na 3:30 co pozwala trafić z datą pomiędzy indeksy a nie zamiast.

Howgh 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, atomtomski napisał:

Powtórzę się po raz kolejny, Zegarek bez datownika traci 50% swojej funkcji 😉 

Usunięcia datownika z mechanizmu, który ją ma, zabrania mi religia 😉 

W fiacie nie ma daty bo ST1906 jest bez daty.

W MISTRALU data jest ciemna (poza bordo), jak ktoś chce żeby mu data przeszkadzała to i będzie. Tam są zmniejszone lekko indeksy godzinowe wokół daty i komponuje się to naprawdę dobrze, to też zasługa koronki na 3:30 co pozwala trafić z datą pomiędzy indeksy a nie zamiast.

Howgh 😉

 

 

 

Amen ! :)

Edytowane przez ArtiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ArtiP napisał:

 

Miałem na myśli to , że data jest integralną częścią mechanizmu , być może źle to ubrałem w słowa . Jeśli mechanizm oferuje taką komplikację,  to nie ma sensu jej wydłubywać na siłę śrubokrętem. Mi akurat przypadła do gustu :)

Wystarczy zdjąć dysk datownika. Niektórzy producenci nawet tego nie robią i po prostu wersja bez daty nie ma wycięcia okienka a dysk fizycznie istnieje. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał:

Wystarczy zdjąć dysk datownika. Niektórzy producenci nawet tego nie robią i po prostu wersja bez daty nie ma wycięcia okienka a dysk fizycznie istnieje. 

 

Az takim specjalistą nie jestem , ale to kolejna ciekawa informacja 👍 Mistral jaki jest , każdy widzi i wiadomo,  że gusta są różne.  Uważam,  że warto go zobaczyć na żywo,  bo wtedy można zmienić zdanie na plus . Tak było w moim przypadku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, eye_lip napisał:

Wystarczy zdjąć dysk datownika. Niektórzy producenci nawet tego nie robią i po prostu wersja bez daty nie ma wycięcia okienka a dysk fizycznie istnieje. 

Właśnie takiej "modyfikacji" mechanizmu religia mi zabrania 😉

 

Można też pójść dalej tą drogą i nie zakładać wskazówek 🙂

 

Spark też będzie z datą.

Edytowane przez atomtomski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, atomtomski napisał:

Właśnie takiej "modyfikacji" mechanizmu religia mi zabrania 😉

🙂

Adamie, może warto przejść małą reformację 😜

Pchanie daty dlatego, że mechanizm ją zawiera to trochę ortodoksyjne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Nocny Jastrząb napisał:

A ja myślałem, że 100% funkcji zegarka to wskazywanie tylko godzin.  Howgh😁

 

wskazywanie czasu. Howgh 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sanik napisał:

Adamie, może warto przejść małą reformację 😜

Pchanie daty dlatego, że mechanizm ją zawiera to trochę ortodoksyjne podejście.

 I może jeszcze kwarce mam robić? 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, dobry kwarc nie jest zły jak pokazuje przykład Vratislavi czy Balticusa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.